Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ballersstrasmore

Komp 2-3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wujek potrzebuje kompa od 2 do 3k, jedyne jego przeznaczenie to internet i praca biurowa typu office więc nic niezbyt skomplikowanego. Jak byście coś doradzili byłbym wdzięczny. Jest sens ładować się w grafikę dedykowaną czy wystarczy integra? Obecnego kompa ma na grafie zintegrowanej i nie wiem czy też nie jest to problemem bo zamula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra wystarczy.

Taki zestaw do internetu i programów biurowych idzie dużo taniej sklecić

np takie coś:

AMD Athlon 200GE - 239zł

Gigabyte B450M DS3H - 285zł

Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 - 269zł

Crucial MX500 500GB SATA3 - 299zł

SilentiumPC Armis AR1 - 93zł

ilentiumPC Vero L2 500W - 175zł

Ceny z morele Razem 1360zł.

Procek z 2 rdzeniami 4 wątkami co do internetu i office'a w zupełności wystarczy, ma stosunkowo dobrą integrę więc i wujo sobie w gierki przeglądarkowe pogra bez problemu. Mobas praktycznie najtańszy na b450 (może kiedyś będzie jakiś upgrade na ryzena 2xxx/3xxx so why not). Ramy 2x4gb o taktowaniu 3000mhz - 8gb starczy na wiele zakładek w chrome. SSD 500gb - najprawdopodobniej to przez jego brak komp zamula. Budżetowa obudowa i zasilacz 500w - czemu 500 ? Bo jest może 50zł droższy od 350w, więc tu można zostawić sobie zapas mocy jakby kiedyś naszła ochota na modernizację czy rozbudowę o gpu.

 

Ogólnie wiadomo, można złożyć do 3 tysięcy dużo lepsze zestawy na ryzenie 2600 i 16gb ramu z jakąś dedykowaną kartą graficzną tylko po co skoro komp ma być do neta i office'a a nie do gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź, tylko czy będzie to odczuwalny wzrost wydajności? Obecnie posiada coś takiego jak poniżej, proponowałem mu aby dokupić kolejne 4gb ram, dysk ssd i to powinno znacznie poprawić wydajność, ale uparł się że chce coś nowego bo to kilkunastu letni złom :) Z tego co widziałem to ten athlon jest nie wiele szybszy od tego phenoma, więc tutaj przydałoby się coś lepszego. Dopytałem się jeszcze o te gry, to jedynie córka gra w simsy. I też chodzi o to żeby starczyło na lata czyli kolejny up za 5-7lat. Zastanawia się jeszcze czy w tym budżecie nie będzie lepszym rozwiązaniem intel typu i5-8600/9600 tylko czytałem trochę i one mają 6 rdzeni 6 wątków, a taki ryzen 6/12 wątków więc bardziej przyszłościowo mi się wydaje, pozostaje opcja z i7 8700 tylko to wydatek 1,5k a do takich zastosowań to znaczna przesada, ale w porównaniu z r5 2600 taki i7 spokojnie te 5 lat pośmiga, przynajmniej mi się tak wydaje.

 

zasilacz: ocz500mxsp

płyta: msi 760gm-e51(fx)

ram: 4gb pc3-10660(gup34gb1333c9sc)

procesor: phenom 2 x4 840

hdd: 500gb

 

 

 

Myślałem nad czymś takim i dodatkowo dokupiłbym używkę jakiegoś rx 460/70 lub gt1030-1050. Za to poniżej wychodzi 2200-2300

 

AMD Ryzen 5 2600

 

Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500

 

SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

 

Patriot 16GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x8GB)

 

Lite-On iHAS122-14 SATA czarny OEM

 

MSI B450M GAMING PLUS(350zł) czy Gigabyte B450 AORUS ELITE(400zł) czy też może najtańszą Gigabyte B450M DS3H(300zł) ? Może pobawiłbym się w lekkie OC, tak aby nie wymieniać chłodzenia i ustawić go na 3.8Ghz

 

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black czy też może SilentiumPC Armis AR3 TG z oknem cenowo jest to samo a może Armisa AR1 i zaoszczędzoną kase dorzucić do czegoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem branie ryzena 2600 pod takie wymagania nie ma sensu, to już lepiej do zestawu co podałem zmienić procka na ryzena 2400g co ma vege 11 (integra na poziomie/trochę słabsza od gt1030). 16gb ramu też tu nie potrzebne, skoro nie będzie grane (simsów nie liczę).

Ale jak będzie chciał zestaw co i tak go nie wykorzysta za max kasę to:

Ryzen 2600 ~ 730zł

b450 msi a-pro ~ 400zł

Crucial mx500 500gb ~ 300zł

ASUS Radeon RX 570 STRIX 4GB ~ 729zł

be quiet! System Power 9 500W ~ 190zł

Rg4 ~ 170zł

ADATA DDR4, 16 GB,3000MHz, CL16 ~ 448zł

Razem niecałe 3k. Ale to już zestaw do grania. A do tego co chciał czyli internet, office i simsy to wystarczy to co podałem w poprzednim poście ewentualnie z podmianą na 2400g jak jest ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko autor wspomniał, że to ma być na lata co najmniej na 5-7. To co proponujesz może i na tą chwile jest wystarczające i dobre, a za dwa lata może już nie być. Obecnie 4GB ramu pod sam system i zwykłego chroma to za mało, 8GB jest odpowiednie i obecnie standardem, natomiast za te pare lat może to uleć zmianie i takie 8gb będzie na styk, a 16gb odpowiednie. Co do procka to nie wiem czy taki 2400g 4/8 będzie lepszy od takiej i5 8600/9600 6/6 przy zastosowaniach biurowych, bo tutaj bdb na ich tle wypada również r5 2600 natomiast konieczny jest zakup karty graficznej i to jest minus. Po stronie intela minus bo dopłata do procka 500zł względem r5 2600 to mamy w tej cenie dobrą używaną grafe r5 2600. Tylko pytanie co lepsze r5 2600 + używka grafa czy taki 8600/9600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście poszedł bym w i5 8400 (900) + 16Gb ram 3000mhz (450), jakaś płyta matx (250-300), ssd 240 (200), zasilacz 450 (150-200), buda 100). Można dokupić jakiś storage 1Tb za 200 potem : ) W nic innego bym się nie pchał bo intel ma bardzo dobrą integre.

 

Edit:

Jeśli budżet to 3k. To wziąłbym płytę z m2 i ssd m2 500gb. Budżet wtedy skoczy do 2.6k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoje i nie zastanawiajmy się nad wyborem pomiędzy Rzyen 5 2600 a i5 8400 w zestawie do zastosowań czysto biurowych. Oczywiście o ile nie ma tutaj mowy o dziesiątkach tysięcy kolumn i wierszy w Exelu z licznymi formułami czy całą masą apek w tle. Biuro, to czasami jedna apka, jedna karta Chrome z 3-4 kartami.

 

Ok dzięki za odpowiedź, tylko czy będzie to odczuwalny wzrost wydajności?

 

Pytanie w czym ma go odczuć? W szybkości uruchamiania systemu, odpalania Worda, Chrome? Tak odczuje znaczą różnicę dzięki dyskowi SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w paranoje i nie zastanawiajmy się nad wyborem pomiędzy Rzyen 5 2600 a i5 8400 w zestawie do zastosowań czysto biurowych. Oczywiście o ile nie ma tutaj mowy o dziesiątkach tysięcy kolumn i wierszy w Exelu z licznymi formułami czy całą masą apek w tle. Biuro, to czasami jedna apka, jedna karta Chrome z 3-4 kartami.

 

 

 

Pytanie w czym ma go odczuć? W szybkości uruchamiania systemu, odpalania Worda, Chrome? Tak odczuje znaczą różnicę dzięki dyskowi SSD.

 

 

 

Wiem, że zmiana na SSD i dokup kolejnych 4GB usprawniło by jego działanie, tylko to nie moja decyzja, ma akurat budżet obecnie 2,5k na wydanie i chce coś co pochodzi mu kolejne lata bez problemowo, bo ten niestety zestaw strasznie zamula, nawet po formacie zwykła praca na 5 kartach w chrome już ma problem, a do tego dokłada jakieś tam programy do rozliczeń, kosztorysów, faktur itp + word + excel i wszystko naraz to komp dosłownie zdycha. Jak ktoś wyżej wspomniał wystarczy nawet zestaw za 1,3k, ale nie jest on znacznie lepszy od tego co ma obecnie po lekkiej modernizacji, a ma to chodzić kolejne parę lat bez problemowo i ciągnąc kilka programów, niby prostych a jednak mocno obciążających. Za kilka lat nawet taki ryzen 2600 będzie miał problem, ale skoro ma być jak wspomniałem na kilka lat to może warto w to iść niż znowu za kolejne powiedźmy 2 lata coś zmieniać czy modernizować bo zamula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma takie tango w tle, to złóż mu to na i5 8400 i wystarczy na długi okres czasu. Do 2000 zł na spokojnie się ogarnie z 8 GB DDR4 i SSD 500 GB. Przy małej dopłacie SSD na NVME.

 

Z używek masz HP Elite 8200 z i7 2600, 8 GB DDR4 oraz SSD w cenie 800-900 zł i to będzie aż nadto. Tam to sprzedają na allegro z gwarancją sprzedawcy na rok bodajże.

 

Z ciekawości powiedz jaki jest monitor? Może jest sens wydawania całości ale razem z jakimś lepszym szkłem do pracy z tekstem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma takie tango w tle, to złóż mu to na i5 8400 i wystarczy na długi okres czasu. Do 2000 zł na spokojnie się ogarnie z 8 GB DDR4 i SSD 500 GB. Przy małej dopłacie SSD na NVME.

 

Z używek masz HP Elite 8200 z i7 2600, 8 GB DDR4 oraz SSD w cenie 800-900 zł i to będzie aż nadto. Tam to sprzedają na allegro z gwarancją sprzedawcy na rok bodajże.

 

Z ciekawości powiedz jaki jest monitor? Może jest sens wydawania całości ale razem z jakimś lepszym szkłem do pracy z tekstem.

 

 

Monitor to jakiś benq 19-21 cali nie wiem dokładnie musiałbym zobaczyć, ale to model z przed dobrych 5 lat i raczej bym nie uwzględniał go pod wymianę, bo daję radę tym bardziej, że nie ma tak zbytnio miejsca na coś większego, a do tego typu prac spokojnie styka. I jeszcze jedna sprawa bo z tą wymianą to go wzięło bo ma mieć zmieniany net z leciwego już 10mb na 300mb czy też nawet 1gb bo podłączają mu światłowody i ma jakąś promocje więc wychodzi za free praktycznie i sądzi, że taki komputer co ma obecnie nie będzie mógł wykorzystać potencjału tych 300mb/1gb. Chodzi mu o to, że szybkość odświeżenia/ładowania stron itp będzie ograniczał ów PC. Sam już nie wiem ale chyba wydajność PC nie ma zbytnio co do działania netu, może zawalony RAM, ewentualnie może go ograniczać karta sieciowa która ma mniej niż mamy podłączone czy się myle? Próbuje mu to wszystko jakoś wytłumaczyć, lecz brakuje mi argumentów, wiadomo przeskok z 10 na 300 jest spory i zapewne znacznie przyspieszy działanie tego netu, ale czy taki PC może to ograniczać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP powiedz, żeby kupił gotowca z jakiegoś marketu i dał Ci spokój skoro jest głuchy na Twoje uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat bo nadal aktualny. Stworzyłem 3 różny zestawy, pierwszy najtańsza opcja na ryśku r3 2200g lub r5 2400g w kwocie do 1,5k zł zestaw który spokojnie wystarczyłby na powyższe zastosowania, ale skoro ma to starczyć na kilka lat to już nie jest taki pewny czy powyższa konfiguracja będzie jeszcze sobie jakoś radzić. Drugi zestaw na r7 1700 już troszkę lepszy i droższy, koszt 1900zł bez grafy i trzeba byłoby kupić do 300zł i wychodzi 2200zł. Ale tutaj już mamy 8/16 więc jest to bardziej przyszłościowa opcja ze względu na wielowątkowość. Ostatnia 3 najdroższa opcja jest od niebieskich na 9600k tylko 6/6 ale za to mocne.

Co sądzicie o tych zestawach jakoś to wygląda? Coś należałoby zmienić?

 

 

1. https://www.x-kom.pl/lista/mpwo4nroi

 

2.

Procesor AMD Ryzen 7 1700

639,99 zł

 

Patriot Viper 4 Series, DDR4 8GB (2x4GB) 3000MHz

254,08 zł

 

Dysk 500 GB Crucial MX500

299,99 zł

 

Zasilacz SilentiumPC Vero L2 80 Plus Bronze SPC165 ATX 600 W

198,53 zł

 

Obudowa SilentiumPC Armis AR3

149zł

 

Płyta główna MSI B450M PRO-VDH PLUS DDR4 AM4 Mini ATX

350,67 zł

 

 

3. Zestaw od niebieskich https://www.morel e.net/inventory/info/74745b94/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, co ten Twój wuja robi, że Phenom nie wystarcza do internetu? Mam wrażenie, że SSD + nowy system by rozwiązały problem. EWENTUALNIE dołożenie RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...