Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość tourguy

Vega64 - problem w grze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tourguy

Witam,

Moja karta to Gigabyte Vega 64; mam z nią problem w grze Apex Legends - do 5 minut grania na ekranie kwadraty jak w tetrisie i restart kompa. Frurmark stress test - ok Wczoraj grałem w Scuma z jakieś 3h i też ok

 

Karta do reklamacji? Najnowsze sterowniki wgrane, system po formacie.

 

Jeszcze 1 opcja. Mój zasilacz to Cheftec 700W Procesor podkrecony i5 9600k do 4.7 na 1.29

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś jakikolwiek UnderVolt, jeśli nie to może warto spróbować. Procesor stabilny? Jakiś kod bsod dostajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tourguy

Robiłeś jakikolwiek UnderVolt, jeśli nie to może warto spróbować. Procesor stabilny? Jakiś kod bsod dostajesz?

 

Undervolt byl robiony. procesor w occt sprawdzony z obsluga linkxack czy jakos tak test 30 minut. Czyli to nie zasilacz? Nie mam niebieskiego ekranu tylko ekran w kolorowe kwadraciki ooo tak jak by telewizor sniezyl na jakims programie tv i sie pc resetuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niestety, ale nie masz pewności zarówno co od stabilności karty graficznej, jak i procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tourguy

No to niestety, ale nie masz pewności zarówno co od stabilności karty graficznej, jak i procesora.

 

Ale o co konkretnie teraz chodzi, o zasilacz? Karte jeszcze sama jak testuje valley benchmark i tym do stress testu nie pamiętam co to - takie puchate jakby oko w tunelu i nie wywala mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby zasilacz nie wyrabiał to system wykładałby się raczej na syntetyku a nie na grze.

Ale podstawowy warunek sprawdzenia to wszystko na stock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co konkretnie teraz chodzi, o zasilacz? Karte jeszcze sama jak testuje valley benchmark i tym do stress testu nie pamiętam co to - takie puchate jakby oko w tunelu i nie wywala mi.

 

No co, masz artefakty czyli ten twój undervolt nie wyszedł. Testy może Ci przechodzić ale jak widzisz w grze wychodzi co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo takich topiców z Apexem widziałem - raczej chodzi o samą gierkę. Spróbuj starsze sterowniki, coś w stylu 18.10 lub 18.11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu linkpack robiłeś? W tym programie powinieneś użyć cpu occt dla małego zestawu danych. Osobiście do testowania cpu używam prime95 small FFTs.

Ale podstawowy warunek sprawdzenia to wszystko na stock.

I od tego należy zacząć. Karta graficzna do fabrycznych ustawień daj, ramy i proc bez OC. Wtedy sprawdź jak się zachowuje PC i ewentualnie później baw się sterownikami jeśli dalej jest coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...