Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

musk17

Wgrywanie systemu na nowy dysk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam mały problem, zastanawiam sie nad 2 opcjami ?

1) Czy sklonowac jeden dysk na drugi ?

2) Czy stworzyc botowalnego pendrive i wgrac sytem na nowy dysk ?

 

Generalnie posiadam jeden dysk samsunga HDD z którego korzystam od lat i na którymm mam sytem i wszystkie programy. Drugi SSD Crucial MX 500. chiałbym zacząc korzystac z tego drugiego dysku i sie zastanwamim nad opcją:

 

1) Sklonowąć jeden dysk na drugi i wtedy, pojawia sie pierwsze pytanie czy od razu będę mógł korzystać z tego dysku czy potrzebne są jeszcze jakieś zabiegi ? Kolejne będe musiał dokupic adapter ide albo usb bo nie mam wolnego wejsćia sata

 

2) Stworzyc bootowalny pendrive z systemem, wtedy pewnie będę musiał pościągac sterowniki i inne programy potrzebne do obsługi kompa ? tutaj problemem jest to ze nie posiadam żadnej płytki z sytemem ani nie posiadam klucza licencyjnego

 

Które rzowiązanie jest lepsze i sprawniejsze, czy wgl moga one wypalic ? jak to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwygodniej będzie sklonować system z hdd na ssd - wtedy masz od razu działający system bez potrzeby reinstalacji całego softu. Opis tutaj:

 

http://forum.pclab.pl/topic/1105934-SSD-wątek-zbiorczy-Przeczytaj-zanim-założysz-nowy-temat/page__p__13915084entry13915084

 

Na czas klonowania ssd może być podłączony choćby i przez adapter na usb. Po sklonowaniu i podłączeniu dysku jako główny w systemie (na czas pierwszego rozruchu lepiej odpiąć dysk hdd) komputer powinien się uruchomić tak jak zwykle, tyle że szybciej.

 

BTW Co za płytę masz że nie masz wolnego złącza sata? Przecież dwa złącza to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus P5KPL-AM, to jest moja płyta, mam jedno wejście sta usuniete, nie wiem dlaczego :/

A czy istnieje jakiś sposób na zgranie sytemu na pendrive, bez płytki, ani kodu licencyjnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta rzeczywiście staruszek, ale powinieneś na niej mieć cztery porty sata.

 

Na pendraka możesz sobie zgrać co najwyżej cały obraz partycji systemowej programem typu acronis true image albo podobnym. Ewentualnie, jeśli używasz systemu windows 7 lub vista, możesz zgrać sobie swoją obecną aktywację do pliku a potem po zainstalowaniu świeżego systemu przywrócić. Program do tego znajdziesz tutaj: https://directedge.us/content/abr-activation-backup-and-restore Nie wiem czy coś podobnego istnieje w przypadku nowszych windowsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zrobiłem taki obraz i nie działa to wgl ? Cos nie tak, to jest chyba wgl zły sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączone oba dyski ? Bo ciężko tutaj coś wywnioskować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używałem powyższej metody z filmu do klonowania z HDD na SSD. Coś tam trzeba było jeszcze poustawiać w partycjach odnośnie rozruchu. Zerknij jakimś linuksem jak masz poustawiane partycje po sklonowaniu. Poza tym czy tam na HDD miałeś partycję recovery? Jeśli tak to jej mi się nie udało prawidłowo sklonować, niby jest ale nie tak jak trzeba. Różne przypadki chodzą, bo przy innych dyskach klonowanie szło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...