Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

6pounder

Świeży Windows 10 samoczynnie usuwa pobrane pliki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Tak jak w temacie, po zmianie systemu na Win10 z mojego komputera samoczynnie usuwane są pliki pobrane przez Chrome (nie tylko folder Pobrane, ale po prostu wszystko, niezależnie gdzie zapiszę). Myślałem, że to CCleaner, ale to nie on. W Chrome żadnej opcji usuwania ostatnio pobranych plików z dysku nie widzę.

 

I co najdziwniejsze, nie ma reguły co do momentu tego usunięcia. Raz dzieje się to po restarcie, innym razem zgrywam coś dla testu, restartuję i pliki są. Antywirus niczego nie wykrywa (są to zresztą zazwyczaj obrazy z pinterestu, bo siedzę w digital paintingu) i nie pokazuje żadnych powiadomień o usunięciu. Pliki nie pochodzą też z żadnych szemranych stron, które blokowałby lub miał na czarnej liście NOD32. Jedno, co może mieć wpływ to to, że regularnie używam VPNa, którego nie było przed zmianą systemu. Czy on może coś w tym kontekście zmieniać?

 

Szukałem w FAQ w tym dziale, ale nie ma takiego pytania. Szukałem w sieci i było parę poradników, ale dotyczyły aktualizacji z października 2017 czy 2018 roku, więc dużo starszej niż te, które instalowałem po zmianie systemu. Wyłączyłem też firewalla dla testu (całkowicie), bez zmian. Nie mam już pomysłów i nie znajduję niczego sensownego w googlasie.

 

Co robić z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle ustawiony Czujnik pamięci w nowym panelu sterowania: Pamięć - Czujnik pamięci - Zmień sposób automatycznego zwalniania miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, niestety to nie to. Czujnik pamięci mam wyłączony, usuwanie plików tymczasowych także :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arystoteles,

 

Również czytałem w sieci że ludzie polecali wyłączyć w defenderze jakieś opcje, ale ja go wyłączyłem w całości i problem pozostawał. Jak na złość wszystko z Googla nie działa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...