Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ssefunio

Spalona płyta główna i procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z płytą (płytami głównymi) i/lub procesorami. Konfiguracja to

i5 4690k/Celeron g1840;

Gigabyte gaming 5/ASRock z87 OC formuła

8gb ramu

Xfx xtr 650 gold

Jedyna działająca konfiguracja to Celeron z asrockiem. I5 na obu płytach nie startuje, odpala na 1 sekundę i tyle go widzieli. Płyta Gigabyte, niezależnie od podpięcia procesora odpala na 4 sekundy (podpinam wentylator procesora), po czym się resetuje i tak w kółko.

 

Podejrzewałem zasilacz, ale na innym sprzęcie odpala, serwis potwierdził sprawność. Ram nie ma wpływu tutaj na rozruch, na asrocku działa, grafika analogicznie. Reset biosu nie pomógł, a sam bios powinien być ok dla celerona, skoro i5 działa. Znalazłem 3 pogięte piny na płycie, jednak wydaje mi się, że je pogiąłem dopiero po wystąpieniu problemu, dodatkowo nie stykały się z innymi i je naprostowałem, bez większego rezultatu.

 

Jakieś pomysły czy raczej i procesor i płyta główna w kosz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotke z soketu być może są odgięte ale zbyt słabo? i się nie stykają z procesorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem je, jednak płyta dalej nie startuje (bez procesora 4 sekundy i ciągle reset)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...