Skocz do zawartości
scratix

Czy gracie w stare gry?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, ja ostatnio powróciłem do gry swojej młodości czyli MechCommander.

O dziwo gra nie odrzuca od monitora grafiką, a ze względu na dodane współczesne rozdziałki gra się przyjemnie.

Bez problemu działa pod W10.

Gra jest już abdonware więc spokojnie można ściągać.

Ja akurat gram w moda Darkest Hours który dodaje wór nowych misji w kampanii.

https://www.moddb.com/mods/mechcommander-gold-hi-res/downloads/mcg-darkest-hours-fullversion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra jest już abdonware więc spokojnie można ściągać.

Nie, nie można. Abandonware to mit. Tak samo jak ściągnięcie czegoś i wykasowanie po 24/48 godzinach nie sprawia, ze jest to legalne.

Nie ma na świecie gry komputerowej, której prawa autorskie już wygasły. Pierwszy taki przypadek będzie w 2041/2042 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gramy jest dużo starych gier za darmo, np. na GOLu znalazłem ostatnio pierwsze C&C, Red Alert itd, Starcraft 1 też jest za darmo teraz i można grać, Shadow Warrior Classic jest za darmo i wiele innych starych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez słowo stare. Ale tak, ja nawet częściej wracam do gier z poprzedniej dekady niż gram w nowe, częściowo z powodu nostalgii, ale mam też wrażenie, że kiedyś gry skupiały się bardziej na mechanice i zasadach niż na realizmie czy filmowości. I to jest dla mnie dużym atutem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasowo sobie gram w GUN. Przyjemna gra o dzikim zachodzie, a parę lat swoich ma trochę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne :thumbup:

Fallout 1,2 ,Planescape Torment,Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi,Sanitarium ....eh piekne gry nie do podrobienia.

nawet nasz Gorky 17 tez mam ciagle na kompie ;)

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, ja regularnie wracam do "trójki", mam do niej duży sentyment :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście. dopiero co skonczylem doom 1 i 2, robie sobie maraton z seria. doom 2 cieniutki. przypomnialem se czemu nie lubilem doomopodobnych giereczek z 90-tych lat. jak sie ciesze, ze gry sie tak zmienily od tamtych dziejow. niewiem jak mozna mowic ze kiedys bylo lepiej. ;e

a wczesniej system shock source port. miazdzy jajca jak na gre z 1994 roku. i outlaws.

Edytowane przez Zabimaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Diablo 2 było grane. Ehh nostalgia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, w zeszłym roku zakupiłem sobie używaną PS3 z wsteczną kompatybilnością jako że nigdy nie posiadałem konsoli (minus naprawdę mały epizod z PS2). Nadal mam kilka gier na górce do przejścia na starą dwójeczkę i trójkę. Najstarszy tytuł który ograłem na tą chwilę to 1 Metal Gear Solid, nawiasem mówiąc świetny tytuł jak i cała seria.

Edytowane przez Dasch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3 lata temu jeszcze lubiłem powrócić do takich gier jak Syndicate z 1993r, Flashback 1992r oraz Another World 1991r, a teraz zainstalowany Steam, Origin i Uplay po kilka gierek multiplayer bo nie mam za dużo czasu na granie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jakiś czas odpalam jakieś starocie :) Obecnie mam zainstalowane:

C&C Tiberian Sun (moim zdaniem najlepsze uniwersum z tej serii),

Warzone 2100 (idealna dla mojego stylu gry, dodatkowo gra open source, można sobie pobrać i co jakiś czas wychodzi jakaś nowsza wersja),

Haegemonia Żelazne Legiony (mój pierwszy kosmiczny RTS).

 

Ostatnio (w tamtym roku) się zagrywałem w Unreal (wraz z dodatkiem "Return to Na Pali") oraz Unreal 2,

Disciples Sacred Lands jak i dwójka ze wszystkimi dodatkami (tylko jedynkę przeszedłem kampanie wszystkimi rasami, w dwójce nie miałem sił :P ),

Earth 2140/2150 (moja pierwsza gra strategiczna :D ).

 

Tak troszkę offtopowo:

 

Kojarzy ktoś może taką strategię, w której wybierało się jednego z książąt a później rozbudowało się "bazę"? Pamiętam, że w tej grze często w lasach był jakiś stwór (pewnie niedźwiedź), który z łatwością zabijał wieśniaków zbierających surowce przechodzących obok, najlepszym, i najgorszym jednocześnie, sposobem na pokonanie go było wysłać naszego księcia, który mógł pokonać bestię, ale jeśli zginął to "gameover". Pamiętam jeszcze, że po dłuższej grze można było budować ceglane/kamienne wieże obronne z działami i mój brat był zdziwiony, gdy je zobaczył (jest 8 lat starszy i nigdy tak daleko nie dotarł, ja miałem może 7-10 lat).

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za offtop ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię wracać do starych gier, głównie tych, które już kiedyś ukończyłem, w przerwach od GTA Online czy rzadkich powrotów do RuneScape.

 

Wczoraj zakupiłem Heroes of M&M III na GOG, by mieć ją również w wersji cyfrowej na PC (poza Androidem), a parę tygodni wstecz ukończyłem, znowu, pierwszego Gothica. W planach dłuższe posiedzenie z Pizza Connection 2 oraz Mafia. Za sprawą znajomego "liznąłem" w zeszłym roku pierwszego Unreala, a do tamtej pory stałem murem za Quake 3: Arena jako jedynym słusznym wyborem starej sieciowej strzelanki (przynajmniej od kiedy zamknęli serwery pierwszego Medal of Honor. :/).

Na telefonie od lat trzymam GTA: San Andreas i gdyby nie pojemność telefonu to Vice City również bym nie usuwał.

Coraz rzadziej, ale zdarza mi się odpalić Boulder Dash lub Wizard of Wor na Commodore 64, a także Dr Mario oraz Super Mario Bros na NESa.

Co jakiś czas zastanawiam się nad zakupem Hype: The Time Quest oraz Need for Speed: Underground 2 na PS2, póki ceny nie są aż tak wysokie jak innych tytułów.

Edytowane przez Drab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penie, że gramy w starocie. Teraz na tapecie Far Cry 5. Gra ma już prawie rok, oprawa mocno niedzisiejsza, gameplay z poprzedniej epoki, ale jak się przymknie oczy i nostalgia mode on, to da się na to patrzeć i grać.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sprawą znajomego "liznąłem" w zeszłym roku pierwszego Unreala, a do tamtej pory stałem murem za Quake 3: Arena jako jedynym słusznym wyborem starej sieciowej strzelanki (przynajmniej od kiedy zamknęli serwery pierwszego Medal of Honor. :/).

zwykly czy tournament?

tez se lyknalem ostatnio unreal gold za darmo rozdawnictwo bylo ale nie podeszlo mi. od quake i unreal wolalem zawsze dooma. chociaz unreal dzis wyglada calkiem calkiem aptetycznie jak na staroc, az tak strasznie sie nie zestarzal. gemplayowo juz srednio tak bym powiedzial.

 

Penie, że gramy w starocie. Teraz na tapecie Far Cry 5. Gra ma już prawie rok, oprawa mocno niedzisiejsza, gameplay z poprzedniej epoki, ale jak się przymknie oczy i nostalgia mode on, to da się na to patrzeć i grać.

ale jestes zabawny, szkoda, ze ci nie wyszlo. ha ha ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w stare gry grywam już rzadziej, po prostu szkoda mi czasu aby powtarzać to co już znam. Coraz częściej za to sięgam po współczesne indyki, które tak jak dawne gry nacisk kładą na mechanikę i grywalność, współczesne AAA są coraz szybsze i coraz bardziej płytkie. Obecnie pogrywam w Battle Brothers, ciekawą taktyczna gierkę w starym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Nie. No może od czasu do czasu w coś tam na telefonie ze starych gier ale ogólnie wg mnie to nie ma sensu.

Nowe gry są lepsze i nie ma po co psuć sobie wspomnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, tyle że nie gram an telefonie.

Chociaż... Mam niektóre gry na kupce wstydu tak stare, że może jednak powinienem odpowiedzieć "tak" :E

 

Ale jednak nie są to nigdy gry aż tak stare jak wymieniane tutaj klasyki (poza FC5)

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje tez uwazam ze nowsze gry sa lepsze. moze nie hity jak anthem bo tam jest duzo szmelcu ale ogolnie wszystko poszlo do przodu. nie tylko grafika.

kiedys miejscowki byly strasznie proste, poziomy puste i wez je teraz porownaj z takimi perlami jak design leveli z dishonored 2.

albo doom 1 i 2 nie wiem jak mozna mowic ze te gry ktore dzis sa prostackie ze glowa mala sa lepsze od nowego dooma. nowy doom robi wszystko lepiej bo kiedys byly mocne ograniczenia i gry wygladaly jak gry dla dzieci, teraz bym to przyrownal do kina i ksiazek jako fajna badz lepsza alternatywa.

wtedy to byla nowa jakosc. tylko co z tego jak dzis robi sie gry kilka razy lepsze? design wielu leveli doom 2 to katastrofa. juz wtedy wychodzily lepsze giereczki system shock potem dark forces potem duke nukem 3d a pare lat pozniej kolejny skok jak half life thiefy system shock 2 chyba najlepszy okres, bo te gry sa teraz bardzo grywalne nie zestarzaly sie jakos tragicznie tylko bija z powodzeniem wiele nowiuskich giereczek ktorych czesc tez poszla pare krokow do przodu ale tez pare krokow wstecz.

fabula w wielu starociach nie istniala, dopiero pozniejsze gry zaczely to zmieniac, narracja, gejmplayowo duzo zmian. oczywiscie sa durne rzeczy zbieractwo i inne pierdoly i uproszcenia ale ogolnie wszystko fajnie poszlo do przodu.

 

nostlagia to wielkie klapy na oczach.

Edytowane przez Zabimaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak troszkę offtopowo:

 

Kojarzy ktoś może taką strategię, w której wybierało się jednego z książąt a później rozbudowało się "bazę"? Pamiętam, że w tej grze często w lasach był jakiś stwór (pewnie niedźwiedź), który z łatwością zabijał wieśniaków zbierających surowce przechodzących obok, najlepszym, i najgorszym jednocześnie, sposobem na pokonanie go było wysłać naszego księcia, który mógł pokonać bestię, ale jeśli zginął to "gameover". Pamiętam jeszcze, że po dłuższej grze można było budować ceglane/kamienne wieże obronne z działami i mój brat był zdziwiony, gdy je zobaczył (jest 8 lat starszy i nigdy tak daleko nie dotarł, ja miałem może 7-10 lat).

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za offtop ;)

 

 

Seven Kingdoms? https://en.wikipedia.org/wiki/Seven_Kingdoms_(video_game)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie można. Abandonware to mit. Tak samo jak ściągnięcie czegoś i wykasowanie po 24/48 godzinach nie sprawia, ze jest to legalne.

Nie ma na świecie gry komputerowej, której prawa autorskie już wygasły. Pierwszy taki przypadek będzie w 2041/2042 roku.

 

Z tego co pamiętam plik iso był do ściągnięcia z oficjalnej strony MS także tego...

 

Gramy jest dużo starych gier za darmo, np. na GOLu znalazłem ostatnio pierwsze C&C, Red Alert itd, Starcraft 1 też jest za darmo teraz i można grać, Shadow Warrior Classic jest za darmo i wiele innych starych gier.

:thumbup:

 

Zależy co rozumiesz przez słowo stare. Ale tak, ja nawet częściej wracam do gier z poprzedniej dekady niż gram w nowe, częściowo z powodu nostalgii, ale mam też wrażenie, że kiedyś gry skupiały się bardziej na mechanice i zasadach niż na realizmie czy filmowości. I to jest dla mnie dużym atutem.

No takie z waszej młodości to IMO stare.

 

Co jakiś czas odpalam jakieś starocie :) Obecnie mam zainstalowane:

C&C Tiberian Sun (moim zdaniem najlepsze uniwersum z tej serii),

Warzone 2100 (idealna dla mojego stylu gry, dodatkowo gra open source, można sobie pobrać i co jakiś czas wychodzi jakaś nowsza wersja),

Haegemonia Żelazne Legiony (mój pierwszy kosmiczny RTS).

 

Ostatnio (w tamtym roku) się zagrywałem w Unreal (wraz z dodatkiem "Return to Na Pali") oraz Unreal 2,

Disciples Sacred Lands jak i dwójka ze wszystkimi dodatkami (tylko jedynkę przeszedłem kampanie wszystkimi rasami, w dwójce nie miałem sił :P ),

Earth 2140/2150 (moja pierwsza gra strategiczna :D ).

 

Tak troszkę offtopowo:

 

Kojarzy ktoś może taką strategię, w której wybierało się jednego z książąt a później rozbudowało się "bazę"? Pamiętam, że w tej grze często w lasach był jakiś stwór (pewnie niedźwiedź), który z łatwością zabijał wieśniaków zbierających surowce przechodzących obok, najlepszym, i najgorszym jednocześnie, sposobem na pokonanie go było wysłać naszego księcia, który mógł pokonać bestię, ale jeśli zginął to "gameover". Pamiętam jeszcze, że po dłuższej grze można było budować ceglane/kamienne wieże obronne z działami i mój brat był zdziwiony, gdy je zobaczył (jest 8 lat starszy i nigdy tak daleko nie dotarł, ja miałem może 7-10 lat).

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za offtop ;)

 

 

Ja sobie chyba wrócę do RA2 ehhh

 

Nie. No może od czasu do czasu w coś tam na telefonie ze starych gier ale ogólnie wg mnie to nie ma sensu.

Nowe gry są lepsze i nie ma po co psuć sobie wspomnień.

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Fallout 76, gram w Fallout 2 na odtrucie. Świetna gra, mimo upływu lat, tylko oczy już nie te, bo nie mogę drobnych literek rozczytać (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...