Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Defrow

samsung 860 evo

Rekomendowane odpowiedzi

witam kupilem dysk ssd samsung 860 evo i nie mam m.2 na mojej plycie asus h110m-k, ale w specyfikacji dysku pisze "2,5" (SATA), mSATA, M.2", a na specyfikacji plyty "4 x złącze SATA 6Gb/s" i tutaj pytanie mam, czy bede w stanie podlaczyc ten dysk czy bede musial kupic adaptery itp? a i jezezli jest to mozliwe to co musze kupic do podlaczenia tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji jest tak napisane ponieważ ten dysk występuje w trzech formatach - zwykłym 2.5", mSATA oraz M.2 właśnie, a to trzy różne rzeczy. To nawet nie wiesz co kupiłeś? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś dysk 2.5", podłącza się go kablem SATA, dysk: 2.5"

Jeżeli jednak kupiłeś dysk z dopiskiem M.2: M.2 będziesz musiał dokupić adapter do M.2 z PCI-e, jednak nie wiem jak się to sprawuje i zachowuje.

 

Najlepszym rozwiązaniem do tej płyty zakup zwykłego SSD 2.5"

 

Pokaż zdjęcia dysku to coś podpowiemy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter PCIE-NVME sprawuje się idealnie. Tak samo jakby był dysk wpięty prosto w płytę. Nie obcina transferów wszytko działa OK.

 

Problem jest taki, że płyta w opisie posiada: 2 x PCIe 2.0 x1. Czyli nie dość że brakuje 4 prędkości złącza 4x, to jeszcze jest tylko w wesji 2.0. Co daje jakieś 1/8 przepustowości łącza PCIE 4.0 czy też pełnego NVME 1.3 używanego w dyskach.

 

SATA III 6 Gbit/s

PCIE 2.0 1x - 4 Gbit/s

 

Prawdopodobnie w tej płycie z adapterem NVME-PCIE dysk będzie chodził gorzej, jak zwykły SATA.

 

Jeśli masz dysk NVME, to nawet fajnie się składa, bo aktualnie masz dobre ceny na płyty Z170 (150-250zl) gdzie po wrzuceniu biosu OC-NON-K będziesz mógł podkręcić CPU oraz RAM ( oczywiście ram da się podkręcić na z170 nawet na zwykłym biosie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz go po prostu do swojej płyty głównej kablem SATA, tak samo jak twardy dysk HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...