Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

shenlong

Optymalna karta do PIII 866MHz.

Rekomendowane odpowiedzi

Składam sobie retro komputerek, mam ABIT BX-133 RAID z Pentium III 866MHz. Jaka jest optymalna karta graficzna dla tego CPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jeszcze zyje, Geforce 3 albo geforce 4 titanium.

Radeon 9700.

 

Każda na agp Geforce 5700

 

Najlepiej najmłodszą GF 7300GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam sobie retro komputerek, mam ABIT BX-133 RAID z Pentium III 866MHz. Jaka jest optymalna karta graficzna dla tego CPU ?

 

gf4mx440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva tnt2 to taka najbardziej retro ?, albo jakies voodoo

Ehh te czasu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybierz radeona 8500/9100/9000/9600 które posiadały lepszej jakości wyjście sygnałowe niż geforcy, matrox miał najlepszej jakości ale odpadł z wyścigu w tamtym okresie.

 

PS. w dobie maszyn wirtualnych składanie takiego komputerka to raczej pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, to od Geforce 5 Nvidia zrezygnowała z wsparcia Direct3D 5.0, przez co sporo gier z tamtych lat nie chciała działać poprawnie.

 

Jednak DgVoodoo2 sprawia, że składanie komputera "z tamtych lat" nie ma już większego sensu - załatwia to ten wrapper ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentiuma3 moim zdaniem nie warto łączyć z niczym lepszego od GF4Ti. Ten procek ogranicza wiele gier z okolicy 2002r, a do starszych GF4 w zupełności wystarcza. Nowszych kart już nie można nazwać retro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybierz radeona 8500/9100/9000/9600 które posiadały lepszej jakości wyjście sygnałowe niż geforcy, matrox miał najlepszej jakości ale odpadł z wyścigu w tamtym okresie.

 

PS. w dobie maszyn wirtualnych składanie takiego komputerka to raczej pomyłka.

VM nie ma tego czegoś to raz, dwa jedyny wydatek jaki miałem to PSU. Reszta jest ze strychu, od kumpla dostałem jeszcze w folii WD Blue ATA 160GB. Jedynie GF2MX to trup więc potrzeba coś w zamian. Ten PIII pamięta jeszcze pierwsze wersje STEAMa i CS 1.6 :) do tego gry w niskich rozdziałkach wyglądają o niebo lepiej na kineskopie (Samsung 19" z płaskim szkłem) niż na LCD. Głupotą jest IMO składanie czegoś na 486 czy nawet P166MMX gdzie Quake 2 chodzi fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupotą jest IMO składanie czegoś na 486 czy nawet P166MMX gdzie Quake 2 chodzi fatalnie.

 

486 do kłejka? przecież to maszyna do gierek z czasów DOS. :E

 

na CRT każda gra "z tamtych lat" będzie wyglądać lepiej, ale nie potrzebujesz do tego komputera z czasów Pentium 3. Wystarczy wspomniany przeze mnie wrapper, monitor CRT możesz podłączyć do "współczesnej" karty. Z DgVooDoo2 takie gry jak Dungeon Siege mają po 140 fps w każdym miejscu, na "retro" komputerze tyle nie osiągniesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 9700 lub 9800 ( mogą być PRO )

 

Wersja kozak janusza Raden 9500 i mod na 9700 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta troche na wyrost, ale teraz...9500@9700, 256bit pamieci ulozone w ksztalcie "L" mialem, sterowniki Omega, super sprawa, choc moj dawny 9500@9700 nie osiagal taktow wersji pro (325), tylko podstawowej 275, slabo sie krecil heh. Teraz do retro mam Celka tualatina 1200@1600 i Mediona 9600TX czyli w zasadzie 9500PRO, z tym ze kreci sie na 380 (bios mod) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to takie jedne z najciekawszych kart tamtych czasów. Ewentualnie Geforce 2 mx200/mx400. Pierwsze GPU, które bez dało radę pociągnąć GTA3 nie rujnując domowego budżetu. Riva TNT/TNT2/128 nie miały już czego szukać w GTA3 czy Mafia :)

 

Jeszcze ciakawą karta był Radeon 9550 - bardzo tania i wydajna karcioszka. Dawała radę dźwignąć nawet BF2. Niestety wbrew nazwy było to dużo słabsze od Radków 9500 po modzie.

 

Albo w drugą stronę. FX5600/FX5700 - karty wstępnie lepsze od radeonów, ale w pewnym momencie panicznie wyprzedawane na allegro. Mój FX trafił na allegro w dzień premiery nowego 3d marka 2003 (z tego co pamiętam), a w zastępstwo przyszedł Radeon 9700 w tej samej cenie. Ci co zwlekali z miesiąc nie dali już rady wymienić FXa na radka bez dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmowałbym się optymalnością. Kupiłbym coś z jak największą ilością RAMu. Im nowsze, tym lepsze. Cena za MX440 - 15 pln, za ~40 pln HD3650 512MB Silent. Generalnie większość kart nawet teraz dostępnych jest na wyrost na ten CPU, ale cenowo i tak opłaca się wziąć lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GeForce 4 4200ti 64mb gdzieś w szafce :)

Latał mi na athlon xp 2400

GTA 3 latało wybornie, tak jak battlefield 1942 i inne tytuły z tego okresu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...