Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

21mateuszek

[3000-4500] Dobra matryca, aluminiowy, programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam mocnej konfiguracji do programowania. Przede wszystkim zależy mi na mobilności + konfiguracji + dobrej matrycy... wymienię może wymagania:

 

  • matryca IPS 15 cali
  • mocne graty
  • podświetlenie klawiatury
  • aluminiowa konstrukcja
  • M2 SSD lub SSD, z opcją na M2 {mam SSD GOODRAM Iridium Pro 256 2.5 cala, aktualnie jeszcze na gwarancji}

 

Do czego to będzie służyć?

  • praca czyli programowanie głównie WEB + jakieś Arduina hobbystycznie i ESP i NRF :D
  • rozrywka w internecie
  • filmy oglądam w sumie na zewnętrznym monitorze ale chciałbym dobrą matrycę.
  • gry... no nieee, raczej nie, ale z 1080TI na pokładzie chyba bym się lepiej czuł...
  • prędzej już zabawa z renderowaniem grafiki w Blender oraz zabawa z filmami

 

To co mi wpadło mocno w oko:

Lenovo Ideapad 720 vs Acer Aspire 7

 

matryce i testy: [measured 37% AdobeRGB accuracy and 59% sRGB accuracy], [Even though at 59% (sRGB) and 38% (AdobeRGB)] także podobnie...

 

Za Lenovo przemawiają cienkie ramki, matowa obudowa, mobilność. Z minusów słyszałem, że pękają mu w środku plastiki....

 

Za Acerem aluminiowa obudowa + niby wnętrze laptopa. Design cieniutko bym powiedział + palcująca się obudowa.

 

 

(Dół przekopiowany z innego tematu)

 

I niestety ale Lenovo ma pięknie cieniutkie rameczki wokół słabego ekranu IPS, który chyba jest również niemrawy co w Acerze?

 

Dodatkowo kolega kolegi co pracuje w serwisie, mówi, że w Lenovo pękają plastiki w środku... I poleca Della...

 

Dlatego mam taki misz masz, że totalnie już nie wiem w co wchodzić...

 

Acer przypomina mi mojego lapka z którym szedłem na studia 8lat temu... w sumie to tak sobie o nim myślę, to to niezła kupa :E ale! do dziś dzień działa bezawaryjnie i nie miał w sumie większej przerwy....

 

No i co byście mi poradzili zrobić?

 

 

Komputer do pracy (programowanie), rozrywki... w gierki nie gram ale może może.. :E Aktualnie mam EliteBook 8560W, ale za ciężki zestaw jednak wychodzi :D ok 4kg.... Dlatego za używane biznesówki już chyba podziękuję.

 

Budżet 3000-4500 zł.

 

Huawei Matebook D kupiłem dla mamy. Maszynka bardzo fajna, ale chyba jednak nie chcę takiego samego... :P Poza tym nie ma wersji z podświetlaną klawiaturą.

 

 

Taką konfigurację polecono mi w x-kom Białystok

I tego też ,,macałem" czego nie zrobiłem z 720, którą jednak chyba widziałem już na wystawie, jednak nie skupiałem się wtedy za mocno bo to były początki poszukiwań.

 

Ogólnie odnoszę wrażenie, że mógłbym zrezygnować z dedykowanej karty grafiki przez co zbliżyłbym się do pułapu 3k zł. Bo w sumie to co bym mógł odpalić to CS 1.6...

 

No i kurczę nie wiem nie wiem....

 

Widzę, że DEll XPS 15 spełnia moje wymagania :D Tylko budżet x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz cały czas o dobrej matrycy - co to dla Ciebie oznacza ? Wydaje mi się że kierujesz się jedynie informacją o pokryciu barw a co to ma dla Ciebie za znaczenie o ile nie zajmujesz się na co dzień grafiką i nie wysyłasz materiałów do druku ??

 

Matryce głównie dzielą się na 4 rodzaje - najtańsze TN których nie da się komfortowo używać, drogie TN dla graczy, IPS o słabym odwzorowaniu barw ale w codziennym użytkowaniu bajka - dobre kąty widzenia oraz ostatnia kategoria - IPS dla "semi profesjonalistów".

 

Większość z polecanych Tobie laptopów ma podobne ekrany, nie ma co się na tym więcej spuszczać moim zdaniem.

 

 

A tak ode mnie to rzuć sobie okiem na:

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/256SSD - 3799 zł

 

I5-8300H + GTX 1050 + 16GB RAM - masz mocne CPU, GPU i dużo RAM, do tego laptop jest lekki i elegancki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra matryca to nie tylko pokrycie kolorów, ale również (a może przede wszystkim) jej jasność. W Vivobooku PRO różnie z tym bywa i w przeszłości akurat wersje złote miały b.słabe TN'ki (lepiej było w przypadku wersji szarych gdzie montowano matryce AU Optronics).

 

Jeżeli nie potrzebujesz systemu to z dobrą matrycą dostaniesz: Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/240+1TB GTX1050 za 3999zł

Dobrze wyposażony laptop z wydajnymi podzespołami, b.wygodną podświetlaną na biało klawiaturą , ciekawym designem (ma cienkie ramki wokół ekranu) i szybkim dyskiem SSD na PCIe. Układ chłodzenia jest całkiem przyzwoity, a część portów została wyprowadzona na tył laptopa (w tym te odpowiedzialne za przesyłanie obrazu-HDMI i DP).

Wersja z systemem jest oczywiście odpowiednio droższa, ale nadal mieści się w budżecie:Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/240+1TB/Win10 GTX1050 za 4299zł

Przekraczając nieco budżet otrzymasz natomiast takiego Ideapad'a:

Lenovo Ideapad 720s-15 i5/16GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary za 4899zł

To typowy przedstawiciel ultrabooków, jest lekki i wydajny, podobnie jak w/w Y530 ma wygodną podświetlaną klawiaturę. 720s oferuje też możliwość montażu jeszcze jednego dysku SSD na m.2 (PCIe). Układ chłodzenia jest b.dobry, a zamontowany akumulator pozwala na b.długie czasy pracy. Jest tu też aluminiowa obudowa (nie ma jej w przypadku Y530). Tu również jest b.dobra matryca.

Nieco taniej jest wersja z 8GB (istnieje możliwość rozbudowy): Lenovo Ideapad 720s-15 i5/8GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary za 4599zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz cały czas o dobrej matrycy - co to dla Ciebie oznacza ? Wydaje mi się że kierujesz się jedynie informacją o pokryciu barw a co to ma dla Ciebie za znaczenie o ile nie zajmujesz się na co dzień grafiką i nie wysyłasz materiałów do druku ??

 

Matryce głównie dzielą się na 4 rodzaje - najtańsze TN których nie da się komfortowo używać, drogie TN dla graczy, IPS o słabym odwzorowaniu barw ale w codziennym użytkowaniu bajka - dobre kąty widzenia oraz ostatnia kategoria - IPS dla "semi profesjonalistów".

 

Większość z polecanych Tobie laptopów ma podobne ekrany, nie ma co się na tym więcej spuszczać moim zdaniem.

 

 

A tak ode mnie to rzuć sobie okiem na:

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/256SSD - 3799 zł

 

I5-8300H + GTX 1050 + 16GB RAM - masz mocne CPU, GPU i dużo RAM, do tego laptop jest lekki i elegancki.

 

Pokrycie barw to dla mnie głównie czynnik do porównania akurat tych dwóch laptopów, ponieważ na żywo matrycę widzialem tylko w 720. Acera miałem w rękach ale nie był uruchamiany. Ogólnie ten czynnik biorę go pod uwagę :)

 

Grafiką się nie zajmuję, ale chcę mieć dobrą matrycę. Różnicę myślę, że zauważę.

 

Mam nowego ZenBooka Flip UX461 i polecam. Tu można sobie poogladać: http://www.zenbook.pl/ux461.html Wszystko co tam napisali mogę potwierdzić, że jest prawdą, a nie marketingową ściemą. Jeśli nie zależy ci na funkcji tabletu, to świetny jest też ZenBook UX533 http://www.zenbook.pl/ux533.html

 

Funkcja tabletu totalnie odpada. Dla mnie to jak najbardziej zbędny gadget. Sprawdzę tę propozycję.

 

 

Dobra matryca to nie tylko pokrycie kolorów, ale również (a może przede wszystkim) jej jasność. W Vivobooku PRO różnie z tym bywa i w przeszłości akurat wersje złote miały b.słabe TN'ki (lepiej było w przypadku wersji szarych gdzie montowano matryce AU Optronics).

 

Jeżeli nie potrzebujesz systemu to z dobrą matrycą dostaniesz: Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/240+1TB GTX1050 za 3999zł

Dobrze wyposażony laptop z wydajnymi podzespołami, b.wygodną podświetlaną na biało klawiaturą , ciekawym designem (ma cienkie ramki wokół ekranu) i szybkim dyskiem SSD na PCIe. Układ chłodzenia jest całkiem przyzwoity, a część portów została wyprowadzona na tył laptopa (w tym te odpowiedzialne za przesyłanie obrazu-HDMI i DP).

Wersja z systemem jest oczywiście odpowiednio droższa, ale nadal mieści się w budżecie:Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/240+1TB/Win10 GTX1050 za 4299zł

Przekraczając nieco budżet otrzymasz natomiast takiego Ideapad'a:

Lenovo Ideapad 720s-15 i5/16GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary za 4899zł

To typowy przedstawiciel ultrabooków, jest lekki i wydajny, podobnie jak w/w Y530 ma wygodną podświetlaną klawiaturę. 720s oferuje też możliwość montażu jeszcze jednego dysku SSD na m.2 (PCIe). Układ chłodzenia jest b.dobry, a zamontowany akumulator pozwala na b.długie czasy pracy. Jest tu też aluminiowa obudowa (nie ma jej w przypadku Y530). Tu również jest b.dobra matryca.

Nieco taniej jest wersja z 8GB (istnieje możliwość rozbudowy): Lenovo Ideapad 720s-15 i5/8GB/256/Win10 GTX1050Ti Szary za 4599zł

 

Legion plastikowa plastelina takie odniosłem wrażenie oglądając go w x-kom. Dodatkowo na starcie mial już coś porysowane przy zawiasach... nie wiem czy się podniosły czy jak. Odpadł w przebiegach. Brany był pod uwagę, ponieważ czytam również forum i widzę co polecają.

 

720S również biorę pod uwagę. Tylko to właśnie ponad budżet. Chociaż można to przemyśleć jak najbardziej. Ciekawe tylko jak u niego z konstrukcją w środku, czy plastik czy nie plastik.

A Y530 ma grubą tę klapę....

 

8GB RAM jest spoko, pod warunkiem, że za jakiś czas będę mógł dorzucić kostkę ramu. Co konfiguracja Acera mi umożliwia i to tylko po zdjęciu jednej klapki. W Ideapad 720 już tak prosto nie będzie, nie mówię, że nie dam rady, bo wymiana karty grafiki w Compal FL90 byla dla mnie bezproblemowa. Chodzi mi o to, że obawiam się iż po zdjęciu ten obudowy z dołu, ponowny jej montaż nie będzie już taki sam. Tzn. może coś zaczać skrzypieć etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaj sobie MSI PS42 z niskonapięciowym prockiem i5-8250U, 8gb ram i GTX1050 w wersji max-q. Matryca 14 cali FHD, aluminiowa smukła i lekka obudowa.

MSI PS42 8RC-004PL i5-8250U 8GB 256GB SSD GF-GTX1050 W10

 

Jeżeli jednak chciałbyś lepszy procek i GTX1060 na pokładzie, a jednak zachować mobilność (laptop lekki, smukły i metalowy) to zerknij na Dream Machines GS1060

Posiada procesor i5-8300H , jak wyżej wspominałem kartę gtx1060 6gb , 8gb ram i dysk ssd m.2 500gb. Matryca 15 cali , FHD, IPS, matowa

GS1060 i5 15"/GTX1060/500 GB M.2 SSD/8 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tych dwóch Acer tylko w innej konfiguracji

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4 349 zł

Konfiguracja z 16 GB ram 9 (która jest optymalna przyszłościowa) ponieważ model posiada jedynie dwa sloty na ram, możliwość rozbudowy jest do 32GB lecz przy opcji 8 GB oba są zajęte. W przypadku rozbudowy jest to kosztowne. Matryca FULL HD IPS, procesor pełny i5H 8 generacji, dwa dyski wewnątrz laptopa, aluminiowa obudowa przy tym stonowany design, podświetlana klawiatura, przyzwoita grafika, całkiem niezłe audio, 2 mikrofony.

 

Alternatywa ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/256 3999 zł

Matryca FULL HD AHVA osobiście widziałem na żywo nie wiem jak z pokryciem lecz robi wrażenie. Aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny, konfiguracja z pełny i5H i GTX1050, podświetlana klawiatura, miejsce na dodatkowy dysk SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem wymagania: dodałem 15 cali matryca.

 

To taka uwaga ode mnie: dużo lepsze ekrany IPS montuje się w laptopach 17 cali niż 15,6.

 

Przykładowo:

 

ASUS VivoBook Pro 17 N705UD i5-8250U/16GB/256SSD/Win10 - 4199 zł

 

Test poniżej:

Asus VivoBook Pro 17 N705UD (i7-8550U, GTX 1050) Laptop Review

87% sRGB (Argyll 3D) 57% AdobeRGB 1998 + świetna jasność ekranu\

 

No i GTX 1050 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GF63 i5-8300H/16GB/240+1TB/Win10 GTX1050 - 4299zł

Polecam zerknąć na MSI GF63. Jest to gamingowy laptop typu slim z matrycą IPS FULLHD o przekątnej 15,6" cala. Obudowa laptopa jest stylizowana na szczotkowane aluminium a sam laptop waży zaledwie 1,86kg. Jeżeli nie korzystasz z klawiatury numerycznej, to powinien być dobrym wyborem.

 

 

Dell Inspiron G3 i5-8300H/8GB/240+1000/10Pro GTX1050Ti - 4699zł

Dobra matryca IPS FULLHD 17,3" cala z pokryciem barw wynoszącym sRGB 90% AdobeRGB 58%, solidne wykonanie. Jeżeli matryca o przekątnej 17,3" cala, oraz masa wynosząca 2,94kg są dla Ciebie do zaakceptowania, to jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

N705UD ma jednak niskonapięciowy procesor, waży powyżej 2kg, a i czasy pracy na baterii nie zachwycają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ideapad 720s jest dobrym wyborem. MSI GF63 jest o 300zł tańszy i to w wersji z 16GB RAM + i5-8300H, który ma wydajność zbliżoną do i7-7700HQ występującego w droższej wersji 720s. Kwestia czy odpowiada Ci klawiatura typu slim z czerwonym podswietleniem i gamingowy wygląd.

 

Dell G3 w wersji 17-sto calowej ma z kolei bardzo dobrą matrycę, której nie powstydził by się grafik komputerowy. Sam laptop nie jest może wykonany z aluminium, ale na materiały użyte do wykonania raczej nie można narzekać. G3 posiada też kartę graficzną GTX 1050Ti, która jest od zwykłej 1050-tki wydajniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka uwaga ode mnie: dużo lepsze ekrany IPS montuje się w laptopach 17 cali niż 15,6.

 

Przykładowo:

 

ASUS VivoBook Pro 17 N705UD i5-8250U/16GB/256SSD/Win10 - 4199 zł

 

Test poniżej:

Asus VivoBook Pro 17 N705UD (i7-8550U, GTX 1050) Laptop Review

87% sRGB (Argyll 3D) 57% AdobeRGB 1998 + świetna jasność ekranu\

 

No i GTX 1050 ;)

 

Coś Ty narobił :D Dlaczego powiedziałeś mi takie rzeczy :o Teraz to dopiero nie wiem jak żyć , czy się przestawić na 17 cali...

 

Minusy dla mnie 17 calowca...

- muszę kupić nową torbę

 

Tak naprawdę z tym lapkiem nie biegam, po prostu albo pracuję w Białymstoku, albo zabieram go na wioskę samochodem. Tyle z mobilności...

 

Dzięki jeszcze raz za super propozycję :E

 

 

MSI GF63 i5-8300H/16GB/240+1TB/Win10 GTX1050 - 4299zł

Polecam zerknąć na MSI GF63. Jest to gamingowy laptop typu slim z matrycą IPS FULLHD o przekątnej 15,6" cala. Obudowa laptopa jest stylizowana na szczotkowane aluminium a sam laptop waży zaledwie 1,86kg. Jeżeli nie korzystasz z klawiatury numerycznej, to powinien być dobrym wyborem.

 

 

Dell Inspiron G3 i5-8300H/8GB/240+1000/10Pro GTX1050Ti - 4699zł

Dobra matryca IPS FULLHD 17,3" cala z pokryciem barw wynoszącym sRGB 90% AdobeRGB 58%, solidne wykonanie. Jeżeli matryca o przekątnej 17,3" cala, oraz masa wynosząca 2,94kg są dla Ciebie do zaakceptowania, to jak najbardziej polecam.

 

Z della chyba tylko XPS jest fajny, ale nie ten budżet :P

Masa trochę duża, ale do przeżycia. 17 calowca chyba tylko raz w życiu widziałem na żywo :P Chociaż 17 cali w cieniuteńkich ramkach byłoby może spoko.

 

Ideapad 720s jest dobrym wyborem. MSI GF63 jest o 300zł tańszy i to w wersji z 16GB RAM + i5-8300H, który ma wydajność zbliżoną do i7-7700HQ występującego w droższej wersji 720s. Kwestia czy odpowiada Ci klawiatura typu slim z czerwonym podswietleniem i gamingowy wygląd.

 

Dell G3 w wersji 17-sto calowej ma z kolei bardzo dobrą matrycę, której nie powstydził by się grafik komputerowy. Sam laptop nie jest może wykonany z aluminium, ale na materiały użyte do wykonania raczej nie można narzekać. G3 posiada też kartę graficzną GTX 1050Ti, która jest od zwykłej 1050-tki wydajniejsza.

 

Szkoda, że 17 nie ma z oferty Ideapad 720...

 

Moim zdaniem z tych dwóch Acer tylko w innej konfiguracji

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4 349 zł

Konfiguracja z 16 GB ram 9 (która jest optymalna przyszłościowa) ponieważ model posiada jedynie dwa sloty na ram, możliwość rozbudowy jest do 32GB lecz przy opcji 8 GB oba są zajęte. W przypadku rozbudowy jest to kosztowne. Matryca FULL HD IPS, procesor pełny i5H 8 generacji, dwa dyski wewnątrz laptopa, aluminiowa obudowa przy tym stonowany design, podświetlana klawiatura, przyzwoita grafika, całkiem niezłe audio, 2 mikrofony.

 

Alternatywa ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/256 3999 zł

Matryca FULL HD AHVA osobiście widziałem na żywo nie wiem jak z pokryciem lecz robi wrażenie. Aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny, konfiguracja z pełny i5H i GTX1050, podświetlana klawiatura, miejsce na dodatkowy dysk SATA.

 

Ten Acerek przyjemny w tej konfiguracji...

 

Hohooo AHVA... mam AMVA Yiiama także jestem zaskoczony, że takie matryce montują w lapkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMVA w laptopach jest od niedawna, przynajmniej w tym nowych od Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuuuuuuugo się zastanawiałem i stanęło ostatecznie na: MSI GF75

 

Taka konkretnie konfiguracja mnie interesuje: https://www.x-kom.pl/p/481039-notebook-laptop-17-3-msi-gf75-i7-8750h-16gb-480-1tb-gtx1050.html#Specyfikacja

 

Tylko mam mieszane uczucia co do matrycy... Bo piszą w X-kom, że to AMVA a producent pisze, że to IPS...

 

No i niestety nikt go tak naprawdę jeszcze nie przetestował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHVA to taki odpowiednik IPS'a od AUOptronics.

Na stronie MSI jest napisane IPS-Level, czytałbym to jako "matryca klasy IPS".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie też wnioski wysuwałem po googlowaniu, jednak nie mam 100% pewnosci, że to ten producent. Mogę jedynie strzelać, że to taka matryca a przez co dojdę do tego jakie to ma pokrycie barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050Ti jest wydajniejsza od 1050, ale różnicę odczujesz jedynie w grach i przy renderingu. Przy programowaniu i codziennych zastosowaniach typu przeglądanie internetu nie będzie różnicy. Zarówno X Kom jak i Proline, to bardzo dobre sklepy, więc w dowolnym z nich śmiało możesz kupić laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050Ti jest wydajniejsza od 1050, ale różnicę odczujesz jedynie w grach i przy renderingu. Przy programowaniu i codziennych zastosowaniach typu przeglądanie internetu nie będzie różnicy. Zarówno X Kom jak i Proline, to bardzo dobre sklepy, więc w dowolnym z nich śmiało możesz kupić laptopa.

 

To zostanę przy tej konfiguracji z X-kom. A te 15% lepszej grafiki i tak nie wykorzystam :)

 

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć w sprawie jakości ekranów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ma fajne cienkie ramki :) wymiarami jest większy od mojej obecnej 15-tki o jakieś 5%.

 

Matryca w nim zamontowana to: AUO B173HAN04.2

 

 

A masz coś lepszego do polecenia?

 

Aluminiowy? Bo ma być trwały, sztywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...