Skocz do zawartości
Adeianolino

Xonar D1 na co zamienić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego, że mój Xonar D1 nie podejdzie do nowej płyty ze względu na PCI jestem zmuszony go zamienić na coś innego. Tutaj pytanie, czy kupować używanego Xonar DX czy lepiej dołożyć i kupić coś nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpięte do Logitech Z 5500, słuchawki jakies superluxy tylko rzadko z nich korzystam.

Budżet myślę, że w okolicach 300zl. Jeżeli będzie warto dołożyć to oczywiście rozważę taką opcję

Edytowane przez Adeianolino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do plastikowych Logiszajsów Z-5500 integra w zupełności wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz na zintegrowanej wyjście optyczne? Jak tak to spróbuj przez to podłączyć- przez optyka idzie dźwięk bezpośrednio na głośniki, gdzie układ w głośnikach dekoduje dźwięk.

Jak nie to pozostaje kupić może najtańszą kartę wielokanałową z optykiem? Nie jestem pewien czy każdy optyk jest wielokanałowy.

Jak coś fajniejszego co się w słuchawkach też sprawdzi to np. Sound Blaster Z za ok 300zł. Wtedy możesz też popróbować czy lepszy będzie optyk dekodowany w głośnikach czy zwykły 3x mini jack generowany przez SoundBlastera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zintegrowanej nie mam optyka. Myslisz, ze oplaci sie dolozyc do Sound Blastera Z czy zostac przy D1/DX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w DX chyba jest optyk, tylko przez przejściówkę? Tak mam w D2 przynajmniej. Ale przejściówka lubi sie wyginać bo to cienki plastik.

Na tych logitechach między DX a SoundBlasterem Z różnicy raczej nie usłyszysz. Jedyny + dla Sound Blastera to że ma normalnego optyka bez przejściówek badziewnych i pociągnie lepsze słuchawki (tzn ma wzmacniacz do 600 ohm, ale umówmy się- do nawet średniego DACa i tak mu będzie brakować). Aczkolwiek soundblatera nigdy w życiu nie słuchałem ani się nie bawiłem, więc musisz sam zdecydować ale czekać aż ktoś jeszcze coś doda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sb żartujesz. Mam teraz zintegrowaną i się nie da słuchać muzyki.

Z-5500 nie służą do słuchania muzyki, od tego jest dobre stereo to po pierwsze. Po drugie w jestem ciekaw, czy w ślepym teście byś dostrzegł różnicę pomiędzy integrą, a DX. Na tak słabych głośnikach to różnica jest niedostrzegalna.

 

Stawiam kolego, że po prostu przyzwyczaiłeś się do swoich presetów używanych w D1 i Realiteka nie potrafisz dobrze ustawić.

Edytowane przez Caution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby różnica nie była dostrzegalna to bym został przy integrze, tyle w temacie.

Pewnie kupię Xonara DX chyba, że się rozmysle i wezmę Sound Blaster Z.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płyta? Podłączyłeś do integry 6 kanałowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że efekt placebo działa :lol2:

 

Jak można usłyszeć różnicę na takim plastikowym szajsie z satelitkami wielkości puszki coli?

 

Z Z906 nie wydobędziesz sensownej jakości na żadnej karcie

 

Gdyby rynna generowała dźwięk, to i tak na tym zestawie nie usłyszałbyś różnicy.

 

 

Może ty pomyliłeś jakość z głośnością? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś, żeby DAC'a podłączyć?

W chwili obecnej na pewnym portalu aukcyjnym wiszą:

NuForce uDAC

Fiio E10K

AudioQuest DragonFly Black

 

...wszystkie poniżej 300 zeta. Może w tę stronę warto spojrzeć?

Wszystkie 3 mają całkiem niezłe opinie. A z własnego doświadczenia wiem, że muzycznie zagrają lepiej niż D1... Tylko właśnie - nie na tych Logitechach.

 

...bo ten Logitech to złom pompujący tylko kiepski bass. Serio. Sprzedaj to w cholerę, a zainteresuj się albo którymś modelem Edifiera albo Microlaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj D1 i wyjdziesz może na 0 zł przy zakupie używanej DX.

Nie ma sensu dopłacać do Soundlastera co innego jakbyś miał lepsze słuchawki i głośniki.

 

Oczywiście, że słychać różnicę między integrą a D1 nawet na tym plastikowym Logitechu.

Trzeba być naprawdę głuchym by tego nie usłyszeć.

Edytowane przez orange99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że lepiej Creative SB Audigy RX niż Sound Blaster Z , różnicy na tych głośnikach nie usłyszysz a trochę tańsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że słychać różnicę między integrą a D1 nawet na tym plastikowym Logitechu.

Trzeba być naprawdę głuchym by tego nie usłyszeć.

 

Ciekawe, czy powiedziałbyś to samo przy ślepym teście :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z autorem tematu, ja różnice między integrą a takim SB Live! słyszałem na słuchaweczkach za 40 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...