Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PrzemekW

[4500zł] Laptop do wszytkiego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako iż mój obecny sprzęt zaczyna już niedomagać szukam czegoś nowego:)

 

Chciałbym, żeby ten komputer posiadał:

- ssd +hdd - potrzebuje pojemnego dysku, ponieważ zamierzam postawić kilka wirtualek

- procesor i5/i7 aczkolwiek troche obawiam się tej i7 8gen ze względu na temperatury

- geforce 1050ti/1060

- ekran 15/17, 15 na wyjazdy lepsza ale 17 teoretyczne przynajmniej lepsze temperatury

- możliwie jak najniższe temperatury cpu/gpu pod obciążeniem

 

Jeśli chodzi o gry to gram głównie w sieciówki typu wow/cs ale od czasu do czasu chce też móc odpalić coś bardziej wymagającego, niekoniecznie w najwyższych detalach. Bateria nie ma dużego znaczenia, z laptopa korzystam główne w domu - wiem stacjonarka lepsza ale niestety mam małe mieszkanie i nie mam gdzie jej umieścić. Dobrze by było, żeby w tej cenie zmieścił się też windows. Następny zakup planuje za 3-4 lata.

 

Wstępnie wytypowałem 3 laptopy (niekoniecznie w tych konfiguracjach ale te wydają mi się najciekawsze, kolejność nie przypadkowa):

 

1) https://www.x-kom.pl/p/475128-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y530-15-i5-8300h-8gb-256-plus-1tb-win10-gtx1060.html

2) https://www.x-kom.pl/p/430375-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-gl703ge-i7-8750h-8gb-1tb-1050ti.html

3) https://www.x-kom.pl/p/449370-notebook-laptop-15-6-msi-gv62-i5-8300h-8gb-1tb-win10x-gtx1050ti.html

 

 

Czy ktoś z Was posiada może y530 w takiej konfiguracji? Nie znalazłem żadnej recenzji dla pary i5/1060. W tym momencie jest to mój faworyt ale boje się czy z tą kartą nie będzie takiego efektu jak z i7, czyli rozładowywania się akumulatora podczas grania. Martwię się też trochę o temperatury. Z drugiej strony w firmie wszyscy mamy od lat laptopy tylko Lenovo (gejmingowe lub thinkpady) i jak do tej pory nigdy nie było z nimi żadnych problemów. W domu z kolei od lat używam tylko asusa i także jak dotąd ani ja ani nikt kogo znam nie miał z nimi jakichkolwiek problemów. Mam więc duży sentyment do tej marki. Ponoć obie te firmy mają słabe serwisy no ale jak do tej pory nie znam osobiście nikogo kto by musiał z nich korzystać. MSI z kolei nie znam ale ma dobre recenzje. Chociaż jak oglądałem w sklepie to obudowa wydawała się bardzo słabej jakości.

 

Jeśli macie jakieś inne propozycje to też chętnie się i przyglądne.

 

Zastanawiam się też czy nie warto trochę poczekać. Geforce wypuszcza co prawda nowe karty ale nie widzę niczego co mogłoby być lepszą ofertą od 1050ti/1060 w tej cenie lub mogłoby wpłynąć na obniżenie ich cen, czy coś przegapiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/256+1TB/Win10 GTX1060 4 599

Matryca FULL HD matowa IPS niezłej jakości, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy do gier wystarczy spokojnie z zapasem, pełny GTX1060, ciekawy design (stonowany i elegancki), wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas. Dwa dyski i system w cenie.

 

Ewentualnie nowsza wersja z wydajniejszym procesorem i7H

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/8GB/256+1TB/Win10 GTX1060 4799 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będą to co do zasady mniej wymagające, ale dosyć dynamiczne gry, to warto zainteresować się Y530 w wersji ze 144Hz ekranem:

Lenovo Legion Y530-15 i5/8GB/1TB/Win10X GTX1050Ti 144Hz za 4299zł

Nie ma tu co prawda dysku SSD, ale w wolny slot m.2 można włożyć: ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro za 269zł. GTX 1050Ti pozwoli też na uruchomienie nowszych produkcji, choć trzeba będzie liczyć się z obniżaniem detali.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będą to co do zasady mniej wymagające, ale dosyć dynamiczne gry, to warto zainteresować się Y530 w wersji ze 144Hz ekranem:

Lenovo Legion Y530-15 i5/8GB/1TB/Win10X GTX1050Ti 144Hz za 4299zł

Nie ma tu co prawda dysku SSD, ale w wolny slot m.2 można włożyć: ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro za 269zł. GTX 1050Ti pozwoli też na uruchomienie nowszych produkcji, choć trzeba będzie liczyć się z obniżaniem detali.

 

 

Czy ta matryca 144Hz jest jaśniejsza od standardowej? Bo ta standardowa to dosyć ciemna jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta matryca 144Hz jest jaśniejsza od standardowej? Bo ta standardowa to dosyć ciemna jest.

 

Na pewno 144hz trochę się różni. Z tego co pamiętam w Lenovo są montowane 3 matryce, w standardowym raczej występują ta która jest w recenzje na pclab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta matryca 144Hz jest jaśniejsza od standardowej? Bo ta standardowa to dosyć ciemna jest.

 

Powinna tam być 144Hz matryca od LG, a przynajmniej taką montują w wersji z GTX'em 1060: https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y530-i7-8750H-GTX1060-Laptop-Review.379946.0.html

Nie powinno być tak źle- średnia jasność na poziomie 280nitów, max. 310. (w tej na PClabie max. jasność wychodzi na poziomie 254 nitów).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna tam być 144Hz matryca od LG, a przynajmniej taką montują w wersji z GTX'em 1060: https://www.notebook...w.379946.0.html

Nie powinno być tak źle- średnia jasność na poziomie 280nitów, max. 310. (w tej na PClabie max. jasność wychodzi na poziomie 254 nitów).

 

 

Ja oglądałem tego laptopa parę razy w MM i nie zdecydowałem się właśnie ze względu na ciemną matrycę. 300 nitów powinno być ok ale 250 jest po prostu za ciemna.Tylko, że jak sprawdzam w Komputroniku to żaden z Lenovo Legion Y530 z 1060 nie ma matrycy 144Hz. Możecie dać linka do takiej oferty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego, jeśli chodzi o tego lenovo to trochę o nich poczytałem i zdecydowałem się na wymianę modelu z 1050ti na 1060.

Po pierwsze, nie bierz i5 z 1060 bo ten proc vs grafika nie będzie dobrze wydajny. Do 1050 zwykłego ok, ale od ti w górę którzy jest i7. Pod wirtualki też lepiej mieć zapas. Dysk 256gb na system plus 20gb na wirtualke (linux) plus dokupisz sobie w dobrej promce cruciala mx500 za mniej niż 500 o pojemności 1tb, to chyba lepsze rozwiązanie. W każdym bądź razie ja tak będę robił. Do tego modele z 1060 maja zasilacze 170w i problem rozladowywania podobno nie występuje. Z tym linkiem do fan controll, na chwilę obecną bios 43 działa prawidłowo, ale od wersji 46 jest obsługa intel vm, powiem szczerze i tak nie ma tragedii z tymi wiatrakami.

 

Dla mnie lap bardzo ladny i fajny, te gamingowe futurystyczne konstrukcje i kolorowe mi nie podchodzą. Że względu na wyjścia z tylu wzialem tego.

 

Z takich normalnie wyglądających jest jeszcze acer aspire 7 ale nie udało mi się go zobaczyć na żywo więc się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie komentarze!

 

Mój faworyt (y530) umocnił się na prowadzeniu, aczkolwiek ten wątek na forum Lenovo jest trochę niepokojący:P

 

LegiaWarszawa, właśnie myślałem nad tą i7 ale i7+1060 wykracza już poza mój i tak rozciągnięty budżet a i7+1050ti ponoć właśnie się rozładowuje przy dużym obciążeniu. Z tego co widziałem też, że i7 grzeją się też znacznie bardziej.

 

Mógłbyś coś powiedzieć, jak u Ciebie z temperaturami? Mój obecny laptop raczej nie jest szczególnie cichy ale jednak stopniuje prędkość wiatraczków w zależności od obciążenia - nie ma tak jak opisują w tym wątku, że full albo wyłączone. Jak to u Ciebie działa? Wyczytałem gdzieś, że w tym biosie 43 nie ma możliwości włączenia wsparcia dla wirtualizacji.

 

Widziałem tego aspire7, obudowa wydawała się całkiem fajna ale klawiatura nie dla mnie. Jest on też dość cienki, przynajmniej takie miałem wrażenie - układ chłodzenia w tym y530 wygląda przynajmniej z zewnątrz znacznie solidniej. Widziałem go tylko w jakimś markecie, nie miałem okazji używać ale nie wyglądał jakoś rewelacyjnie.

 

Przepraszam, że tak "imiennie" kieruje pytania ale zawsze posiadacz danego sprzętu może o nim najwięcej powiedzieć;d

 

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, chętnie posłucham. A co myślicie o tym rog gl703/gl503?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te legiony z 1050 i 1050ti mają zasilacze 135wat, dlatego się rozladowuja. Zasilacze od 1060 maja 170wat a grafa potrzebuje ok 40wat wiecej, mimo wszystko ludzie pisali, że nie ma tego problemu.

 

W x będzie od marca za 4999 wersja z 1060 32gb ram, dołóż te 500 zl bo warto, a dysk powiększysz później. 16gb ram będzie miesiąc 4500.

 

Popatrz tam.

 

I7 jest cieplejsze, ale pod 1060 musisz je wziac. Temp w spoczynku ok 40 podczas grania do ok 100 stopni.

 

Na forum lenovo kladli nowe pasty, też tak zrobię, z 10 stopni może 20 zejdziesz w dol na dobrej pascie.

 

Ja po poklikaniu w wersje 1050ti powiem tak, Jeszce żaden lap na mnie takiego wrazenia nie zrobił. Nawet carbony za 10 k mi tak nie podchodzily jak ten Legion. Ten poprzedni y520 też mi się nie podobał. Nie chciałem żadnych msi i tych typowo gamingowych. Szkoda, że nie miałem okazji pobawic się tym acerem i ktoryms z Delli ale że względu na wagę te Delle gamingowe jednak nie były pierwszym wyborem.

 

G5 i g3 brałem jeszcze od uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz tam.

 

I7 jest cieplejsze, ale pod 1060 musisz je wziac. Temp w spoczynku ok 40 podczas grania do ok 100 stopni.

 

Na forum lenovo kladli nowe pasty, też tak zrobię, z 10 stopni może 20 zejdziesz w dol na dobrej pascie.

 

Do 1060 to wystarczy i5 7gen... https://thebottlenecker.com/calculator

Chyba że mowa o grach korzystających z CPU typu PUBG.

 

Brałbym i7 8gen jeżeli zamierzasz korzystać z obróbki video, virtualizacji itd. i5 spokojnie wystarczy. Tutaj jest przykład, że nawet i5 w y530 łapał thermal throtling, a przy UV temperatury nic się nie ruszyły:

 

Repasta = utrata gwarancji

 

Alternatywy - Omen z voucherem HP. Dell G5. Hiro 957.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LegiaWarszawa, właśnie myślałem nad tą i7 ale i7+1060 wykracza już poza mój i tak rozciągnięty budżet a i7+1050ti ponoć właśnie się rozładowuje przy dużym obciążeniu. Z tego co widziałem też, że i7 grzeją się też znacznie bardziej.
W cenie Y530 z i5+GTX 1060 masz wersję z i7, ale bez HDD: Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/8GB/256 GTX1060 za 4299zł

Jak wiadomo dysk zawsze możesz dołożyć, a procesora już nie wymienisz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tu jeszcze windowsa nie ma, czyli 400zł trzeba do tej ceny doliczyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tu jeszcze windowsa nie ma, czyli 400zł trzeba do tej ceny doliczyć :/

Jesli chodzi o Windows to pw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko tu jeszcze windowsa nie ma, czyli 400zł trzeba do tej ceny doliczyć :/

 

Modele który Ci podałem w moim poście mają zainstalowany system.

http://forum.pclab.pl/topic/1274884-4500z%C5%82-Laptop-do-wszytkiego/page__view__findpost__p__15414547

 

Na forum z tego co się orientuje nie tolerują piractwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...