Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

NoNick1337

[Zestaw] Do gier. Modernizować czy składać nowy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam zestaw:

 

CPU: Intel Core i7-4770K

Płyta główna: ASRock Z87 Extreme4

RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4)

GPU: Gigabyte GTX 780Ti

Zasilacz: Cooler Master Vanquard V700

Obudowa: Cooler Master Cosmos SE

Dysk: 1TB HDD, 128GB i 256GB SSD.

OS: Windows 10

 

Zestaw ten złożyłem 6 lat temu dzięki pomocy użytkowników tego właśnie forum. Cena zestawu wynosiła 6600zł. Jedyne co dokupiłem w późniejszym czasie to dodatkowy SSD

Ostatnio zaczynam zauważać że GTX 780Ti już nie radzi sobie z aktualnymi grami. FFXV oraz Wiedźmin 3 na średnich detalach grać radę dałem, ale w przypadku Anthem to nawet na najniższych ustawieniach graficznych mam spore spadki FPSów. Grywam w rozdzielczości 1920x1080.

 

W związku z tym ponownie zwracam się o pomoc. Czy opłaca mi się modernizować mój aktualny zestaw czy powinienem zakupić nowy?

Jeśli jest opłacalna opcja modernizacji to proszę o sugestię, a jeśli nie warto modernizować to proszę o propozycję nowego zestawu.

Na nowy zestaw do gier chciałbym przeznaczyć około 7000zł (+-1000zł).

 

Planuję przejść na większą rozdzielczość niż 1920x1080. Myślę o 2560x1440.

Nie zależy mi na ray-tracingu, ale jeżeli RTX są zalecane w moim budżecie to ich nie wykluczam.

Na głośności pracy lekko mi zależy, ale jest to najniższy dla mnie priorytet.

Głownie zależy mi na mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu możesz dokupić GTX 1080 i spadki miną.

Jeżeli jednak chciałbyś przejść na większą rozdzielczość, to wymiana całości będzie dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

możesz wymienić tylko ram na 2x8 2133/2400 i kartę graficzną np. na 2070 za 2300zł.

 

Możesz też zmienić większość sprzętu jeżeli dyski i zasilacz są ok. Na 9900k+płyta+16GB szybkiego ramu ale ja nie powiedziałbym, ze to będzie sprzęt na lata. Bardziej do 2021 czyli jakiś tam czas po wyjściu nowych konsol. Bo to jest tak, że kilka miesięcy po wyjściu nowych konsol widać duży postęp w grafice w grach bo przestają robić gry multiplatformowe pod stare konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Witam. Posiadam zestaw:

 

CPU: Intel Core i7-4770K

Płyta główna: ASRock Z87 Extreme4

RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4)

GPU: Gigabyte GTX 780Ti

Zasilacz: Cooler Master Vanquard V700

Obudowa: Cooler Master Cosmos SE

Dysk: 1TB HDD, 128GB i 256GB SSD.

OS: Windows 10

 

Zestaw ten złożyłem 6 lat temu dzięki pomocy użytkowników tego właśnie forum. Cena zestawu wynosiła 6600zł. Jedyne co dokupiłem w późniejszym czasie to dodatkowy SSD

Ostatnio zaczynam zauważać że GTX 780Ti już nie radzi sobie z aktualnymi grami. FFXV oraz Wiedźmin 3 na średnich detalach grać radę dałem, ale w przypadku Anthem to nawet na najniższych ustawieniach graficznych mam spore spadki FPSów. Grywam w rozdzielczości 1920x1080.

 

W związku z tym ponownie zwracam się o pomoc. Czy opłaca mi się modernizować mój aktualny zestaw czy powinienem zakupić nowy?

Jeśli jest opłacalna opcja modernizacji to proszę o sugestię, a jeśli nie warto modernizować to proszę o propozycję nowego zestawu.

Na nowy zestaw do gier chciałbym przeznaczyć około 7000zł (+-1000zł).

 

Planuję przejść na większą rozdzielczość niż 1920x1080. Myślę o 2560x1440.

Nie zależy mi na ray-tracingu, ale jeżeli RTX są zalecane w moim budżecie to ich nie wykluczam.

Na głośności pracy lekko mi zależy, ale jest to najniższy dla mnie priorytet.

Głownie zależy mi na mocy.

 

Może warto chwilę poczekać. Wykręcić procka ile się da. Wymienić pamięci na szybsze 16 Gb. Może uda się kupić używki GTX 1080/1080 ti w dobrej cenie. Chyba, że odczuwasz potrzebę wydania 7 tyś na nowy sprzęt, wtedy jasne. :) Wzrost mocy będzie znaczący.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

to jest tak, że jak masz podkręcony procesor do 4,5GHz na wszystkich rdzeniach to ty nie zobaczysz na dzień dzisiejszy duże zmiany po wymianie tej części. Praktycznie w ogóle nie zobaczysz jak grasz na monitorze 60Hz.

 

AMD niedługo wypuszcza nowe procki i intel standardowo pewnie na koniec wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu możesz dokupić GTX 1080 i spadki miną.

Jeżeli jednak chciałbyś przejść na większą rozdzielczość, to wymiana całości będzie dobrym wyborem.

 

Akurat im wyższa rozdzielczość, tym mniejsze znacznie CPU choć przy 1440p jeszcze nie tak bardzo.

 

Ostatnio zaczynam zauważać że GTX 780Ti już nie radzi sobie z aktualnymi grami.

 

Czy będziesz modernizować, czy będziesz składać coś nowego to i tak oprzesz to o obecną generację GPU.

Proponowałbym póki co zmienić samą kartę graficzną a dopiero wtedy w przypadku jeszcze niezadowalającej wydajności, myśleć o przejściu na nową podstawkę. Sama zmiana GPU doda tutaj sporo życia. Ten GTX 780Ti to wydajność ciut lepsza od obecnego GTX 1050 Ti 4GB i słabsze od RX 570

 

 

Przesiadka na RTX 2060, 2070 to dla Ciebie będzie ogromny skok. Nawet bez zmiany CPU. Jak jednak celujesz w 1440p, to i nawet RTX 2080 czy używany GTX 1080 Ti. Dopiero wtedy zastanawiać się nad zmianą CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.

 

Akurat im wyższa rozdzielczość, tym mniejsze znacznie CPU choć przy 1440p jeszcze nie tak bardzo.

 

 

 

Czy będziesz modernizować, czy będziesz składać coś nowego to i tak oprzesz to o obecną generację GPU.

Proponowałbym póki co zmienić samą kartę graficzną a dopiero wtedy w przypadku jeszcze niezadowalającej wydajności, myśleć o przejściu na nową podstawkę. Sama zmiana GPU doda tutaj sporo życia. Ten GTX 780Ti to wydajność ciut lepsza od obecnego GTX 1050 Ti 4GB i słabsze od RX 570

 

 

Przesiadka na RTX 2060, 2070 to dla Ciebie będzie ogromny skok. Nawet bez zmiany CPU. Jak jednak celujesz w 1440p, to i nawet RTX 2080 czy używany GTX 1080 Ti. Dopiero wtedy zastanawiać się nad zmianą CPU.

 

 

Znalazłem ofertę używanego MSI ARMOR GeForce GTX 1080 Ti. Chciałbym się upewnić czy ten GPU jest kompatybilny z moją płytą główną. Jeśli tak, to jedyny problem jaki mogę mieć to z miejscem w obudowie na tę kartę graficzną. Jest ona o ok. 3cm dłuższa i wyższa od mojej aktualnej. Producent twierdzi że pasują karty do 295 mm, ale pionowa belka, na której zamieszczone są szufladki z dyskami może przeszkadzać w podłączeniu kabli PCI-E do karty graficznej.

 

EDIT: Chciałbym się też dowiedzieć czy tę kartę mogę podłączyć razem z moją aktualną po przez SLI, czy dałoby to dodatkową moc GPU oraz czy aktualny zasilacz dałby radę z tymi dwoma kartami. Nie jestem rozeznany w temacie SLI więc przepraszam jeśli to głupie pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Chciałbym się też dowiedzieć czy tę kartę mogę podłączyć razem z moją aktualną po przez SLI, czy dałoby to dodatkową moc GPU oraz czy aktualny zasilacz dałby radę z tymi dwoma kartami. Nie jestem rozeznany w temacie SLI więc przepraszam jeśli to głupie pytanie.

 

Podobnie nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi ale to trochę tak jakbyś chciał do samochodu przyczepić żagiel xD

 

Nie, nie da się łączyć różnych modeli kart a co dopiero z różnych generacji.

 

edit: Kup sobie 1080 Ti za ułamek kwoty nowego komputera i będziesz w pełni zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Nie można robić SLI z różnych kart a samo w sobie SLI jest mocno problematyczne i nv wycofuje się z wspierania tego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi ale to trochę tak jakbyś chciał do samochodu przyczepić żagiel xD

 

Nie, nie da się łączyć różnych modeli kart a co dopiero z różnych generacji.

 

edit: Kup sobie 1080 Ti za ułamek kwoty nowego komputera i będziesz w pełni zadowolony.

 

 

Nie można robić SLI z różnych kart a samo w sobie SLI jest mocno problematyczne i nv wycofuje się z wspierania tego rozwiązania.

 

Dziękuje za sprostowanie. W takim razie zdecydowałem się na wymianę GTX 780Ti na GTX 1080TI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...