Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bch245

Samsung LC24FG73FQUXEN - postrzępiona czcionka, niewyraźny obraz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pewien problem z ww. monitorem, otóż czcionka wydaję się postrzępiona, tak jakby piksele, które je tworzą nie były do końca wypełnione. Ogólny efekt jest taki, że obraz wydaje się rozmazany. Czy jest to dość "normalne" na matrycach VA? Dodam, że na moim poprzednim dość leciwym monitorze IPS wszystko jest w porządku, obraz jest bardzo wyraźny i czytelny, a jest to ta sama rozdzielczość i rozmiar matrycy. Czy jest jakiś sposób, by temu zaradzić, czy pozostaje tylko reklamacja? Wyostrzenie obrazu w opcjach monitora nic nie daje, a powiedziałbym, że pogarsza ogólny stan.

 

zdjęcia obu monitorów: http://pokazywarka.pl/ghs7nk/

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba norma w zakrzywionych VA Samsunga, włącz Samsung Magic Upscale, może będzie nieco lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj reckę użytkownika prawie tego samego - tj poprzedniego modelu.

http://forum.pclab.pl/topic/1202459-Samsung-CFG70/

 

Pisze on o tej czcionce. W tych samsungach to normalne choć sa gwiazdy CSa, które twierdzą, że problemu nie ma lub nikt go nie widzi :E

Ale strzeliłeś sobie w stopę. Większość użytkowników tych Samsungowych VA pisało na pclabie, że nie widzą problemu z czcionkami w praktyce, w praktyce. Teraz rozumiesz? jak zrobię zdjęcie z 2cm telefonem to też zobaczę jakieś dziury, a mając obok TNke postawioną, siedząc na dwóch monitorach nie widzę jakichś utrudnień na Samsungu jak i masa ludzi która się przewinęła przez mój dom.

 

Ty go widzisz więc zostałbyś przez tego kolesia zaliczony do nienormalnych :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten monitor i u mnie czcionka wygląda normalnie. Aczkolwiek nie polecam bo się zepsuł w mniej niż rok a serwis samsunga go ponad miesiąc trzymał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty go widzisz więc zostałbyś przez tego kolesia zaliczony do nienormalnych :hmm:

 

Niestety widzę i jeśli to jest wina zakrzywionych matryc to dyskwalifikuje ten monitor zupełnie taka wada.

 

Mam ten monitor i u mnie czcionka wygląda normalnie. Aczkolwiek nie polecam bo się zepsuł w mniej niż rok a serwis samsunga go ponad miesiąc trzymał...

 

Czyli nie występuje u Ciebie problem z czcionką, który jest opisany trochę dokładniej w temacie podesłanym przez Todis? Jeśli tak to dam jeszcze jedną szanse Samsungowi i wymienię na inny egzemplarz, może szczęście mi dopisze i trafie na sztukę bez wad, bo naprawdę ciekawie zapowiadał się ten monitor.

 

To chyba norma w zakrzywionych VA Samsunga, włącz Samsung Magic Upscale, może będzie nieco lepiej.

 

Niestety nigdzie w opcjach nie ma takiej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem recenzję innego użytkownika z podobnymi problemami. Myślałem, że nowsze modele są poprawione. Dobrze wiedzieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy egzemplarz to ma, kwestia na ile komu to przeszkadza. To cecha tych monitorów od Samsunga choć o dziwo inni producenci zakrzywionych VA na matrycach samsunga lepiej to ogarniają i tam tego problemu nie ma.

Moim zdaniem wymiana na 2 szt. nic nie da bo jak pisałem to cecha tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie oszczędzę czas i zamienię na inny model, tylko teraz pytanie na co. W oko wpadły mi dwa modele, pierwszy to AOC C24G1, drugi to MSI Optix MAG241C. Co myślicie o tych monitorach? Który z nich ma ładniejsze kolory? Jeśli macie jakieś inne propozycje to słucham bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy egzemplarz to ma, kwestia na ile komu to przeszkadza.

 

Na wygiętych Samsungach to już chyba norma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy karta graficzna wysyła próbkowanie koloru 1:1:1/4:4:4, a nie podpróbkuje 4:2:0 itp - sterowniki karty.

 

Poza tym, kto wie - może w ten monitor FullHD wsadzili matrycę o wyższej rozdzielczości (był artykuł o tym, że w np. 27" 2560x1440 wsadzali matryce 4K, choć elektronika ograniczała rozdz. do max 2560x1440)

 

To chyba norma w zakrzywionych VA Samsunga, włącz Samsung Magic Upscale, może będzie nieco lepiej.

Ja bym sobie darował pudrowanie syfa (to i tak nic dobrego nie da) i poszukał monitora, który przy podobnej przekątnej ma wyższą rozdzielczość (minimum 2560x1440) - nawet jeśli się trafią niefortunnie zbudowane piksele*, to i tak będzie wyraźnie ostrzejszy obraz. Oczywiście wówczas by mieć tą samą wielkość co na FullHD, to trzeba ustawić skalowanie systemowe na 133%.

 

* - sądzę, że u kolegi problem nie jest z budową pikseli, tylko z ustawieniami sterowników i/lub monitora, albo uszkodzoną matrycą, bo widzę dziwne "odbicia", zarówno w pionie, jak i poziomie. Matryca 2560x1440 w monitorze FHD wydaje się mało prawdopodobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...