Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Przemoo18

Laptop (5000-7000)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W niedziele zakladalem podobny temat ale pozwolilem sobie załozyć nowy , gdyz postanowilem zwiększyć budżet na lapka

 

Mam pytanie odnosnie 4 modeli MSI.

1. Jak jest roznica miedzy modelem gv a gp ktore sa ponizej.

Głównie chodzi mi o to czy matryca w modelu GP jest gorsza od modelu GV?

Pytam dlatego bo seria GV jest nizsza seria a wg tego ma 120hz a seria GP 60hz

Bardziej podoba mi sie model GP ale nie chcialbym miec gorszej matrycy od tego w GV.

POnizej modele

 

https://allegro.pl/oferta/msi-gv72-8re-gtx1060-i7-8750h-16gb-480ssd-hdd-7786411542

https://allegro.pl/oferta/gamer-msi-gp73-i7-8750h-16gb-1tbssd256-gtx1060-w10-7485342878

 

2. Jesli zdecydowałbym sie pójśc wyzej z cena to ktory model oogolnie jest lepszy z tych co podalem ponizej:

 

 

MOdel GS:

https://allegro.pl/oferta/msi-gs73-stealth-i7-8750h-16gb-256ssd-2tb-gtx1060-7558025529

Model GE:

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/msi-raider-rgb-8re-ge73-17-3-intel-core-i7-8750h-8gb-ram-1tb-128gb-dysk-gtx1060-grafika-win10.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI9fXKxMjK4AIVGKqaCh1MVAckEAQYASABEgJ_c_D_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Ktora z tych 2 seri jest ogolnie lepsza. Wiem ze seria GS jest ogolnie cienka i bardziej mobilna ale jak z wykonaniem i kultura pracy?

Jaka jest roznica jeszcze miedzy seria GS A GE

 

Bede bardzo wdzieczny za pomoc bo chce cos juz kupic :D a coraz wiecej niewiadomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS to wersja slim w grach to raczej nie jest dobry wybór.

GV to najbardziej budżetowa seria. Po niej jest GP, jeszcze wyżej GE.

 

HP podany wyżej jest odnawialny.

 

Jeżeli masz dokładać do wyżej ceny to do przynajmniej do wydajniejszej grafiki.

HP OMEN 15 i7-8750H/16G/256+1TB GTX1070 144Hz 7 399 zł

Matryca FULL HD IPS z odświeżaniem 144hz niezłej jakości, solidne wykonanie, niezła kultura pracy, dwa dyski wewnątrz laptopa, wydajniejsza grafika GTX1070 (wydajniejsza o około 50-60%), wygodna podświetlana klawiatura.

 

MSI GE63 i7-8750H/16GB/1TB+256/Win10 GTX1070 120Hz 7 399 zł

Wyższa seria MSI. Matryca FULL HD TN z dobrym pokryciem kolorów (100% sRGB (Argyll 3D) 76% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) z odświeżaniem 120hz, podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa, niska waga, niezłe audio, radzi sobie z temperaturami lecz pod obciążeniem jest głośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS to wersja slim w grach to raczej nie jest dobry wybór.

GV to najbardziej budżetowa seria. Po niej jest GP, jeszcze wyżej GE.

 

HP podany wyżej jest odnawialny.

 

Jeżeli masz dokładać do wyżej ceny to do przynajmniej do wydajniejszej grafiki.

HP OMEN 15 i7-8750H/16G/256+1TB GTX1070 144Hz 7 399 zł

Matryca FULL HD IPS z odświeżaniem 144hz niezłej jakości, solidne wykonanie, niezła kultura pracy, dwa dyski wewnątrz laptopa, wydajniejsza grafika GTX1070 (wydajniejsza o około 50-60%), wygodna podświetlana klawiatura.

 

MSI GE63 i7-8750H/16GB/1TB+256/Win10 GTX1070 120Hz 7 399 zł

Wyższa seria MSI. Matryca FULL HD TN z dobrym pokryciem kolorów (100% sRGB (Argyll 3D) 76% AdobeRGB 1998 (Argyll 3D) z odświeżaniem 120hz, podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa, niska waga, niezłe audio, radzi sobie z temperaturami lecz pod obciążeniem jest głośniejszy.

 

Dzieki.

Dlaczego uwazasz ze wersja GS nie jest dobrym pomyslem ? Masz na mysli duze temp ktore lap osiaga ze wzgledu na swoja cienka obudowe? czy kulture pracy?

 

Ogolnie najbardziej zalezy mi na uzyskaniu informacji co do modelu GP.

Chodzi o to ze model GV ma podaną w specyfikacji ze matryca jest 120HZ

https://allegro.pl/oferta/msi-gv72-8re-gtx1060-i7-8750h-16gb-480ssd-hdd-7786411542

 

A model GP ktory jest w hierarchi wyzej od GV ma matryce 60hz wg opisu

https://allegro.pl/oferta/gamer-msi-gp73-i7-8750h-16gb-1tbssd256-gtx1060-w10-7485342878

 

Czyli mam rozumiec ze model GP mimo iz jest wyzszym modelem ma gorsza matryce od "budzetowej" GV?

 

Jest to dla mnie bardzo istotne bo model GP wizualnie mi odpowiada i kupilbym go ale nikt nie potrafi udzielic mi info jak sie ma matryca

z modelu gv do modelu GP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS- to seria cienka i lekka bardziej nadaje się na spotkania biznesowe i okazjonalne granie

GE to wyższa seria, tak naprawdę (pomijając GS'a) to jest tuż przed serią GT do której należą laptopy z najlepszym układem chłodzenia i najlepszymi możliwościami rozbudowy.

Co do matryc, to standardow MSI do swoich wyższych serii montuje b.dobre TN'ki (GP/GE/GT). Ich jedyną wadą są słabe kąty boczne, ale poza tym są nawet lepsze od popularnych IPS'ów montowanych w laptopach za 4-5k.

 

Z dobrą 120Hz matrycą i w dobre cenie masz np.:

Dosyć ciężki, ale za to z dobrym układem chłodzenia i całkiem wydajnymi podzespołami, w tym ze wspomnianą 120Hz matową matrycą FHD IPS. W tym wypadku masz pojemny dysk SSD i wolne złącze m.2. Cena jest całkiem dobra, co prawda w budżecie mieści się HP OMEN 17 i7-8750H/16GB/240+1TB/Win10 GTX1060 120Hz za 6949, ale jest on droższy prawie o 1000zł od wersj z 8GB pamięci. Przy takiej różnicy spokojnie zakupisz sobie kolejne 8GB pamięci oraz 512GB dysk SSD PCIe.

oraz ze 144Hz :

Jest zdecydoowanie lżejszy niż Omen, ukłąd chłodzenia jest całkiem dobry, choć mógłby być cichszy pod obciążeniem, w tym wypadku otrzymujesz 144Hz matrycę IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX705GM i7-8750H/16GB/256PCIe+1T/Win10X - 5899zł

Taniej dostaniesz Asus-a FX705GM na matrycy IPS FULLHD z dosyć dobrymi kolorami i kątami widzenia. Obudowa nie jest z aluminium, ale materiał użyty do jej wykonania jest wysokiej jakości. Podzespoły są podobne jak w droższym modelu zaproponowanym przez Przemka, tylko matryca nie ma odświeżania 144Hz.

 

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/16G/1T/W10X - 6199zł

Warto też zerknąć na Asusa GL703GM, który również posiada matrycę TN 120Hz podobną jak w MSI, która dobrze sprawdza się w szybkich grach. Wersja z SSD jest o 350zł droższa, więc najtaniej wyjdzie dokupić osobno dysk SSD na M.2 PCIe i zamontować samemu, oraz przeinstalować system z HDD na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GS- to seria cienka i lekka bardziej nadaje się na spotkania biznesowe i okazjonalne granie

GE to wyższa seria, tak naprawdę (pomijając GS'a) to jest tuż przed serią GT do której należą laptopy z najlepszym układem chłodzenia i najlepszymi możliwościami rozbudowy.

Co do matryc, to standardow MSI do swoich wyższych serii montuje b.dobre TN'ki (GP/GE/GT). Ich jedyną wadą są słabe kąty boczne, ale poza tym są nawet lepsze od popularnych IPS'ów montowanych w laptopach za 4-5k.

 

Własnie dokladnie chodzi mi o to czy w seri GP jest lepsza matryca od seri GV Bo z tego co czytalem to w GV jest szybsza matryca 120hz a w GP 60hz.

CZyli wnioskujac to seria GP ma lepsza jakosciowo matryce od modelu GV ale wolniejsza? Tak to mam rozumiec? Kojarzysz moze czy seria Gp jest lepiej wykonana od GV. Pytam bo widzialem tylko na oczy GV..

 

I jeszcze jedno pytanko.

Czy gp73 a gp73 leopard to to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX705GM i7-8750H/16GB/256PCIe+1T/Win10X - 5899zł

Taniej dostaniesz Asus-a FX705GM na matrycy IPS FULLHD z dosyć dobrymi kolorami i kątami widzenia. Obudowa nie jest z aluminium, ale materiał użyty do jej wykonania jest wysokiej jakości. Podzespoły są podobne jak w droższym modelu zaproponowanym przez Przemka, tylko matryca nie ma odświeżania 144Hz.

 

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/16G/1T/W10X - 6199zł

Warto też zerknąć na Asusa GL703GM, który również posiada matrycę TN 120Hz podobną jak w MSI, która dobrze sprawdza się w szybkich grach. Wersja z SSD jest o 350zł droższa, więc najtaniej wyjdzie dokupić osobno dysk SSD na M.2 PCIe i zamontować samemu, oraz przeinstalować system z HDD na SSD.

 

https://www.x-kom.pl/p/474794-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-scar-ii-i7-8750h-16gb-256pcie-plus-1tb-win10x.html

 

Czy w tym modelu drozszym material do wykonania lapka jest taki sam jak wkleiles te 2 modele? roznica tylko w matrycy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa różnica jest w odświeżaniu matrycy. Jak nie grasz w gry FPS, to nie potrzebujesz matrycy 144Hz. GL to wyższa trochę lepiej wykonana seria z cieńszymi ramkami i klawiaturą posiadającą podświetlenie RGB, oraz obudową ze szczotkowanego metalu i Kevlarowego splotu. Obudowa FX705GM charakteryzuje się znamiennym wzornictwem Radiating-X z subtelnym piaskowanym wykończeniem. Sześciokątna konstrukcja pod spodem laptopa zapewnia dodatkową sztywność konstrukcji, wzbogacając jednocześnie laptopa o nowoczesne i agresywne linie. GL703GM ma aluminiową obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Dlaczego uwazasz ze wersja GS nie jest dobrym pomyslem ? Masz na mysli duze temp ktore lap osiaga ze wzgledu na swoja cienka obudowe? czy kulture pracy?

 

Ogolnie najbardziej zalezy mi na uzyskaniu informacji co do modelu GP.

Chodzi o to ze model GV ma podaną w specyfikacji ze matryca jest 120HZ

https://allegro.pl/oferta/msi-gv72-8re-gtx1060-i7-8750h-16gb-480ssd-hdd-7786411542

 

A model GP ktory jest w hierarchi wyzej od GV ma matryce 60hz wg opisu

https://allegro.pl/oferta/gamer-msi-gp73-i7-8750h-16gb-1tbssd256-gtx1060-w10-7485342878

 

Czyli mam rozumiec ze model GP mimo iz jest wyzszym modelem ma gorsza matryce od "budzetowej" GV?

 

Jest to dla mnie bardzo istotne bo model GP wizualnie mi odpowiada i kupilbym go ale nikt nie potrafi udzielic mi info jak sie ma matryca

z modelu gv do modelu GP

 

Obudowa slim przy takiej konfiguracji jest problematyczna. Jeżeli będą na nim wykonywane cięższe prace (bardziej obciążeniowe czy wydajniejsze gry) to raczej bym odrzucił ten model.

Wszystko zależy od modelu, akurat w tych tak zamontowali matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...