Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ull

Zmiana GTX 1050 Ti na GTX 1060 lub RX 590

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym zmienić swoją obecną kartę na lepszą. Zastanawiam się pomiędzy dwoma typami: GTX 1060 6GB ,a RX 590 8GB.

Problemem w przypadku wyboru RXa może być moc zasilacza,posiadam Corsaira CX 450M i obawiam się że może tej karty nie uciągnąć.

Co do konkretnego modelu karty to czekam na Wasze propozycje.

Budżet na kartę to 1100-1200 zł pod warunkiem, że uda mi się mojego ASUSa GTXa 1050 Ti STRIX zakupionego w kwietniu 2018 sprzedać za ok 600 zł.

Wiem,że to cena z kosmosu jak za tą kartę ale takie można zobaczyć na Alledrogo i OLX,więc nie wiem za ile realnie mogę ją sprzedać.

 

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tyle nikt jej nie kupi, za 500 można mieć 1060.

 

na rx590 nawet nie patrz, to stary odgrzany kotlet głośny i prądożerny. szukaj używanego gtx1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

zamień 1050ti na rx570 (do full hd da rade), reszte odłóż i poczekaj na navi.Jezeli navi nie okaze sie as tak dobry jak niektóre plotki zapowiadaja, wezmiesz jakiegos 1660ti,ktory do tego czasu pewnie stanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka 1070, zasilacz da radę i kop mocy będzie sporo większy niż w przypadku wyżej wymienionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka 1070, zasilacz da radę i kop mocy będzie sporo większy niż w przypadku wyżej wymienionych.

Popieram :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używka 1070, zasilacz da radę i kop mocy będzie sporo większy niż w przypadku wyżej wymienionych.

 

Tylko na której aukcji lub ogłoszeniu znajdę 1070 z gwarancją mieszczącą się w moim budżecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na której aukcji lub ogłoszeniu znajdę 1070 z gwarancją mieszczącą się w moim budżecie?

Przecież za 1200zl to nie problem w obecnym czasie kupić 1070 chyba że ci się nie chce szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procek?

I5 4570,2x4 GB 1333 RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż z ciekawości poczekaj na jutrzejsze testy 1660ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 4570,2x4 GB 1333 RAM

 

No i tu robi się problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu robi się problem.

Problemem jest RAM czy procesor?

Chcę przeczekać na tej podstawce jeszcze rok,dopóki ceny nowych Ryzenów spadną.

 

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-1070-g1-gaming-8gb-gwarancja-7856896181

 

Ustaw 1000zł i czekaj.

A jak nie chcesz czekać, są od ręki do 1200zł.

Sprzedający nie ma żadnej oceny, czy to aby bezpieczny zakup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000zł na allegro GTX 1070 z roczną gwarancją.

tylko kto ci kupi tego GTX 1050TI za 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000zł na allegro GTX 1070 z roczną gwarancją.

tylko kto ci kupi tego GTX 1050TI za 400zł

Obniżka cen kart musiała nastąpić w ciągu ostatnich tygodni. Przez ten czas nie zaglądałem na żadne portale aukcyjne ,więc stąd moje zdziwienie dotyczące obecnej wartości mojej karty. Na próbę wystawię ją na OLX. Jeśli jej nie sprzedam, pozostanie jako karta zapasowa ?

No cóż, raz się zyskuje a raz traci.

Zostało mi tylko odkładać kasę na jakąś 1070.Chciałbym kupić model, który będzie miał chłodzenie pół pasywne -jaką wersję Forumowicze polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cena kart leci na pysk między innymi przez to że nową 2060 można kupić za 1600 zł.

Jedne z lepszych modeli 1070 to gaming x albo palit jetstrem bądz gamerock.

Ja mam palit dual karta jedna z tańszych, chłodzenie daje radę ale jest głośniejsza od wyżej wymienionych, niemniej posiada tryb półpasywny czyli w 2d i tak jej nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu sprzedałem inno3d 1050ti z 1 wentylatorem. Ktoś kupił ją na allegro godzinę po wystawieniu za 430 zł, gwarancja juz się konczyla. Taki strix myślę że za 500 to spokojnie zejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżka cen kart musiała nastąpić w ciągu ostatnich tygodni. Przez ten czas nie zaglądałem na żadne portale aukcyjne ,więc stąd moje zdziwienie dotyczące obecnej wartości mojej karty. Na próbę wystawię ją na OLX. Jeśli jej nie sprzedam, pozostanie jako karta zapasowa

No cóż, raz się zyskuje a raz traci.

Zostało mi tylko odkładać kasę na jakąś 1070.Chciałbym kupić model, który będzie miał chłodzenie pół pasywne -jaką wersję Forumowicze polecacie ?

Zotac GeForce GTX 1070 AMP Extreme Core, 8GB GDDR5 (ZT-P10700Q-10P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedający nie ma żadnej oceny, czy to aby bezpieczny zakup?

 

Nikt nie wie, czy to porządny człowiek, czy Januszek garnuszek :E

Allegro w razie problemów potrafi rozwiązać problem.

 

Używane nie znaczy kombinowane.

 

Wystarczy popatrzeć na mnie :E...

Ja tylko z 5 razy zmieniałem pastę na 750Ti + lapping heat-pippe + założenie radiatorków na mosfety...

Bios opisany jako OC w tweakerze i karta poszła w parę godzin - kup teraz.

 

Do 1200zł szukałbym GTX1070 Gigaszrot z dwoma wentylatorami lub MSI.

Gigaszrot ma dużo pochodnych odmian i da się je zastępować w biosach.

wybierz jakiś model 1070 i poszukaj wszystkich takich modeli na TCHUP.

 

https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=Uploads&manufacturer=Gigabyte&model=GTX+1070&version=&interface=&memType=&memSize=&since=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu sprzedałem inno3d 1050ti z 1 wentylatorem. Ktoś kupił ją na allegro godzinę po wystawieniu za 430 zł, gwarancja juz się konczyla. Taki strix myślę że za 500 to spokojnie zejdzie

Czyli jest szansa na dobrą odsprzedaż jak na obecną sytuację rynkową.

Dzięki za wszystkie sugestie odnośnie modelu, w kręgu zainteresowań zostały 3 karty:

-Asus Strix

-Msi Gaming X

-Palit JetStream

 

Jeżeli któryś z Forumowiczów znalazł by ciekawą ofertę i nie byłoby dla niego to problemem, proszę o przesłanie linka na priv.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...