Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szczęściarz

Czy ten zestaw sie oplaca?

Rekomendowane odpowiedzi

Po co Ci cpu z integrą skoro chcesz użyć gpu ze swojego starego kompa ?

Wymiana procka na ryzen 2600, jeśłi masz chłodzenie które pasuje pod AM4 to ewentualnie taniej ryzen 1600x.

Mobo np msi b450 a-pro. A jak nie masz kasy to już obojętnie jakie b450 od msi.

Ram weź chociaż 2x4gb. Na 1 kości ryzen traci od groma fps w porówaniu z 2 modułami. Z tych tańszych to Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16. Ryzeny dodatkowo lubią szybkie taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ogólnie o to, że zapomniałem wspomnieć, że moje GPU to gt730. A ono jest chyba gorsze od APU ryzena 2400g? Ram zmienię na szybszy, dzięki za radę.

W sumie mój błąd, że nie powiedziałem, że mój komp jest na poziomie budżetowca sprzed 6 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli masz takie gpu to vega z ryzena będzie dużo wydajniejsza :P Mobo o ile się nie mylę i tak będzie potrzebowac update biosu by ten procek odpalił. Ogólnie nawwet MSI B450M GAMING PLUS będzie dużo lepszym wyborem od tego asrocka, ze względu na dużo lepszy bios, brak potrzeby aktualizacji owego biosu pod tego procka, lepszą sekcję zasilania i kompatybilnośc z ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lepiej wziąć Ryzena 5 2600 i zostać przy tym GT 730. Odłóż trochę kasy i kup lepszą grafikę za jakiś czas, integra z Ryzena to i tak nie jest grafika do poważniejszego grania.

 

Płyte wez np. https://www.x-kom.pl/p/439448-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450m-ds3h.html - ta MSI ma tylko 2 sloty na RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał poważnego bottlenecka, a przez dłuższy czas nie mam zamiaru kupować gpu

 

Gdzie gt730 jest poniżej poziomu gtx480

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak opcja kupna GPU w najbliższym czasie nie wchodzi w gre to weź 2400G, bo jak sie masz meczyc rok czy wiecej na GT 730 to faktycznie lipa.

 

A ten poprzedni komp aż taki tragiczny? Nie da rady go jakos zmodernizowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni komp?

Gt730

I7-730

Ram 8gb(4x2) 1333mhz

Płyta nameless

Obudowa i zasilacz połączone HP Elite 3100m 300w

 

Nie wiem jakim cudem grałem 11 aż FPS w wiedźminie 3 na potato-mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, poprzedni komp już tylko do muzeum się nadaje.

 

Przenies sie z zestawem do innego sklepu to cena jeszcze poleci w dół, w komputroniku / morelach Ryzena 2400G masz za 609 zł.

 

Swoją drogą to pasta nie jest potrzebna - oryginalne chłodzenie od AMD jest fabrycznie przesmarowane pasta, no chyba ze na zapas kupujesz / chcesz posmarowac czyms lepszym.

 

 

Nie wiem jakim cudem grałem 11 aż FPS w wiedźminie 3 na potato-mode

 

Podziwiam samozaparcie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też przy okazji o chłodzeniu, polecicie jakieś tak żebym mógł podkręcić w miarę APU i CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX 570/580. Ceny za nowe 1060 są śmiesznie wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pytaniem o kartę wróć jak będziesz miał kasę, teraz nie ma sensu planować zakupu karty skoro kupisz ja dopiero za x-miesiecy. Do tego czasu ceny się zmienia, może wyjdzie coś nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ceny zmaleją, ale kto wie...

 

Ja wam dziękuję za pomoc, jak komputer będzie to na pewno dam zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ceny zmaleją, ale kto wie...

 

Ja wam dziękuję za pomoc, jak komputer będzie to na pewno dam zdjęcia.

 

Szczęściaż? Czemu taki nick ?

Żeby nie było offtopu % wartości GPU do reszty kompa do gier powinien się zawierać w 40-50%

Komp za 3000 gpu = 1200 - 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego taki? Bo jest oryginalny i jestem farciarzem.

 

Czyli masz super kobietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że w ogóle poruszyłem ten temat. Jeśli przez to taki nick to super, chciałbym być takim optymistą. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było offtopu % wartości GPU do reszty kompa do gier powinien się zawierać w 40-50%

Komp za 3000 gpu = 1200 - 1500 zł.

Tia kupic kartę za 1/2 budżetu a potem do tej karty dobrać jakiegoś g4560 bo na coś lepszego nie starczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia kupic kartę za 1/2 budżetu a potem do tej karty dobrać jakiegoś g4560 bo na coś lepszego nie starczy :E

 

Sam masz podobnie zbalansowany zestaw...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • moja płyta na początkowych biosach traciła ustawienia, teraz już wszystko zostaje.
    • To tak na serio? Wy tu kupujecie i podniecacie się monitorem, który ma różną ostrość po obu częściach ekranu?  Dlatego Was dziwi, że my oddajemy monitory. Bo my się szanujemy. Wy niekoniecznie 🙃
    • @Keken ona głupia poleciała na kasę , a polityk jak to polityk degenerat  @Szambo trzeba dać im jak najszybciej szansę żeby ustalić czy w Polsce jest jest szansa na zmiany na lepsze , przez 4 lata napewno nie narobią większych szkód od PiSu  @Maciek. Co to za nowomowa z twojej strony ? Czy to trolling ? Jakich antyszczepionkowcow , człowiek który nie chce się zaszczepić na jedną chorobę jest antyszczepionkowcem ? W takim razie ty też jesteś antyszczepionkowcem bo nie jesteś zaszczepiony na wszystkie możliwe choroby na które można się zaszczepić  W Polsce mamy wielbicieli Żeleńskiego ,  ja jego i Putina uważam obu za zbrodniarzy i faszystów , Żeleński zakazał wyjazdu z kraju mężczyzna i pod przymusem wciela ich do wojska i wysyła na mięso armatnie
    • Wybacz ale stwierdzenie "Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj" jest tak infantylne, że aż zęby bolą, wygrają wybory będą rządzić i wprowadzać swoje pomysł, tyle i aż tyle. Konfederacja miała szansę po wyborach ustwić się z wiatrem popierać sensowne pomysły rządu, głupie krytykować, nie wyskakiwać z debilizmami i budować poparcie w elektoracie centrum, ale po co lepiej latać z gaśnicą, wpychać na listy wielbicieli Putina, antyszczepionkowców i cała plejadę wyznawców teorii spiskowych, a potem krzyczeć że się ma świetne pomysły, tylko nikt nam nie dał szansy rządzić. Twój problem polega na tym, że uważasz że ty masz racje i konfederacja którą lubisz też ma racje, ma świetne pomysły i ich rządy to będzie wielkie szczęście dla Polski, świata i całej galaktyki, pech polega na tym że większość obywateli tego kraju jest zdania odmiennego. Tu niema dawania szansy, tu są wybory i ich wygrywanie samemu lub w koalicjach. Chcesz koalicję Konfederacji i kilku ugrupowań ale bez PO, PIS i lewicy, zostaje Hołownia i PSL z liczących się ugrupowań, widzisz tą koalicję bo ja nie. Konfederacja jeżeli chce rządzić, musi wyjść z ofertą do centrum, jak będzie siedziała okrakiem na barykadzie na prawo od PIS licąc na młodych gniewnych, i ludzi z problemami powiedzmy psychiatrycznymi to się nigdy nie doczeka, bo młodzi gniewni, zmieniają się po latach w starszych rozsądniejszych i niestety konfederacja niema już dla nich żadnej oferty, bo proza życia zmienia perspektywe, a twardy elektorat w postaci wiebicieli rosji czy teorii spiskowych niestety nie wystarczy, co pozycja Konfederacji na scenie politycznej pokazuje raz za razem.
    • W tamtych rejonach to regularnie się tłuką, a raczej "szturchają". Nic niezwykłego, ale oczywiście media powiedzą że zaraz wojna w Polsce bo Iran puścił drony XD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...