Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lakos

Creative X-FI mX Xtreme Audio - brak dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

System Windows 7-kartę mam kilka lat,wgrane nowe stery,karta jest wykrywana przez Menadżer urządzeń bez żadnych konfliktów.

 

W zarządzaniu urządzeniami audio - karta ustawiona jako domyślna co więcej w tym miejscu występuje wskaźnik dźwięku który cały czas wykazuje dźwięk (w programie mam włączoną muzykę)

dodam mikser dźwięku też wykazuje dźwięk na skali.

 

Czy padła mi karta mimo,iż jest wykrywalna przez system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy głośniki na pewno podpięte są do dobrego gniazda? Sprawdzałeś też dźwięk na innych głośnikach lub słuchawkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz się zastanawiam,czy dobrze podłączyłem,może coś pomyliłem z kablami,podłączyłem tylko jednym kablem HD Audio 10pin do frontowego panelu.

Jest jeszcze jedno łącze w karcie AUX IN 4 pin,czy to tez trzeba podłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam

AUX IN 4 pin -jaka się nazywa ten kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wejście do podpinania napędu DVD.

Zrób inspekcję wszystkich połączeń karty, łącznie z wypięciem i ponownym wpięciem, nawet do innego slotu PCIe. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić w panelu kontrolnym Creative słuchawki (front panel) jako wyjście dźwięku.

 

Wyłącz HD Audio w BIOSie/UEFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem do innego slotu - jest lekki progres,jak przykładam do blaszki(śledź)wtyczkę to słychać w głośnikach szumy,trzaski(przedtem była cisza)

 

W informacje o gnieździe jest info:Brak dostępnych informacji dotyczących gniazda.

 

Podłączyłem Jacka pod ostatni wtyk w karcie który nie jest pod słuch/głoś.usłyszałem muzyka z szumami,ale to było na 100% głośność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołaj Menedżer zadań, rozwiń menu Widok, wybierz Pokaż ukryte urządzenia.Jeżeli wpisy "Sound Blaster Audio Controller" i "Sound Blaster X-Fi Audio" są zdublowane lub zwielokrotnione, to odinstaluj sterownik Sound Blaster X-Fi Audio Series.Wpisy i sterownik mogą się trochę inaczej nazywać, bo mam nowszą wersję Sound Blaster Z-Series.Następnie zresetuj komputer, ściągnij i zainstaluj najnowszą wersję sterowników.Sprawdź gdzie na karcie jest wyjście Line Out 1 (zielone), podłącz do niego zwykłe słuchawki, przestaw wyjście na głośniki stereo i sprawdź dźwięk. Nie podłączaj na razie złącza HD-audio do karty muzycznej.

 

https://www.creative...ards/SB104x.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menedżer urządzeń - chyba.

 

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi,ja się poddaje.

Widocznie karta jest walnięta,zakupie jakąś używkę i sprawdzę i dam wam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...