Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Feenka

[Modernizacja] Ze starocia na trochę mniejszego starocia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Postanowiłam upgrade’ować wnętrze swojego kompa. Od ostatniej aktualizacji minęło trochę czasu, sprzęt nie był szczególnie pierwszej świeżości, więc pora na coś nowszego. Części mam następujące (wszystko inne zostaje):

 

Płyta główna: ASRock H61M-VG3

Procesor: Intel Pentium G2030 3,00 GHz (socket 1155)

Pamięć: DDR3 1333 MHz 1 x 4GB

 

Głównym zadaniem nowego sprzętu będzie, poza ulepszeniem płynności działania (pracuję na tym komputerze), możliwość zagrania w The Sims 4. W inne rzeczy mogę pograć na konsoli, ale Simsy to tylko na PC. Chciałabym móc je odpalić w optymalnych warunkach, żeby przy znośnych ustawieniach grafiki chodziły płynnie. Wymagania minimalne i zalecane wymagają następująco:

 

Minimalne:

PROCESOR: Intel Core 2 Duo 1,8 GHz, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ lub odpowiednik (w przypadku komputerów używających wbudowanych układów graficznych gra wymaga procesora Intel Core 2 Duo 2,0 GHz, AMD Turion 64 X2 TL-62 2,0 GHz lub odpowiednika)

PAMIĘĆ RAM: co najmniej 4 GB pamięci RAM

KARTA GRAFICZNA: 128 MB pamięci VideoRAM z obsługą funkcji Pixel Shader 3.0. Obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GeForce 6600 lub lepsza, ATI Radeon X1300 lub lepsza, Intel GMA X4500 lub lepsza

 

Zalecane:

PROCESOR: Intel Core i5 lub szybszy, AMD Athlon X4

KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GTX 650 lub lepsza

PAMIĘĆ RAM: 4 GB pamięci RAM

 

W tym miejscu zastanawiam się, czy da się wykorzystać coś ze sprzętu, który mam, czy raczej trzeba by budować zestaw od nowa. Na pewno przyda się więcej pamięci (chociażby do przeglądarek), tylko co dalej? Nie szukam sprzętu najnowszej generacji, interesują mnie części używane. Jak przeglądałam różne rzeczy w internecie, jest tak dużo wszystkiego, że się gubię. Dyski (SATA2) sobie przepnę. Co polecacie? Budżet: hmm, do 500 zł? Choć z grafiką może być trudno się w tym wyrobić. 500 zł i okolice?

Jeśli się zdarzy, że sprzedajecie części, które spełniają powyższe kryteria, wyrażam nimi zainteresowanie.

Za wszelką pomoc dzięki i pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam.

Proponuję zakup i5 2400 (na forum od 100 +kw ) + GTX 750 + 2GB RAM + Dysk SSD 120GB (nowy). W 500zł się zmieścisz a skok wydajności będzie ogromny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 GB RAM żeby było 2x4. Poza tym dobra propozycja jeśli ma być budżetowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym jeszcze nie chciała przeskakiwać na dysk SSD (wiem, że trzeba to zrobić i kiedyś to zrobię, ale może nie od razu - trochę niechęci do przeinstalowywania i formatowania dysku, trochę lenistwa :D), płynność się podniesie w zauważalny sposób?

Zaczynam się rozglądać za podanymi częściami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc format + sterowniki to max 2-3h a jaka radość używania komputera na SSD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ;) Tylko trzeba się do tego mentalnie zebrać. Ale może faktycznie lepiej nie zwlekać.

 

EDIT: Procesor już złapałam (138zł). Mam jeszcze pytanie w kwestii dysku SSD. Moja płyta główna ma wejścia jedynie SATA2, ale SATA2 i 3 są kompatybilne. Tylko że w zależności od źródeł raz czytam, że wszystkie dyski będą kompatybilne z SATA2, a innym razem, że trzeba uważać, bo można trafić różnie. Myślę teraz na modelami Adata SU650, Goodram CL100 i Kingston A400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będzie tylko troszkę wolniej (aczkolwiek i tak będzie ogromna różnica w użytkowaniu). Ja bym polecił CX400, można tanio wyrwać ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 500 zł można dużo

kup sobie płytę na H110 lub B150 do tego Pentium G4560 i 4GB lub 8GB RAM zależy jak uda się kupić płytę z procesorem.

Sprzedaj obecną płytę procesor i RAM. Na pewno wystarczy na przyzwoitą grafikę.

podaje typy jako przykład:

MSI H110M PRO-D

Intel Pentium G4560

Patriot Viper 2x4GB DDR4 2400mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszłam już za wskazówkami FighterFX i części już mam albo są w drodze, ale dziękuję za propozycję ;) Zdecydowałam się na dysk Goodram MLC IRDM. Dzisiaj powinien być do odbioru, więc zbieram się, żeby w przyszłym tygodniu robić reinstalkę.

Przy okazji wyszła ciekawa rzecz - przy wkładaniu drugiej kości RAM komputer przestał się włączać. To znaczy wszystko ruszało, ale nawet BIOS się nie odpalał i po paru sekundach komp się wyłączał i znowu włączał i tak dalej. Winowajców może być dwójka - albo drugi slot RAM nie działa, albo coś przy procesorze może nie działać, jak należy. Jest to dość możliwe, bo coś kojarzę, że przy kupieniu części ileś lat temu piny w płycie głównej były krzywe. Dziś montuję nowy procek i trzymajcie kciuki, żeby coś się udało, bo inaczej muszę kupić 1 x 8GB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamienić kostki miejscami.

 

post-210760-15512552361855_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była pierwsza rzecz, jaką zrobiłam. Kombinowałam już z najróżniejszymi sytuacjami, aktualizowałam BIOS i nic. Rano zrobiłam test, że swoją kość przypięłam do drugiego slotu, zostawiając pierwszy pusty, efekt - jak z dwiema przypiętymi kośćmi: wnętrze się uruchamia, ale nie dochodzi do uruchomienia BIOS-u i się wyłącza, po chwili to samo.

 

EDIT: Uff, to były piny pod procesorem. Igła w dłoń, dużo cierpliwości i poszło. To uczucie triumfu, kiedy komputer się odpalił z jedną kością w drugim slocie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...