Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Ciche i wydajne chłodzenie do procesroa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Pod koniec tygodnia chciałby sobie zamówić nowe chłodzenie do mojego peceta. Zależy mi przede wszystkich na ciszy i żeby były jak najniższe temperatury.

Mój sprzęt to:

 

Procek: i5 4690k

Obudowa: Armis ar7 tg rgb

Karta: palit geforce gtx 1060 dual 6gb

Zasilacz: be quiet pure power power l8 500w

Płyta głowna: msi z97 gaming 3

 

Obecnie posiadam boksowe chłodzenie. Podczas normalnego korzystania temperatury na procku są niskie, zwykle 30 stopni. Czasami temperatura potrafi spać nawet do 28 stopni. Ogólnie wiatrak w tedy ledwo słychać. Jednak podczas grania temperatury wzrastają tak gdzieś do 70 stopni. Przy bardziej wymagających grach nieco więcej. W tedy też wiatrak coraz bardziej się kręci i co za tym idzie bardziej go słychać. Zastanawiam się nad wodnym chłodzeniem ale nigdy nie miałem z tym do czynienia. I tak się pytam jakie będzie dobre chłodzenie do mojego sprzętu. Jestem gotów nawet dać 400/500zł za samo chłodzenie byle by było cicho i były niskie temperatury. Dodam że na świecidełkach mi nie zależy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec tygodnia chciałby sobie zamówić nowe chłodzenie do mojego peceta. Zależy mi przede wszystkich na ciszy i żeby były jak najniższe temperatury.

Mój sprzęt to:

 

Procek: i5 4690k

Obudowa: Armis ar7 tg rgb

Karta: palit geforce gtx 1060 dual 6gb

Zasilacz: be quiet pure power power l8 500w

Płyta głowna: msi z97 gaming 3

 

Obecnie posiadam boksowe chłodzenie. Podczas normalnego korzystania temperatury na procku są niskie, zwykle 30 stopni. Czasami temperatura potrafi spać nawet do 28 stopni. Ogólnie wiatrak w tedy ledwo słychać. Jednak podczas grania temperatury wzrastają tak gdzieś do 70 stopni. Przy bardziej wymagających grach nieco więcej. W tedy też wiatrak coraz bardziej się kręci i co za tym idzie bardziej go słychać. Zastanawiam się nad wodnym chłodzeniem ale nigdy nie miałem z tym do czynienia. I tak się pytam jakie będzie dobre chłodzenie do mojego sprzętu. Jestem gotów nawet dać 400/500zł za samo chłodzenie byle by było cicho i były niskie temperatury. Dodam że na świecidełkach mi nie zależy..

BQ dark rock 4 i po sprawie jeżeli cię interesuje cisza, żadne wodne/aio bo i tak będzie głośniejsze i nie opłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True aio może i ma rgb i bajery ale ile potem jest zabawy żeby to chodziło i chłodziło: odpowiednia obudowa, wymiana płynów, czyszczenie przewodów, wymiana wentylatorów , czyszczenie chłodnicy ect ect.... a tak przy dobrym Fan to co masz wymienić pastę i wiatrak x na rok /2 i regularnie przelecieć powietrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True aio może i ma rgb i bajery ale ile potem jest zabawy żeby to chodziło i chłodziło: odpowiednia obudowa, wymiana płynów, czyszczenie przewodów, wymiana wentylatorów , czyszczenie chłodnicy ect ect.... a tak przy dobrym Fan to co masz wymienić pastę i wiatrak x na rok /2 i regularnie przelecieć powietrzem

All in One i wymiana płynów lub czyszczenie przewodów? Ect ect? Właśnie to jest zaleta (jedna z niewielu) AiO względem Custom Loopa, że nie trzeba robić żadnego z tych! Wymiana pasty i przedmuchanie raidatora to wszystkie kroki jakie trzeba przeprowadzić przy konserwacji, czyli dokładnie takie same jak w chłodzeniu powietrzem. W zależności od montażu zarówno AiO jak i AC może być upierdliwe w czyszczeniu, ale sprężone powietrze rozwiąże ten problem bez potrzeby kompletnego demontażu żadnego z nich. Jeżeli chcesz to możesz wymienić wentylatory na wydajniejsze od fabrycznych, ale to samo możesz chcieć zrobić przy AC. Podobnie przedstawia się sprawa z obudową, bo na pęczki jest tematów "czy te chłodzenie wejdzie do mojej obudowy?" albo "jakie najlepsze chłodzenie wejdzie do obudowy X?".

Rozumiem i zgadzam się, że AiO nie jest doskonałym rozwiązaniem bo dużo droższym od równie/zbliżenie wydajnego chłodzenia "powietrzem", ale nie demonizuj zmyślając i udając że jest więcej negatywów niż naprawdę.

 

Jeżeli, autorze tematu, zależy Ci na cichym i możliwie najwydajniejszym chłodzeniu to Custom Loop jest jedynym, nieopłacalnym, wydajnym, bardzo cichym, ekstremalnie drogim wyborem, ale przekracza ono Twój budżet. Jednakowoż w Twoim budżecie kupisz najwydajniejsze powietrzne konstrukcje, które nie ustępują znacznie zarówno w kulturze pracy jak i wydajności takiemu custom loopowi więc faktycznie AiO nie jest optymalnym wyborem. Zanim jednak zdecydujesz sie na takiego średniego Dark Rock 4 rzuć okiem np. na ten test lub ten test. Masz w nich odniesienia do większości topowych konstrukcji wraz z porównaniem głośności, więc powinieneś dać radę wybrać z tego coś względem Twoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że syntetyczne obciążenia są użyte przede wszystkim po to by wycisnąć siódme poty z konstrukcji, a w grach te najlepsze konstrukcje będą jeszcze bliżej siebie. Także wcale nie musisz wydawać prawie 400zł na NH-D15 bo za 3/5 ceny będziesz miał coś o prawie tej samej wydajności w codziennym użytkowaniu, a jeszcze parę ładnych złotych można dać radę zaoszczędzić kupując używkę na jakimś portalu aukcyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój... do tego procesora dark rock 4 bez pro to aż nad to i w dodatku jest niesłyszalny wentylator. Wypisujecie o jakiś wodnych do i5 4690k :lol2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...