Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aaar3k

Athlon 200ge + B450 i 6x sata ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

pytanie może dość proste, ale nie mam styczności z podstawkami AM4 i procesorami AMD. Żeby nie przedłużać, czy Athlon 200ge + ASUS PRIME B450M-A pozwolą mi na podłączenie 6 dysków sata ? Port m2 będzie nie wykorzystany. Na stronie producenta widnieje informacja :

 

AMD B450 chipset :

4 x port SATA 6Gb/s,

Obsługa Raid 0, 1, 10

AMD Ryzen™ 2nd Generation/ Ryzen™ with Radeon™ Vega Graphics/ Ryzen™ 1st Generation Processors :

2 x port SATA 6Gb/s,

Obsługa Raid 0, 1, 10

 

Nie bardzo jednak wiem jak to odczytać. 4 porty będą działać na pewno, a 2 dodatkowe tylko na serii Ryzen ?

 

Pytanie zadałem również na innym forum, ale cisza jak makiem zasiał. Z góry bardzo dziękuję za zainteresowanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że z athlonem będzie działać tylko 4 portów, ten athlon jest mocno wykastrowany z linii pcie/innych interfejsów IO więc pewnie dlatego jest taki limit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz do autora tego artykułu

https://pclab.pl/art79858-2.html

czy działa to domyslnie czy dopiero po odblokowaniu

chociaż w mojej opinii powinny działać, bo jak by nie patrzyć teoretycznie mogą istnieć płyty na chipsecie a300 x300 które nie maja zadnych wyjsc sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesujące. Postaram się wyciągnąć jeszcze raz Prime B350-Plus, na której chyba są tak samo podłączone PCI-E i SATA, i sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, na B350-Plus działa wszystkie 6 portów SATA z nieodblokowanym Athlonem. Na B450M-A powinno być tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...