Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dyru121

[2300zł]Laptop dla studenta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję laptopa na studia do 2000 zł(max 2300 o ile zrobi to znaczącą różnicę przy wydajności). Wykorzystywany będzie do projektowania w Cadzie, oglądania filmów, przeglądania internetu i może grania w mniej wymagające gry. Chciałbym aby laptop posiadał ekran chociaż te 15" i dysk ssd, bez systemu, gdyż mam win 10 z uczelni. Sprzęt ma być nowy, używki nie wchodzą w grę. Co do marki to jestem otwarty na wszelkie propozycje o ile laptop będzie wydajny i solidny.

Z uwagi na dysk ssd 256 Gb i hdd 1Tb takie coś mi wpadło w oko: https://www.x-kom.pl/p/431258-notebook-laptop-15-6-asus-vivobook-r520ua-i3-8130u-8gb-240ssd-1tb.html#Specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2300zł nie kupisz solidnego i wydajnego laptopa. W tej cenie nawet ze spełnieniem jednego z tych warunków będzie ogromny kłopot.

Na tym laptopie co proponujesz to nic nie zagrasz, bo to karty graficznej nie ma, tylko marną integrę.

Minimum na czym się da zagrać to ten model: Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/8GB/240 MX150 Szary za 2249zł.

Tutaj masz i3 8gen, 8gb ram, 240gb ssd i co najważniejsze MX150, więc GPU które pozwoli Ci w jakieś prostsze gry typu pubg, fortnite czy apex zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej myślałem o grach typu Heroes 3, darkest dungeon. Nic bardzo wymagającego bo od tego mam pcta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy karta zintegrowana. Jeżeli chodzi o wysoką wydajność

Lenovo Ideapad 330-15 Ryzen 5/8GB/240/Win10 2299 zł

Jest to ten sam model podany powyżej z tym że posiada wydajniejszy procesor 4 rdzeniowy, kosztem grafiki dedykowanej, choć posiada zintegrowany układ Vega 8 na niezłym poziomie (MX130) do gier które wymieniłeś wystarczy z zapasem. Wykonanie budżetowe, matryca FULL HD matowa, dysk SSD i system o wartości 400 zł w cenie.

 

Alternatywa Huawei MateBook D 15.6" i3-8130U/8GB/256SSD/Win10 FHD 2399 zł

Konfiguracja słabsza lecz posiada lepsze wykonanie (aluminiowa obudowa), obudowę slim, matryce FULL HD IPS z lepszymi kątami widzenia IPS, dysk SSD i system w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy karta zintegrowana. Jeżeli chodzi o wysoką wydajność

Lenovo Ideapad 330-15 Ryzen 5/8GB/240/Win10 2299 zł

Jest to ten sam model podany powyżej z tym że posiada wydajniejszy procesor 4 rdzeniowy, kosztem grafiki dedykowanej, choć posiada zintegrowany układ Vega 8 na niezłym poziomie (MX130) do gier które wymieniłeś wystarczy z zapasem. Wykonanie budżetowe, matryca FULL HD matowa, dysk SSD i system o wartości 400 zł w cenie.

 

Alternatywa Huawei MateBook D 15.6" i3-8130U/8GB/256SSD/Win10 FHD 2399 zł

Konfiguracja słabsza lecz posiada lepsze wykonanie (aluminiowa obudowa), obudowę slim, matryce FULL HD IPS z lepszymi kątami widzenia IPS, dysk SSD i system w cenie.

Wolałbym aby lapek był bez systemu wtedy jest taniej albo w tej samej cenie mam lepsze podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-ro rdzeniowy procesor by się przydał do takich zastosowań:

HP 15 i5-8265U/8GB/1TB FHD za 2199zł , z tym że trzeba by dołożyć dysk SSD. Na początek mógłby być: GOODRAM 120GB SATA S400U M.2 2280 OEM za 69zł -oczywiście demon wydajności to to nie jest, ale na początek wystarczy, a z całością zmieścisz się w zakładanym budżecie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym aby lapek był bez systemu wtedy jest taniej albo w tej samej cenie mam lepsze podzespoły.

 

Nie zawsze, większość laptopów jest już z fabrycznymi systemami. W tej cenie brak systemu praktycznie nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze, większość laptopów jest już z fabrycznymi systemami. W tej cenie brak systemu praktycznie nic nie zmienia.

Skoro tak to ok, po to założyłem temat żeby się takich rzeczy dowiedzieć :)

Podajecie propozycje z górnego przedziału mojego budżetu i teraz pytanie: Czy można znaleźć coś godnego uwagi za te 2000 czy lepiej dopłacić 3 stówki aby zobaczyć wyraźną różnice? Czy może wszystko będzie podobne i różniło się np pojemnością dysków itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stawiasz na jak najniższą cenę, to nie warto, aczkolwiek granie w pubg na zintegrowanym układzie graficznym procesora i3 nie będzie płynne i tutaj lepiej sprawdza się integra Ryzena 5 Vega8 a jeszcze lepsza do gier będzie dedykowana karta graficzna MX150. Matryce IPS ogólnie mają od TN trochę lepsze kąty widzenia i dlatego ew. można te 300zł do grafiki, lub matrycy IPS dopłacić. Ciężko w tym budżecie znaleźć laptop który będzie miał matrycę IPS + dedykowaną kartę graficzną. Tutaj też musisz zadecydować, czy chcesz lepszą matrycę, czy wydajniejszą kartę graficzną pod gry, czy może nie zależy Ci ani na jednym ani na drugim i laptop ma służyć jedynie do pracy i przeglądania internetu, oraz odtwarzania multimediów a najbardziej liczy się dla Ciebie jak najniższa cena laptopa.

 

Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/8GB/240 Szary - 1949zł

Matowa matryca FULLHD 15,6" cala, dobre wykonanie. Procesor i3-8130U w połączeniu z 8GB pamięci RAM i dyskiem SSD 240GB zapewni płynne przeglądanie internetu bez narzekania, że laptop muli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, ale do CAD'a to jednak te i5-8250U by się przydało, poza tym 330 nie pozwala na jednoczesne zamontowanie dwóch dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to ok, po to założyłem temat żeby się takich rzeczy dowiedzieć :)

Podajecie propozycje z górnego przedziału mojego budżetu i teraz pytanie: Czy można znaleźć coś godnego uwagi za te 2000 czy lepiej dopłacić 3 stówki aby zobaczyć wyraźną różnice? Czy może wszystko będzie podobne i różniło się np pojemnością dysków itp?

 

Jak widzisz Ryzen 5 jest na poziomie i5U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop wyposażony w 4 rdzeniowy procesor będzie szybszy, ale też droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-ro rdzeniowy procesor by się przydał do takich zastosowań:

HP 15 i5-8265U/8GB/1TB FHD za 2199zł , z tym że trzeba by dołożyć dysk SSD. Na początek mógłby być: GOODRAM 120GB SATA S400U M.2 2280 OEM za 69zł -oczywiście demon wydajności to to nie jest, ale na początek wystarczy, a z całością zmieścisz się w zakładanym budżecie.

Ten HP wygląda obiecująco tym bardziej, że można zamontować dodatkowy dysk, a w przyszłości dołożyć ramu. Zgadzam się również z tym iż i5 będzie lepsza do CADa. Poważnie się nad nim zastanowię, a w międzyczasie poszukam czegoś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...