Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Flakorek

AMD Ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od paru tygodni posiadam procesor AMD Ryzen 5 2600.

Jest podkręcony do 4Ghz, napięcie 1,35V (cały czas testuje).

 

Przechodzę do pytania, a mianowicie normalną rzeczą jest to, że temperatura w spoczynku jest powiedzmy 40 stopni, po zrobieniu danej czynności, przykładowo odświeżenie pulpitu czy włączenie przeglądarki natychmiastowo temperatura dochodzi do 50 i szybko spada do 40, to jest normalne? Takie nagłe wzrosty i spadki temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Od paru tygodni posiadam procesor AMD Ryzen 5 2600.

Jest podkręcony do 4Ghz, napięcie 1,35V (cały czas testuje).

 

Przechodzę do pytania, a mianowicie normalną rzeczą jest to, że temperatura w spoczynku jest powiedzmy 40 stopni, po zrobieniu danej czynności, przykładowo odświeżenie pulpitu czy włączenie przeglądarki natychmiastowo temperatura dochodzi do 50 i szybko spada do 40, to jest normalne? Takie nagłe wzrosty i spadki temperatury?

http://forum.pclab.pl/topic/1271564-ryzen-2600-skoki-temperatur/

 

Bug Windowsa tak mawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że napięcie masz za wysokie mimo wszystko. 4ghz chodzą poniżej 1.3v...wtedy temp spdna o kilka stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że napięcie masz za wysokie mimo wszystko. 4ghz chodzą poniżej 1.3v...wtedy temp spdna o kilka stopni.

Testując procesor w OCCT nawet przy 1,39V 4,0ghz zacinał się komputer i musiałem resetować.

Ale teraz mam 1,33V 4,0ghz i normalnie gram w każdą grę, nic się nie zacina i działa stabilnie nawet po kilkugodzinnym maratonie w wymagających grach. Więc albo OCCT coś kombinuje, albo serio trafiłem słabą sztukę. Więc jak w grach jest stabilnie to nie używam OCCT, bo to bez sensu bo w żadnej grze nie będę mieć takiego obciążenia.

Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że napięcie masz za wysokie mimo wszystko. 4ghz chodzą poniżej 1.3v...wtedy temp spdna o kilka stopni.

 

Skąd te dane bierzesz? Z moich obserwacji wynika że jak zrobi 4000 na 1.3 to jest dobrze. Przykładowo mój potrzebuje aż 1.33, dlatego zostałem na 3800 przy 1.18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testując procesor w OCCT nawet przy 1,39V 4,0ghz zacinał się komputer i musiałem resetować.

Ale teraz mam 1,33V 4,0ghz i normalnie gram w każdą grę, nic się nie zacina i działa stabilnie nawet po kilkugodzinnym maratonie w wymagających grach. Więc albo OCCT coś kombinuje, albo serio trafiłem słabą sztukę. Więc jak w grach jest stabilnie to nie używam OCCT, bo to bez sensu bo w żadnej grze nie będę mieć takiego obciążenia.

Co o tym myślisz?

Jest zwyczajnie niestabilny. Nie ma sensu go tak trzymać bo ostatecznie możesz mieć gorszą wydajność lub taką samą jak na stabilnych niższych taktowaniach. Mój tak samo w grach jest "stabilny" na 4 GHz ale tak naprawdę da się ustabilizować na 4 GHz dopiero po wyłączeniu SMT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję ustabilizować go na około 1,3V przy 3,9Ghz lub 3,8Ghz, bo wtedy mam najlepszą kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd te dane bierzesz? Z moich obserwacji wynika że jak zrobi 4000 na 1.3 to jest dobrze. Przykładowo mój potrzebuje aż 1.33, dlatego zostałem na 3800 przy 1.18.

 

 

obserwujac wyniki na forum i czytajac w necie, 1.33v to bardzo wysokie napiecie, moj przy 1.36v robi 4.1ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak wyżej. Dobijam 4.2/1.4v ale szkoda mordować proca, mimo LC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwujac wyniki na forum i czytajac w necie, 1.33v to bardzo wysokie napiecie, moj przy 1.36v robi 4.1ghz.

1.33 to wcale nie jest wysokie napięcie, wysokim można nazwać coś powyżej 1,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...