Skocz do zawartości
scratix

Czy gracie w stare gry?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pamiętam plik iso był do ściągnięcia z oficjalnej strony MS także tego...

"Z tego co pamiętam" to kiepska linia obrony w sądzie. Jeżeli coś było udostępnione za darmo przez właściciela praw autorskich (lub za jego zgodą), to nie ma problemu. Ale wtedy to będzie freeware lub promocja, a nie jakieś "abandonware". Jeżeli autor sam tego nie sprecyzuje, to nie masz prawa udostępniać tego potem na swojej stronie, nawet, jeżeli otrzymujesz z tego powodu żadnych korzyści finansowych.

W tej chwili Mech Commander nie jest dostępny na stronie MS, a przynajmniej ja tego nie widzę. GOG.com przez jakiś czas rozdawał za darmo Wiedźmina 1 i Fallouta 1, ale jak przespałeś ten okres, to teraz byś musiał za nie zapłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wracam do starych gier, wystarczająco dużo nowych mnie ciekawi. Część gier które kiedyś lubiłem nie zestarzało się godnie zresztą. Najstarsza gra w jaką ostatnio grałem to remaster Settlersów III i IV na Uplayu oraz Deus Ex Human Revolution w ramach zaliczania kupki wstydu. Gry sprzed 2010 to osobiście już zamykam w muzeum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Fallout 76, gram w Fallout 2 na odtrucie. Świetna gra, mimo upływu lat, tylko oczy już nie te, bo nie mogę drobnych literek rozczytać (:

F2 z modem restoration pack jest o niebo lepszy niż zwykły F2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Ostatnio w BG i BG2 z dodatkiem. W 2017 kolejny raz czyściłem Morrowinda. Lubię wracać do starszych gierek, ale to zależy od człowieka. Dajmy na to takie filmy - są ludzie, którzy nie lubią oglądać drugi czy trzeci raz danej pozycji, a ja dobry film, to mogę oglądnąć dziesięć razy i nadal cieszy :E. No chyba, że mówimy o graniu w starocie po raz pierwszy, nie wracanie z sentymentu. To co innego - tutaj wolę się trzymać prostej zasady - w nic starszego jak ta końcówka lat 90' nie gram. A i to rzadko. W co już miałem zagrać z tego okresu to zagrałem. Poza rodzynkami jak BG właśnie skupiam się w ostatnich latach na gierkach 2010+, bo 2000-2010 też już wyczyszczony z tych co mnie interesowały :E.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Jack Orlando. :thumbup:

 

Nawet jak nie gram, to lubię pooglądać gameplay z tych starszych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O klasykach z Pegasusa było już wspomniane, a tak lubię wrócić do Heart of Darkness, nawet teraz ta gra jest wuj trudna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Dosyc czesto od wielu, wielu lat w Open Transport Tycoon Deluxe oraz Adoma.

A ostatnio naszlo mnie pomeczyc zrecznosciowki: Moon Patrol i River Raid. Tylko joysticka brak. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś ze starszych gier coś a'la sandbox-a na PC, można było tam brać róznymi śmiesznymi postaciami, jedną z nich był wielki grubas o imieniu "Pan Coś".

 

Od lat tego szukam, ale nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heroes 3 Hota non stop.

Ostatnio skończyłem carmaggedon 2

Oraz Homeworld 1

Obecnie wracam do Warcrafta 3 w niestandardowe gry

 

Z najnowszych:

Cities skyline

Apex Legends

I czekam na Devil may cry 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam aż ruscy skończą remasterować gothica 2. A tak to od zawsze mam na dysku kopię moich płyt z Black & White + dodatek Creature Island. DO tego dodatek z polskim dubbingiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GOGu wyprzedaż to sobie kilka staroci kupiłem, sprawdzę po latach HoMM IV .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Settlersy, Heroes 2 i 3 Transport Tycoon, Command & Conquer. Sporo starych gier na dysku bo szczerze lepiej się przy nich bawię niż przy nowych hitach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba. BG raz w roku to już praktycznie tradycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zaległości w grach, że nie ma sensu wracać do "staroci"* A poza tym ciągle nowe wychodzą. :E

 

*chyba, że gry od 2012 można uznać za stare. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Earth 2150, 2160

Warzone 2100 - świetna strategia, polecam każdemu (do dziś w szafce oryginalne CD)

Fallen Haven - nie umiem odpalić na win10 :( (również oryginalna płyta zachowana)

Transport Tycoon Delux

Wiedźmin 1

Battlefield 1942 / 2

 

Człowiek chętnie wraca do starych tytułów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cannon foder 1-2,commandos 1-2-3 , superfrog ostatnio męczone :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ściągnąłem emulator atari 800xl i grałem w River Raid :D

:thumbup: Moja pierwsza gra ever jeszcze na C64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Zdecydowanie wolę gry z NeoGeo, automatów, NES/SNES niż nowe produkcje na PC (w przypadku gier na PC jestem mega wybredny nie gram w co popadnie, głównie MP i jeżeli SP to też starocie pokroju Doom, Quake, Diablo, HoMM III).

Kojarzy może ktoś z was grę z czasów 386/486 podobną do PacMana, postać porusza się po wnętrzu PC (lub coś wzorowanego na elektronice) i może zbierać różne "diamenciki" (były prostokątne niebieskie).

 

Obecnie Corridor 7.

CORR7-3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem ostatnio w Alana Wake jezuuuu jaka ta gra ma klimat i grafika też nadal super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Zdecydowanie wolę gry z NeoGeo, automatów, NES/SNES niż nowe produkcje na PC (w przypadku gier na PC jestem mega wybredny nie gram w co popadnie, głównie MP i jeżeli SP to też starocie pokroju Doom, Quake, Diablo, HoMM III).

Kojarzy może ktoś z was grę z czasów 386/486 podobną do PacMana, postać porusza się po wnętrzu PC (lub coś wzorowanego na elektronice) i może zbierać różne "diamenciki" (były prostokątne niebieskie).

 

Obecnie Corridor 7.

CORR7-3.png

 

Opis gry pasuje do Supaplex ale tam nie było "diamencików" tylko m.in. dyskietki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis gry pasuje do Supaplex ale tam nie było "diamencików" tylko m.in. dyskietki.

Strzał w 10! :beerchug: - pamięć zawiodła z "diamencikami" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis gry pasuje do Supaplex ale tam nie było "diamencików" tylko m.in. dyskietki.

Grałam jak byłam mała, ta gra mnie nieźle wciągała :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi czasu na bieżące, nowe, a co dopiero wracać do starych trupów. Niee to nie dla mnie, kiedyś może tak, jak się miało lat naście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...