Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jerryyy_ASD

Zestaw do grania 4-5k.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze. Chciałbym kupić nowy komputer do grania, przedział cenowy od 4 000 do 4 500 zł. Wliczając wszystko monitor, chłodzenie na cpu itd. Próbowałem coś tworzyć na morele i głównie zależy mi na ryzen 5 2600 oraz geforce 2060 od zotacu. Liczę na pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

Jak dodasz do koszyka to gry będę po 1 groszu.

Co do monitora to niech ktoś doradzi bo słabo się znam na monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój link

Jak dodasz do koszyka to gry będę po 1 groszu.

Co do monitora to niech ktoś doradzi bo słabo się znam na monitorach.

Wielkie dzięki choć dodałbym jakieś chłodzenie na cpu oraz nw jak sprawa z rtx 2060 od jakiego producenta najlepiej brać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tej płyty co podał kolega wyżej click <- porównanie VRM ba b450. W tej samej cenie masz msi b450 a-pro z lepszą sekcją zasilania i ogólnie lepszym biosem, gdzie ustawisz normalnie napięcia procka bez zabawy w ryzen master.

Ram też lipny, Vengeance mają problem nie tylko z ryzenem ale też czasem intelem. W podobnej cenie masz pewne G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) lub trochę droższe G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB).

Jeśłi chcesz brać zasilacz na goldzie to lepiej brać pewny i dużo lepszy Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold.

Jak chcesz chłodzenie to Dobrym jest Fortis 3, bo dodatkowo będzie chłodzić VRM mobasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za opinie na pewno będę to wszystko składać i analizować co najlepiej wybrać

 

Nie polecam tej płyty co podał kolega wyżej click <- porównanie VRM ba b450. W tej samej cenie masz msi b450 a-pro z lepszą sekcją zasilania i ogólnie lepszym biosem, gdzie ustawisz normalnie napięcia procka bez zabawy w ryzen master.

Ram też lipny, Vengeance mają problem nie tylko z ryzenem ale też czasem intelem. W podobnej cenie masz pewne G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB) lub trochę droższe G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB).

Jeśłi chcesz brać zasilacz na goldzie to lepiej brać pewny i dużo lepszy Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold.

Jak chcesz chłodzenie to Dobrym jest Fortis 3, bo dodatkowo będzie chłodzić VRM mobasa.

Widzę że te ramy są dość tanie w morele tak jak większość rzeczy jest tańsze w morele albo mi się tylko wydaje.

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)

A co z tym zasilaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ludzie nadal popadają w paranoje z zasilaczami.

 

Mimo że silentium pc nie jest super producentem zasilaczy to seria supremo jest ok.

Do tego zestawu wystarczy w zupełności.

 

Jeśli użytkownik oczekuje jednak lepszej kultury pracy to można zastanowić się nad seasonic.

 

Płyta oraz ram tak jak kolega wyżej podał.

 

Edit:

Ten Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU) ma gorszą sprawność (brak certyfikatu).

W testach słabo wypada ze strony elektrycznej.

 

Lepiej weź tego supremo l2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowicze. Chciałbym kupić nowy komputer do grania, przedział cenowy od 4 000 do 4 500 zł. Wliczając wszystko monitor, chłodzenie na cpu itd. Próbowałem coś tworzyć na morele i głównie zależy mi na ryzen 5 2600 oraz geforce 2060 od zotacu. Liczę na pomoc :)

 

To ma być do 4500 zł czy do 5000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być do 5k. A co myślicie o tym zasilaczu? Zasilacz Thermaltake Smart SE 630W (SPS-630MPCBEU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

chodzi o to, że nawet takie vero l2 500w będzie w zupełności wystarczające do Twojego zestawu. Ten zasilacz co podajesz Smart SE 630W nie dość, że jest przepłacony to jest stary jak diabli. Możesz brać tanie zasilacze typu vero czy system power 500w, lepszy seasonic focus 450w (który i tak będzie aż nadto do Twojego zestawu) lub seasonic 550w (różni się od wersji 450w tym, że ma dłuższą gwarancję, półpasywne chłodzenie i jest w pełni modularny)

650w nie ma sensu brać, skoro dobre 450w wystarczy spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ale można wziąć spokojnie 550W, do takiego zestawu wystarczy z dużym zapasem mocy, a kilka dych w kieszeni.

 

Oszczędzona kase mozna dorzucic do karty z lepszym chłodzeniem - https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2060-windforce2-oc-6gb-gddr6-gv-n2060wf2oc-6gd-p1327024 - choc najlepiej byłoby poszukać modelu z 3 wentylatorami w innym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o geforce 2060 od zotacu? Na morele jest dość dobra cena i opinie też ma dobre

 

@UP

chodzi o to, że nawet takie vero l2 500w będzie w zupełności wystarczające do Twojego zestawu. Ten zasilacz co podajesz Smart SE 630W nie dość, że jest przepłacony to jest stary jak diabli. Możesz brać tanie zasilacze typu vero czy system power 500w, lepszy seasonic focus 450w (który i tak będzie aż nadto do Twojego zestawu) lub seasonic 550w (różni się od wersji 450w tym, że ma dłuższą gwarancję, półpasywne chłodzenie i jest w pełni modularny)

650w nie ma sensu brać, skoro dobre 450w wystarczy spokojnie.

Mówisz że seasonic Focus 650 Gold stary a podajesz wersję z 450 że warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że stary jest Smart SE 630W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że stary jest Smart SE 630W

Okej mój błąd.

Tak jak wyżej pisałem co sądzicie o 2060 od zotacu? Fajna cena na morele i opinie też dobre że kultura pracy dobra i temperatury niskie. Oraz też zastanawiam się czy nie lepiej kupić oddzielny dysk SSD jakiś mały dla samego Windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mój setup ze stopki? Wszystko śmiga jak miło. Monitor stary także nie bierz pod uwagę. Co do ssd wybierz tańszy i zmieścisz się w budżecie. Jeśli chodzi o pamięci to wszystko śmiga bardzo dobrze. Więc, to są subiektywne opinie. Pozdrówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać. Musisz pamiętać, żeby zaktualizować bios, bo standardowo ustawia się na 2133. Po aktualizacji nie ma problemu ustawić na 3000. Trzeba tylko włączyć jeszcze xmp. Wszystko działa wyśmienicie. Corsair miał kiedyś marketingowe podejście l, że jest stworzony dla intelów. Teraz kiedy weszły ryzeny i ich popularność jest zdecydowanie większa niż procki intelowskie ze względu na opłacalność, to już takich bzdur nie rozpowszechniają. Teraz w sumie co nie wybierzesz będzie dobrze. Po prostu patrz na cenę. G skill, hyperx, Corsair, Good ram to najbardziej popularnego i uniwersalne marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać. Musisz pamiętać, żeby zaktualizować bios, bo standardowo ustawia się na 2133. Po aktualizacji nie ma problemu ustawić na 3000. Trzeba tylko włączyć jeszcze xmp. Wszystko działa wyśmienicie. Corsair miał kiedyś marketingowe podejście l, że jest stworzony dla intelów. Teraz kiedy weszły ryzeny i ich popularność jest zdecydowanie większa niż procki intelowskie ze względu na opłacalność, to już takich bzdur nie rozpowszechniają. Teraz w sumie co nie wybierzesz będzie dobrze. Po prostu patrz na cenę. G skill, hyperx, Corsair, Good ram to najbardziej popularnego i uniwersalne marki.

Piszesz tutaj o swoim ram? że standardowo na 2133?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, standardowo ustawią Ci się na 2133. Druga sprawa, to czy będą kompatybilne czy nie zależy w dużej mierze od mobo. Problem tylko w tym, że nie wszystkie pamięci są testowane na danej płycie głównej i jak ktoś chce być pewny, że chodzą, to po prostu wchodzi na stronę producenta danego modelu danej płyty głównej i kupuje te, które są przetestowane. Corsair - cmk16gx4m2d3000c16 nie są wpisane, bo po prostu nie miały okazji być przetestowane. :)

Co do prędkości, ustawiasz w biosie profil xmp i wrzucasz 2933 lub 3000 (zależy od płyty głównej), to jest bez podnoszenia jakiegokolwiek napięcia. Na 3200 chyba 1.41v musiałem dać. Więcej nie próbowałem.

 

Edit:

 

Tu masz potwierdzenie pamięci ram do co AMD:

 

CONTENTS AND SPECIFICATIONS

 

 

Package Contents

 

2 x 8GB memory modules

 

Compatibility

 

Intel 100 Series,Intel 200 Series,Intel 300 Series,Intel X299,AMD 300 Series, AMD 400 Series

 

 

Technical Specifications

 

Memory Size: 16GB Kit (2 x 8GB)

Tested Latency: 16-20-20-38

Tested Voltage: 1.35V

Tested Speed: 3000MHz

 

Heat Spreader: Anodized Aluminum

Package Memory Format: DIMM

Performance Profile: XMP 2.0

Package Memory Pin: 288

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, standardowo ustawią Ci się na 2133. Druga sprawa, to czy będą kompatybilne czy nie zależy w dużej mierze od mobo. Problem tylko w tym, że nie wszystkie pamięci są testowane na danej płycie głównej i jak ktoś chce być pewny, że chodzą, to po prostu wchodzi na stronę producenta danego modelu danej płyty głównej i kupuje te, które są przetestowane. Corsair - cmk16gx4m2d3000c16 nie są wpisane, bo po prostu nie miały okazji być przetestowane. :)

Co do prędkości, ustawiasz w biosie profil xmp i wrzucasz 2933 lub 3000 (zależy od płyty głównej), to jest bez podnoszenia jakiegokolwiek napięcia. Na 3200 chyba 1.41v musiałem dać. Więcej nie próbowałem.

 

Edit:

 

Tu masz potwierdzenie pamięci ram do co AMD:

 

CONTENTS AND SPECIFICATIONS

 

 

Package Contents

 

2 x 8GB memory modules

 

Compatibility

 

Intel 100 Series,Intel 200 Series,Intel 300 Series,Intel X299,AMD 300 Series, AMD 400 Series

 

 

Technical Specifications

 

Memory Size: 16GB Kit (2 x 8GB)

Tested Latency: 16-20-20-38

Tested Voltage: 1.35V

Tested Speed: 3000MHz

 

Heat Spreader: Anodized Aluminum

Package Memory Format: DIMM

Performance Profile: XMP 2.0

Package Memory Pin: 288

Dzięki za pomoc ale jednak zostanę przy G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB,3200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet lepiej, tylko drożej. Kwestia wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet lepiej, tylko drożej. Kwestia wyboru.

No pewnie ale i tak dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grania 2600 lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...