Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Markiz88

Wymiana routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym wymienić swojego starego wysłużonego TL-WR741ND na coś nowszego. Jednym z kryteriów jest to żeby posiadał złącza 4x1Gbit. Wykorzystanie typowe domowe czyli komputer, laptop telefony komórkowe (2,4 i 5GHz dobrze jak by było).

Myślałem nad kolejnym tplinkiem bo tyle lat się sprawdzał, tylko tutaj się pojawia wielki galimatias patrząc po ofertach sklepu mamy Archer C1200 który czasem okreslany jest jako Archer C5, a widzę w ofercie że jest ARCHER C5_V4.

c1200

C5

c5_v4

Wiele sugeruje że to jeden i ten sam model tylko w różnych opakowaniach z modyfikacjami w elektronikę.

I czy dało by rade na tym routerze użyć portu USB do podłączenia drukarki? to już traktuje jako opcję ale chciałbym wiedzieć.

 

Chyba że jest coś innego godnego uwagi w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem tą listę, tylko nie wiem którego tplinka miałeś na myśli bo są na pewno 2 wersje c5 jak nie 3.

przeanalizuje tam wymienione modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pod tymi linkami jest dokładnie ten sam model czyli C5v4 - zobacz sobie na numer PN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archer C5 V4 to najnowsza wersja. Starsze C5 (V1.2 i V2) to inne rutery. Różnią się nie tylko specyfikacją ale mają zupełnie inny wygląd. C5 v3 chyba nie było w ogóle.

Zdecydowanie nowszy C5 V4 będzie lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawdopodobnie wybiorę c5v4, wspomnieni w drugim poście producenci kompletnie mi nic nie mówią poza asusem, ale ten się za drogo ceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawdopodobnie wybiorę c5v4, wspomnieni w drugim poście producenci kompletnie mi nic nie mówią poza asusem, ale ten się za drogo ceni.

Asus kosztuje bo od siebie daje 3 lata gwarancji i porządny firmware, który bywa bardzo długo aktualizowany mimo, że model wyszedł ze sprzedaży jak np model RT-N14U.

Ja miałem kilka TP-Linków i pod względem jakości Asus bije je wszystkie na łopatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast routera od TP-Link,warto rozważyć Totolink A3002RU,ewentualnie dołożyć do Asusa RT-AC1200+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast routera od TP-Link,warto rozważyć Totolink A3002RU,ewentualnie dołożyć do Asusa RT-AC1200+.

RT-AC1200G+ innego na stronie Asusa nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma o wiele więcej routerów,choć nie wszystkie spełniają wymagania autora. Podany przezemnie model posiada porty gigabitowe i standard ac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma o wiele więcej routerów,choć nie wszystkie spełniają wymagania autora. Podany przezemnie model posiada porty gigabitowe i standard ac.

Tylko na stronie Asusa przynajmiej polskiej nie ma RT-AC1200+ tylko jest RT-AC1200G+ i ma 5Ghz AC i porty gigabitowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sancho Panda

a jakie zalety posiada Totolink A3002RU na tle tplinka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest taki Asus tańszy od 1200G+ :)

 

Asus RT-AC57U - ma WiFi 5Ghz do 867Mb/s.

 

Nowy model, jeszcze nie przetestowany. Specyfikacja teoretycznie pokrywa się z 1200G+ ale ma inny procesor i inne radia (wszystko MediaTeka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy model, jeszcze nie przetestowany. Specyfikacja teoretycznie pokrywa się z 1200G+ ale ma inny procesor i inne radia (wszystko MediaTeka).

To dlatego tańszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sancho Panda

a jakie zalety posiada Totolink A3002RU na tle tplinka?

Ma silniejszy sygnał.w paśmie 5GHz więcej kanałów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma silniejszy sygnał.w paśmie 5GHz więcej kanałów.

Czy te więcej kanałów w 5Ghz obsłużą karty Wifi wbudowane w smartfony, TV, laptopy etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma silniejszy sygnał.w paśmie 5GHz więcej kanałów.

a jak duża jest to różnica ? bo bezpośredniego do wersji c5 nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przestawisz na inny kraj w konfiguracji kazdy router bedzie mial mocniejszy sygnal, ale sam posaidam totolinka i daje rade obsluzyc caly dom 2 poziomowy, stary tp link 1043 ten bialy nie dawal rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asusach nie ma kraju tylko jest pasek, którym ustawiamy moc WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym "paskiem" możesz jedynie zmniejszyć sygnał. Kolega xede pisze o czymś zupełnie innym, tj. o maksymalnej mocy sygnału. W niektórych regionach obowiązuje inne ograniczenie maksymalnej mocy sygnału WiFi i teoretycznie, po wybraniu tego regionu, router mógłby sobie pozwolić na nadawanie z większą mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...