Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swiatek94

[Modernizacja] Rozbudować czy składać nowy PC?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

 

Obecnie posiadam taki zestaw:

 

Procesor: i7-4970K

Płyta: MSI Z87-G45 Gaming (MS-7821)

RAM: Corsair Vengeance LP CML8GX3M2A1600C9 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM X2

RAM: GeIL CL9-9-9 D3-1600 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM X1

Grafika: Gigabyte GeForce GTX970 Gaming G1

Zasilacz: Corsair HX620W

Monitor: LG IPS234

 

Wymagania: Gry w minimum 60FPS ( W gry typu CS/Fortnite nie gram i nie potrzebuje 120klatek)

 

Na początku chciałbym wymienić bebechy, a przed wakacjami kupić jakiś monitor 25-27 1440P. Posiadam jeszcze TV 4K(Sony XD9305, jeśli ma to jakieś znaczenie), więc jeśli gra będzie warta świeczki, to mogę dołożyć do karty, żeby pograć w 4K w gry na padzie, bo FPSY tylko na monitorze z myszką i klawiaturą.

 

Pytania:

 

1. Czy sama wymiana karty graficznej będzie wystarczająca dla tego zestawu czy nowsze karty będą mocno ograniczone?

2. Jeśli zestaw będzie ograniczał nową kartę, to ile mogę mniej więcej dostać za ten zestaw i ile będę musiał dołożyć do nowego spełniającego moje wymagania?

3. Ile mogę otrzymać aktualnie za swojego GTX'a?

 

Nie ukrywam, że najlepszą dla mnie opcją byłoby sprzedanie starego GTX970 i zakup nowej karty, ale nie siedziałem w temacie PC od dobrych 2 lat i jestem sporo do tyłu.

 

Dzięki za wyrozumiałość i pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU stock czy jakieś OC jest zrobione? Proc nie jest taki zły. Sama wymiana grafy sporo już tutaj wniesie a jak będzie niedosyt wydajności, to dopiero wtedy myśleć o zmianie platformy. Im wyższa rozdzielczość, tym też mniejsza rola procesora a większa rola GPU choć ja wychodzę z założenia, że do 1440p należy jeszcze zadbać i o jedno i drugie.

 

Jeżeli chodzi o wycenę. Leć na allegro i przeglądaj aukcje zakończone. Wpisz np. GTX 970 i wybierz z rozwijanej kolumny obok ostatnią pozycję. Będziesz widział wszystko, co po ile schodzi, do ilu się licytują itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU stock czy jakieś OC jest zrobione? Proc nie jest taki zły. Sama wymiana grafy sporo już tutaj wniesie a jak będzie niedosyt wydajności, to dopiero wtedy myśleć o zmianie platformy. Im wyższa rozdzielczość, tym też mniejsza rola procesora a większa rola GPU choć ja wychodzę z założenia, że do 1440p należy jeszcze zadbać i o jedno i drugie.

 

Jeżeli chodzi o wycenę. Leć na allegro i przeglądaj aukcje zakończone. Wpisz np. GTX 970 i wybierz z rozwijanej kolumny obok ostatnią pozycję. Będziesz widział wszystko, co po ile schodzi, do ilu się licytują itp.

 

Aktualnie stock. Pamiętam że na początku z ciekawości podwyższyłem zegary do 4.6-4.7, ale dalej nie próbowałem i z tego co pamiętam, to te procki chyba jakoś super się nie kręciły w porównaniu do np. starych i5-2500k. Do chłodzenia procka mam Be Quiet Shadow Rock LP.

 

Już się rozejrzałem i myślę, że te 500-600zł jestem w stanie za nią dostać, więc dołożyć chciałbym maksymalnie 1000zł. Także budżet na samą kartę to 1600zł, chyba że będzie sens dopłacenia, to jestem w staniem nadszarpnąć budżet.

 

Pytanie teraz za czym się rozglądać. Nie potrzebuje nowej karty ze sklepu, może być używana(oczywiście będę szukał z gwarancją). Myślę nad:

 

1. GTX 1070 8GB (Tutaj dołożyłbym najmniej, ale czy jest jakaś możliwość sprawdzenia takiej karty, czy nie była orana przez cały rok na kopaniu bitcoinów?)

2. 1660Ti 6GB (Wydajność podobna do 1070, ale chyba nowsza konstrukcja?)

3. RTX 2060 6GB (Najmocniejsza, ale też najdroższa)

 

Co byś wybrał? Najbardziej zastanawia mnie czy te 2GB Pamięci więcej będzie się przekładało na lepszą wydajność i nie będzie oszukane jak rzekome 4GB w GTX970 gdzie realnie dostawaliśmy 3,5GB i taki AC: Unity zabierał bardzo dużo pamięci, przez co na 970 nie wyrabiał na maksymalnych detalach.

 

Chyba że masz jakiś inny pomysł, to bardzo chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 jest ok,

1660ti - olej ciepłym moczem bo z testów laba i konkurencji topowe modele były marginalnie lepsze od referenta 1070. Więc jest to karta "ala 1070 minus 2gb vram"

2060 wydajnościowo jest jak 1070ti minus 2gb vram.

Osobiście szukałbym gtx 1080 na gwarancji a jak nie znajdziesz (w co wątpię) to jakiegoś gtx 1070ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070 jest ok,

1660ti - olej ciepłym moczem bo z testów laba i konkurencji topowe modele były marginalnie lepsze od referenta 1070. Więc jest to karta "ala 1070 minus 2gb vram"

2060 wydajnościowo jest jak 1070ti minus 2gb vram.

Osobiście szukałbym gtx 1080 na gwarancji a jak nie znajdziesz (w co wątpię) to jakiegoś gtx 1070ti

 

Dzięki za pomoc, faktycznie używany 1080 to chyba najsensowniejsza opcja, ale rozstrzał cenowy jest kosmiczny (1300-2000zł) w przypadku używek, więc na co zwrócić uwagę? Jakiej wersji najlepiej szukać? Czy te podstawowe z jednym wiatrakiem są warte uwagi? Nie grzeją się jakoś specjalnie? No i jak znaleźć kartę, która nie była katowana do kopania kryptowalut?

 

Czy jeśli karta ma jeszcze 2 lata gwarancji, ale była używana do kopania, to można dać jej szanse?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagę zwracać na gwarancję, by była sklepowa a nie producenta czy jakiegoś tam "Kowalskiego". Co do wersji mini z 1 wentylatorem to raczej bym unikał.

Karty "katowane" do kopania krypto są częściej w lepszym stanie niż takie co były katowane w grach (bo te 1 chociaż pracowały z dobrym zasilaczem i na undervoltingu). Ogólnie bierz najtańszą jaką znajdziesz z długą gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boom krypto-walutowy skończył sie mniej więcej kwiecień/maj 2018 więc fanie by było wyrwać kartę zakupioną w tym/po tym terminie.(będzie ciężko :E) Najważniejsze by karta miała papier ze znanego sklepu (morele/x-com,emag itd.) No i gwarancja jak najdłuższa i nie na firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuje serdecznie za pomoc i biorę się za szukanie GTX'a1080, ale tematu jeszcze nie zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...