Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sharpa

Nowy procesor do zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym do starego zestawu dokupić procesor. Ostatnio spaliła mi sie karta graficzna i zakupiłem 750TI, ale niestety na starym procesorze nawet GTA5 jest na poziomie 30 klatek i 15-20 w stresie.

Czy jest sens kupna do 300zł jakiegoś lepszego procesorka, żeby to wszystko pociągnąć ?

 

Zasilacz: Chieftec CTG-500-80P

Typ procesora: QuadCore AMD Athlon II X4 630, 2800 MHz (14 x 200)

Nazwa płyty głównej Asus M5A78L-M LE (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Karta wideo MSI Ge Force 750TI

Pamięć fizyczna 8192 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę bezsensowne ładowanie pieniędzy w staruszka, ale jak budżet mały to czemu nie.

 

FX 8120

Fx 8300

 

 

Możesz tez po prostu sprzedać swój procesor wraz z płytą, dorzucić trochę grosza (prócz tych 300 zł:E ) i polować na coś intela (najlepiej 8 wątkowego)

 

Spróbuj puścić tez swoją pamięć na 1600/1866Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupienia za 260zł : Procesor AMD FX-8350 BOX 32nm 4x2MB L2/8MB L3 4.0GHz S-AM3+

 

Czy pod moją płytą będzie działać elegancko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam, się ze płyta obsługuje tylko procesory do 95W a 8350 to 125W, no i nie ma go naliście wspieranych łyt wiec racej nic z tego nie bedzie. Szukaj tych procków ktore Ci już podałem.

 

FX-8100(FD8100WMW8KGU),2.8GHz,8C,95W,rev.B2G,AM3+

 

FX-8120(FD8120WMW8KGU),3.1GHz,8C,95W,rev.B2G,AM3+

 

FX-8140(FD8140WMW8KGU),3.2GHz,8C,95W,rev.B2G,AM3+

 

FX-8300(FD8300WMW8KHK,3.2GHz,8C,95W,rev.C0,AM3+)

 

FX-8310(FD8310WMW8KHK, 3.4GHz, 8C, 95W, rev.C0, AM3+)

 

FX-8320E (FD832EWMW8KHK, 3.2GHz, 8C, 95W,rev.C0,AM3+)

 

FX-8370E (FD837EWMW8KHK, 3.3GHz, 8C, L3:8M, 95W, AM3+)

 

Więcej tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Do 200zł to on kupi spokojnie FX 6300, który będzie działać spokojnie na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 200zł to on kupi spokojnie FX 6300, który będzie działać spokojnie na tej płycie.

Ale po co jak można taniej wyrwać FXa 8XXX? W pierwszym poście podałem linki do FX8120 chyba za 160+ zł, ale już jest po aukcji, w drugim jest nieco drożej, bo 250 zł FX8300 tutaj FX8150 za 229zł

 

Edit:ten fx 8150 się nie nadaje bo tdp 125W, nie zmienia to faktu ze można wyrwać mocniejszy procek od FX 6XXX w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Ale po co jak można taniej wyrwać FXa 8XXX? W pierwszym poście podałem linki do FX8120 chyba za 160+ zł, ale już jest po aukcji, w drugim jest nieco drożej, bo 250 zł FX8300 tutaj FX8150 za 229zł

 

Edit:ten fx 8150 się nie nadaje bo tdp 125W, nie zmienia to faktu ze można wyrwać mocniejszy procek od FX 6XXX w podobnej cenie.

 

:rotfl: Uśmiałem się naprawdę. Pokażesz mi lepszy procesor za około 160zł na AM3+ od FX 6300? Tylko, żeby był sprawny. Co do FX 8300 nie opłaca się dokładać kolejnej stówy, gdyż przy tej karcie graficznej i tak nie rozwinie skrzydeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rotfl: Uśmiałem się naprawdę. Pokażesz mi lepszy procesor za około 160zł na AM3+ od FX 6300? Tylko, żeby był sprawny. Co do FX 8300 nie opłaca się dokładać kolejnej stówy, gdyż przy tej karcie graficznej i tak nie rozwinie skrzydeł.

 

 

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

 

Jak juz Ci napisałem, w pierwszym swoim poście podałem linka do FXa8120 w cenie około 160zł (dokładnie za 179zł), ale aukcja się już skończyła.

 

AMD FX-8120 8 rdzeni AM3+ BOX radiator w komplecie -Zakończone

 

 

AMD FX-8300 3.3-4.2GHz turbo 16MB 150zł -żakończone

 

AMD Fx 8300 -190zł -zakończone

 

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

FX 8120 nie pasuje na tą płytę. A FX 8300 może być za mocny na tą sekcję i może występować throttling. Mogłem dopisać, że chodzi o procesor za około 160zł na jego płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX 8120 nie pasuje na tą płytę. A FX 8300 może być za mocny na tą sekcję i może występować throttling.

Weź przestań, pokazałem Ci jasny fakt ze spokojnie można w tej cenie wyrwać lepsze CPU to mi teraz o throttlingu będziesz pisał - nie nie będzie żadnego throttlingu i będzie chodził sprawnie, chyba ze go wykręcisz w kosmos,

 

PS Te procki znalazłem w 5 sekund, wystarczy posiedzieć poobserwować allegro tydzień dwa i bez problemu się coś znajdzie.

 

FX8120- 95W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Weź przestań, pokazałem Ci jasny fakt ze spokojnie można w tej cenie wyrwać lepsze CPU to mi teraz o throttlingu będziesz pisał - nie nie będzie żadnego throttlingu i będzie chodził sprawnie, chyba ze go wykręcisz w kosmos,

 

Dobrze panie ekspercie. Jak kupi FX 8300+ i mu nie będzie działać, pokryjesz mu koszty odesłania procesora do sprzedawcy i napiszesz przeprosiny, że wprowadziłeś kupującego w błąd. Może być? Czy nie podejmiesz się takiego ryzyka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze panie ekspercie. Jak kupi FX 8300+ i mu nie będzie działać, pokryjesz mu koszty odesłania procesora do sprzedawcy i napiszesz przeprosiny, że wprowadziłeś kupującego w błąd. Może być? Czy nie podejmiesz się takiego ryzyka?

Głupszego argumentu nie mogłeś wymyślić? Płyta ma oficjalne wsparcie dla tych procesorów M5A78L-M LE -Wspierane procesory Jak mu nie będzie chodzić (co jest fizycznie nie możliwe) pretensje będzie mógł mieć co najwyżej do producenta płyty.

 

Koniec dyskusji z Tobą, bo widzę ze nawet jak ci czarno na białym coś pokazać, to wymyślisz tysiąc odzywek by tylko nie przyznać się do błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Głupszego argumentu nie mogłeś wymyślić?

 

Wiem, że ten procesor będzie robił Throtlling, chyba, że zrobisz mu undervolting.

 

Płyta ma oficjalne wsparcie dla tych procesorów M5A78L-M LE -Wspierane procesory

 

Wspiera też FX 8120, który ma TDP na poziomie 125W a płyta obsługuje 95W max. Jak myślisz co się stanie jak go zamontujesz do płyty i odpalisz jakąś grę, która siedzi na CPU?

 

Jak mu nie będzie chodzić (co jest fizycznie nie możliwe) pretensje będzie mógł mieć co najwyżej do producenta płyty.

 

Nie pretensje, będzie mógł mieć do takich ekspertów jak ty, co tak ambitnie doradzają na forum. No i zostanie jakieś 180zł do tyłu, bo sprzedający pewnie sprawnego procesora nie przyjmie, bo nie ma obowiązku.

 

Koniec dyskusji z Tobą, bo widzę ze nawet jak ci czarno na białym coś pokazać, to wymyślisz tysiąc odzywek by tylko nie przyznać się do błędu.

 

Ty nawet tej dyskusji nie zacząłeś. Wprowadzasz człowieka w błąd, a jak ktoś ci wytknie twoją bzdurę to się nadymasz i uciekasz od odpowiedzialności z swoje słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten procesor będzie robił Throtlling, chyba, że zrobisz mu undervolting.

 

 

 

Wspiera też FX 8120, który ma TDP na poziomie 125W a płyta obsługuje 95W max. Jak myślisz co się stanie jak go zamontujesz do płyty i odpalisz jakąś grę, która siedzi na CPU?

 

 

 

Nie pretensje, będzie mógł mieć do takich ekspertów jak ty, co tak ambitnie doradzają na forum. No i zostanie jakieś 180zł do tyłu, bo sprzedający pewnie sprawnego procesora nie przyjmie, bo nie ma obowiązku.

 

 

 

Ty nawet tej dyskusji nie zacząłeś. Wprowadzasz człowieka w błąd, a jak ktoś ci wytknie twoją bzdurę to się nadymasz i uciekasz od odpowiedzialności z swoje słowa.

 

1 -pokaz mi ten throttlinh

2 -FX 8120 TDp 95 W moze są dwie wersje? jedna napewno tez najduje się na liście wspieranych procesorów.

 

3-4 Pokazałem Ci fakty, czarno na białym, procek będzie chodził bezproblemowo, chyba ze tak jak już napisałem, wykręcisz go na maxa, a ty tylko gadasz, ba! nawet uznajesz się za większego experta od samych ludzi z ASUSa, którzy przecież niewiedza co chodzi na ich płytach.

 

A teraz dalej wymyślaj kolejne opowieści jak ta ze nie da się wyrwac nic lepszego od 6300 w podobnej cenie, ja nie uciekam mi się po prostu już ich nawet nie chce czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj płyte głowną i procesor jako zestaw za ile pójdzie za tyle pójdzie, kup płytke głowna h61 i I7 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...