Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

norbert21345

gtx 1070 czy rtx 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Więc warto dopytać sprzedającego, a nie bezmyślnie linkować aukcje jako super pewniak.

Dopytałem

 

697414317f488189512cae4a2a1420fb_orig.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc warto dopytać sprzedającego, a nie bezmyślnie linkować aukcje jako super pewniak.

 

Jak chłop pisze, że gwarancja do 2020 to tak ma być i kropka.

Internet masz, na allegro dostęp jest, możesz sam polukać, a nie wrzucasz jakieś najdroższe aukcje po 1800zł.

A co do 2060 to od 1600zł to ceny się zaczynają, same najbidniejsze wersje chłodzenia, jak ktoś chce coś normalnego to jest to już wydatek 1800zł.

A różnica w wydajności między 1080 a 2060 to nie jest różnica marginalna, tak samo jak 6 vs 8GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A różnica w wydajności między 1080 a 2060 to nie jest różnica marginalna, tak samo jak 6 vs 8GB ramu.

Różnica jest taka że jak na jednej nie pograsz komfortowo to na drugiej również bo te karty dzieli ~10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby Pascal się opłacał to powinno być tak, jak masz tego wyobrażenie:

GTX1070 - 700-800zł

GTX1070Ti - 900-1000zł

GTX1080 - 1200-1300zł

 

Ty tak poważnie?

 

Przy tych 800zł które podałeś górną granicę dla gtx 1070 to w porównaniu do rtx2060 za 1600zł, to przy 15% przewadze rtxa w wydajności, gtx 1070 jest aż 85% opłacalniejsza w sensie cena/wydajność - ale to by było już za dobrze i jeszcze +2gb vram, oczywiście to nówka vs używka ale jednak :)

 

Wg Twojej wyceny to rx570/580 8gb to tak max 350-400zł :D

 

Ciekawe co jeszcze ciekawego napiszesz, bo że ludzie wtopili kupując gtx1070 za tysiaka z 2 lata gw to już wiemy :)

 

Głuptoki stracą 200-300zł przy wymianie na nowszą serie, a ci mądrzy co kupili 2060 700-800 - tak było jest i będzie, niestety karta graficzna to nie żadna inwestycja, tu zawsze się traci, mniej lub więcej, kosztem przyjemności z grania.

 

Zagrywka nvidii z 6gb vram jest oczywiście dobrze przemyślana, za 2-3 lata będzie mnóstwo gier które będą potrzebować więcej vram i trzeba będzie wymienić na nową super karte z min 8gb.

 

Za 2-3lata 2060 będzie warta Połowę, taniej o Połowę (tak jak teraz chodzą 1070, które kosztowały jako nowe ok 2k) :)

 

VelvetySlushyHoopoe-max-1mb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czerw to czytać nie potrafi ? dałem linki żeby zobaczył z jakim chłodzeniem kupic a z jakim nie.

Nie moge polecać aukcji bo ja tych ludzi nie znam a jak oszukają to co moja wina że dałem linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do i7 3770 i 16gb ramu jaką lepiej grafike 1070 czy rtx 2060

Zotac GeForce GTX 1070 AMP Extreme Core, 8GB GDDR5 (ZT-P10700Q-10P) nówka z owocowego za 1450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chłop pisze, że gwarancja do 2020 to tak ma być i kropka.

Internet masz, na allegro dostęp jest, możesz sam polukać, a nie wrzucasz jakieś najdroższe aukcje po 1800zł.

A co do 2060 to od 1600zł to ceny się zaczynają, same najbidniejsze wersje chłodzenia, jak ktoś chce coś normalnego to jest to już wydatek 1800zł.

A różnica w wydajności między 1080 a 2060 to nie jest różnica marginalna, tak samo jak 6 vs 8GB ramu.

 

Weź zejdź na ziemię człowieku. Na drugiej stronie w dziale "Karty graficzne" masz temat, gdzie koleś kupił "okazjonalnie" GTX1060 3GB w super stanie z roczną gwarancją. Jak się potem okazało, karta rozkręcana, bez gwarancji - cóż póki co cieszy się, że działa.

 

https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_RTX_2060_Founders_Edition/38.html

"+ Gaming performance on par with Vega 64 and GTX 1080

With those specs, the RTX 2060 sits roughly between the GTX 1070 Ti and GTX 1080 in performance"

 

Zagrywka nvidii z 6gb vram jest oczywiście dobrze przemyślana, za 2-3 lata będzie mnóstwo gier które będą potrzebować więcej vram i trzeba będzie wymienić na nową super karte z min 8gb.

 

Za 2-3lata 2060 będzie warta Połowę, taniej o Połowę (tak jak teraz chodzą 1070, które kosztowały jako nowe ok 2k) :)

 

 

Za 3 lata to ani 2060, ani 1080 do niczego się nie będą nadawać. Kwestia opłacalności używek trwa do tego czasu, aż się nie przejedziesz.

Zresztą już 2-3 lata temu słyszałem, że za 2-3 lata 4GB Vram to łolaboga do LOW i kropka. Minęły 2-3 lata i ludzie dalej na 3-4GB VRAM śmigają na wysokich i ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to?

"Jak byłem u znajomego herbatce to słyszałem, że szykują się srogie wyprzedaże GeForce GTX 1070 i Radeon Vega 56. Ceny hurtowe zachowam w tajemnicy, bo niektórym mogłaby żyłka pęknąć jak skonfrontują je ze sklepowymi, ale warto wypatrywać okazji :)"

Tyle od Sebastiana wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to?

"Jak byłem u znajomego herbatce to słyszałem, że szykują się srogie wyprzedaże GeForce GTX 1070 i Radeon Vega 56. Ceny hurtowe zachowam w tajemnicy, bo niektórym mogłaby żyłka pęknąć jak skonfrontują je ze sklepowymi, ale warto wypatrywać okazji :)"

Tyle od Sebastiana wyszło.

Powiem tak:pożyjemy zobaczymy ;)

 

Zresztą ja mam na to wywalone bo już kupiłem 1070 i nie zmienię prędko...no chyba że GPU padnie po gwarancji...ale na to wpływu nie mam...ale wiem jedno ze nie padnie z przegrzania bo temp mam niski ok.35 stopni w IDLE i ok. 65 w stresie czyli gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby lut i przy 50 sie rozklei a mocny i przy 100 bedzie trzymał.

Te 65 stopni na gpu nie ma znaczenia jak mosfet padnie i przestanie dawac obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to?

"Jak byłem u znajomego herbatce to słyszałem, że szykują się srogie wyprzedaże GeForce GTX 1070 i Radeon Vega 56. Ceny hurtowe zachowam w tajemnicy, bo niektórym mogłaby żyłka pęknąć jak skonfrontują je ze sklepowymi, ale warto wypatrywać okazji :)"

Tyle od Sebastiana wyszło.

Niech rozdają nawet za darmo, większość co kupiła i ma już karty czy gra na konsoli ma na to wyj??ane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...