Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Skorpiono jest xajebisty

Intel 4 gen a RTX 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam sie za bardzo na procesorach, ale slyszalem o ztw bottlenecku. CHcialbym sie zapytac czy podobne zjawisko nie bedzie wystepowac w moim przypadku.

 

Otoz posiadam procesor o ile dobrze pamietam i5 4670k, (komputer w serwisie, nie mam jak sprawdzic) i plyte Z87.

 

Mam pytanie, czy wymieniajac grafike na 2060 rtx nie bedzie tzw bottlenecka? Czy gry beda dzialas na 100% mozliwosci? Czy warto lepiej wymienic procesor, i jesli tak to na jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko zależy jaka gra i jak skonfigurowana, niektóre gry wymagają lepszego procesora, niektóre siedzą na karcie, zależy też od ustawień, bo jak grasz np. w fullhd i karta generuje 120 klatek, a proesor może tylko 60 to będzie spowalniać, ale już np. w 4k gdzie klatek będziesz miał nie 120 a 45 procesor już nie bedzie spowalniac bo on jest w stenie wygenerowac 60, ogolnie 4670k po podkreceniu powinien jeszcze dawac rade 60 klatek, ale zdażaja sie tytuły ktore bardzo nie lubia tylko 4 watkow procesora jak np. battlefield v i w nich zawsze bedzie dzialac słabo, jak juz zmieniac to na np. ryzen 5 2600 jesli nie boisz sie podkrecania, a jesli sie boisz to 2600x lub intel i5 9400f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc już bardzo leciwy i z średniej półki opcje masz dwie kupić 4790 albo zmienić platformę na r5 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie da rady. będziesz mieć duży bottleneck w większości gier. 4670 dławił się nawet przy 1060 a co dopiero o kilkanaście/kilkadziesiąt procent wydajniejszym 2060.

wymiana? zależy od budżetu. ja bym szedł w 1600X/2600/1700 ale to wiadomo że większy wydatek bo doliczasz także płytę główną i pamięć. w mniejszych pieniądzach kupiłbyś 4770/4790 lub jakiegoś chińśkiego ESa ale tutaj mimo wszystko (poza trzecim przypadkiem) sprawa jest nieopłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej I7 8700.

 

Pewno, że lepiej, ale i sporo drożej niż i5 8400/9400f.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno, że lepiej, ale i sporo drożej niż i5 8400/9400f.

i5 można już zakupić za 830 złotych... do i7 by trza jeszcze dozbierać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostalem przy starym procesorze. kupilem 2060 strix 6 gb i nie wymienialem procka

No to nie będziesz z niej w pełni korzystał, twoja sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie będziesz z niej w pełni korzystał, twoja sprawa.

No... bo przecież na i5 4-rdzeniowym to w ogóle nie da się grać :E

 

Kilka produkcji masakruje procesor. Jak kolega nie gra w Assassin's Creedy nowe, gry multiplayer typu Battlefield 5 i Shadow of The Tomb Raider to nie ma się co przejmować.

 

Ostatnie gry, czyli Metro Exodus/Far Cry New Dawn/Resident Evil 2 spokojnie dają radę na i5 4 jajowym i wąskim gardłem staje się GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

zuzycie procka spokojnie na 50--70 procent i to z 2080ti, wiec mi sie wydaje ze spokojnie 4670k da rade.

 

edit

https://www.youtube.com/watch?v=XgNzZgxfWIw

dobra tutaj bottleneckuje, ale nadal to 70 klatek, a to sporawo. Nie wiem nie mialem kasy po prostu na lepsze sprzet na czyms trzeba oszczedzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i5-4670k z gtx 1080 sparowane i przy rozdzielczości 1440p miałem bottleneck gpu używane 50-70 procent w bf1. Gry procesorowe ostro bottleneckuje przy tym leciwym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...