Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Urbexm32

Zmiana AHCI na IDE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym prosić o poradę gdyż kilka dni temu nieoczekiwanie po normalnym zamknięciu systemu na drugi dzień system nie chciał się uruchomić i przy uruchamianiu windowsa pojawił się BSOD. Zapętlało się kółko, ponieważ ciągle były restarty. Kod BSODu był 0x000000c2 . Po wyłączeniu automatycznego restartu po błędzie pokazał się BSOD z kodem : 0x0000007b . Wyczytałem, że ten BSOD tyczy się sterowników, błędów systemu i wirusów i z myślą taką zrobiłem poprzez bootowalnego pendrive SMART dysku. Potem skanowanie antywirusem Kaspersky. SMART dysku wyszedł chyba w porządku zamieszczę w załączniku. Próbowałem też naprawić system z płytki windowsa. Wszystko to oczywiście nie pomogło i gdzieś natknąłem się na zagraniczny temat o tym drugim błędzie i było tam wspomniane o kontrolerach w BIOSie. Myśląc, że to pomoże przestawiłem w BIOSie tryb AHCI na IDE i ku mojemu zaskoczeniu system ruszył.

 

Stąd moje pytanie dlaczego po zmianie trybu na IDE wszystko zaczęło działać skoro od początku kiedy zainstalowałem system wszystko chodziło na AHCI. Martwi mnie to czy nie sypie się płyta główna lub jakiś inny podzespół. Zastanawia mnie również to czy za jakiś czas znowu nie padnie na IDE. Bardzo prosiłbym o jakieś wskazówki co się mogło stać. Specyfikacja komputera Windows 7 Home Premium 64 bit

zasilacz EVGA 600 W

procesor Intel core 2 quad q9300

Płyta główna firmy Acer

karta graficzna Geforce GTX 460SE

ram 6 GB

dysk Seagate 1 TB

 

 

IMG_20190220_233531_2123751.jpg

 

 

 

SMARt załączam w linku powyzej nie wiem czy na pewno będzie działać. Z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz sterownik do dysku, niewykluczone, że popsuty i reinstalacja pomoże

 

ewentualnie włącz natywny sterownik ahci 7, tzn msahci, w sieci wiele poradników, jak to zrobić, i sprawdź, czy ahci zadziała

 

ide-ahci, nie ma dużej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...