Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chreasy

ViewSonic XG2703-GS

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

 

Tak na szybko: ViewSonic XG2703-GS gpu: gtx 670 i Windows 7. Z początkiem marca będzie nowy sprzęt. Nowy stery zainstalowałem. Mianowicie chciałbym mieć przy częstotliwośći 2560x1440 odświeżanie 144hz a w panelu sterowania nvidia pokazuje mi, że mogę mieć tylko max 120hz przy 2560x1440. Nie wyświetla mi 144. Może to być kwestia starej karty albo kabla DP ?

 

Screen-Shot-02-22-19-at-09-22-PM.png

 

w skrócie tak wygląda całe te podświetlenie, tak jak widzą to moje patrzałki.

 

DSCF2104.jpg

 

DSCF2105.jpg

 

DSCF2106.jpg

 

z tyłu włączyłem lampke, żeby dać jakieś źródło światła.

 

DSCF2109.jpg

 

Odnośnie tego problemu, to czytając to:

 

https://forums.blurbusters.com/viewtopic.php?f=4&t=2883

 

jakiś azjata, znalazł problem, że gsync i ulmb działają w tym samym czasie stąd też max 120Hz. nawet jak wyłączę gsync/ pokazuję to samo co u góry.

 

 

Screen-Shot-02-22-19-at-09-22-PM.png

 

Jakieś pomysły :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej jasności robiłeś te zdjęcia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej jasności robiłeś te zdjęcia??

 

Tamte u góry jasność 25, ale już jest mi ciężko czytaćprzeglądać forum czy grać o tej porze. Jak testowałem granie w nocy, to daje na 7-10-12 i jest cool. Przy przeglądaniu neta schodzę jeszcze bardziej w dół

 

Te zdjęcie robiłem przy jasności '85' % ale nie da się przeglądać neta ani grać, szkoda mojego wzroku, wali po oczach jak spawarka. Jakbym w samsunga zakrzywionego na VA patrzył. Za dnia, to wystarcza mi na tym ViewSonic'u 30 % jasności.

 

DSCF2110.jpg

 

DSCF2111.jpg

 

 

kurcze czort z tym podświetleniem, męczy mnie ten problem, że odświeżanie to max 120Hz, tak jakby był włączony ULMB a w ustawieniach mam gsync. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Może coś z systemem albo sterownikami się pokiełbasiło (Win7).

 

Jakbym w samsunga zakrzywionego na VA patrzył

 

Widać po fotkach że jakościowo ekran petarda i teraz niektórzy będą przecierać oczy że tak może wyglądać IPS przy zgaszonym świetle na czarnym tle :E

 

Mówiłem że ten ViewSonic XG2703-GS to zjada nie jednego gamingowego IPS'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Może coś z systemem albo sterownikami się pokiełbasiło (Win7).

 

 

 

Widać po fotkach że jakościowo ekran petarda i teraz niektórzy będą przecierać oczy że tak może wyglądać IPS przy zgaszonym świetle na czarnym tle :E

 

Mówiłem że ten ViewSonic XG2703-GS to zjada nie jednego gamingowego IPS'a ;)

 

U mnie są większe wycieki podświetlenia.

 

Znakomita sztuka się mu trafiła. Gdzie kupowałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i czerń zamiata te Aorusy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za off - ale znowu się nie mogłem powstrzymać ...

 

No i czerń zamiata te Aorusy :lol2:

 

Ale - jasność i rozmyty obraz wypala oczy - i męczy głowę... - no chyba że kolega lubuje się wpatrywać w czarny ekran ...

 

Zdjęcie ustawione zapewne z krótkim czasem naświetlania więc wyszła idealna czern. Ustawić aparat na 0,5 s - 1s i wyjdzie szydło z wora :)

 

Todis dać więcej zdjęć ?? :lol2:

 

Czerń z Aurosa

 

44w871lik59h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ViewSonic XG2703-GS ma inna powłokę antyrefleksyjną raz że jest cieńsza a dwa że obraz jest mniej ziarnisty bo ma lekki połysk na matowej powierzchni.

 

PS> Tenzi szanuje Cię za znajomość tematu ale proszę Cię nie wypowiadaj się o sprzęcie którego sam nie widziałeś na oczy bazując na doświadczeniach z innych kierując się samym typem matrycy.

 

ViewSonic oraz Eizo są zauważalnie lepszymi monitorami od Acera i Asusa do których nawiązujesz w porównaniu ;).

 

https://www.youtube.com/watch?v=7wAjbqdiLuo

 

Różnicę widać nawet w drobiazgach typu luźne ramki nie powodujące nacisku na matrycę i masa innych "detali" które przekładają się na lepszą jakość produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak słyszałem że może mieć inna powłokę - dlatego jako ostatni był na mojej liście - dziwię się jednej sprawie - mój Auros ma jasność 459 cd/m2 - a ten viewsonic-xg2703-gs ma 333 cd/m2 . Czyli mój dużo jaśniejszy a mimo to ja mam swój ustawiony komfortowo na 50-60% i mnie nic nie pali w oczy a kolega wyżej pisze że jedzie na mniej niż 15% bo spawara. Jak miałem Asusa Rog swift - było tak samo że trzeba było bardzo nisko być bo oczy paliło. W Auros nic takiego nie występuje.

 

Widziałem ten filmik który cały czas wklejasz już dawno temu. O Eizo przeczytałem wszystko co jest dostępne w internecie nawet po chińsku tłumaczyłem. Użytkownicy Eizo też skarżyli się na ból głowy - to nie jest przypadek.

Eizo wypada bardzo słabo - w porównaniu do Asusa czy acera - czasy reakcji pikseli dużo wolniejsze niż Acerze i Asusie - dlatego też go nie kupiłem bo bałem się smużenia za tą kasę. Auros niestety nie lepszy. :E

 

Czas reakcji Asus Rog swift PG279Q przy 144 hz to 5,2 ms a eizo 10,6 - Asus i Acer są najszybsze - zapewne ten Sonic też. Owszem luźne ramki , lepszy sort , 5 lat gwarancji.

 

Pozwoliłem sobie napisać bo kolega Todis tak bardzo atakuje tego Aurosa i wychwala pod niebiosa jakieś Acery za 1600 zł z krzywo osadzonymi matrycami :P - sama czerń to nie wszystko :) liczy komfort użytkowania a w Aurosie jest świetny.

 

ps. serio miałem już nic nie pisać :E i nie wchodzić na dział monitory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoka jasność IPS to żadna zaleta to jasna matryca gdzie żeby czerń dobrze wyglądała ustawia się ją na niską wartość szczególnie wieczorami lub nocą. Auros ma 459 cd/m2 bardziej dla uzyskania certyfikatu od VESA żeby umieścić logo z HDR na pudełku (lepiej nie wspominać jaka jest luminacja "czerni" w tym trybie). Siedzisz w temacie więc doskonale wiesz że HDR na IPS bez dobrego local dimming lub FALD jest praktycznie bezużyteczny no chyba że ktoś ogląda za dnia w nasłonecznionym salonie. Większa jasność matrycy to powiedzmy jakiś zapas na lata jak ledy będą słabiej świecić i tyle albo aż tyle ;).

 

PS> Dla tych co nie wiedzą jak sobie można poradzić z IPS glow 6 dobrych porad od Lims Cave :thumbup:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6TlOliiiwi8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoka jasność IPS to żadna zaleta

 

Nie miałem na myśli że wysoka jasność to zaleta- ( dla mnie wręcz wada) tylko że mój monitor, mimo że jest jasniejszy to nie pali w oczy - zastanawiam się dlaczego. Sonic mniejsza jasność daje po oczach a Auros większa i nie daje.

To jakaś dziwna cecha tych matryc od AOU że walą po oczach - EIZO wiedział że coś jest na rzeczy i dał na 90% suwak jasność tylko 238 cd/m2 na 80% już 162 np. w tym Sonicu 304 w asusie 305 . Przy 100 wszystkie ostro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ O.K teraz lepiej Cię zrozumiałem ale mi ViewSonic nie dawał po oczach nawet przy zgaszonym świetle. Po oczach to dają Samsungi np. HG70 :).

 

Nie wiem też jak stwierdziłeś że XG2703-GS daje po oczach jak masz Aurosa :E

 

Oczy to może męczyć flickering (migotanie) albo wysoka jasność monitora ewentualnie kiepska powłoka na matrycy a żadnej z tych rzeczy nie ma ViewSonic

 

chreasy taka sugestia - zmień podtytuł i przerób to na ogólny temat o tym monitorze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up no kolega chreasy pisał że spawara - i że musi zejść z jasnością bo daje po oczach.

 

Ja tak naprawdę chciałem tylko napisać, że te zdjęcia kolegi to zapewne nie oddają prawdziwości tego Sonica - i każdy najwiekszy blb można zrobić na idealną czerń - na dowód moję zdjęcie aurosa z idealną czernią. Bo w temacie było tak bardzo zachwalane. Uważam że to może być świetny monitor ten Sonic i nikomu go broń Boże nie odradzam - kupować puki jeszcze są :) Sam bym sprawdził , czy naprawdę komfort lepszy niż w innych na AOU. No ale mam Aurosa - idealny nie jest - no ale na 2 lata musi mi starczyć. ;) Już nic nie pisze promise :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak naprawdę chciałem tylko napisać, że te zdjęcia kolegi to zapewne nie oddają prawdziwości

 

Myślę że żadne zdjęcia tego nie oddają bo albo pokazują to czego oko nie widzi albo pokazują mniej niż wprawne oko mogłoby zobaczyć i tyczy się to wszystkich monitorów i takiej foto-analizy. W dodatku każdy ogląda to w innych warunkach i na różnych ekranach od AMOLED’ów w smartfonach po najtańsze TN więc i wrażenia z oglądania mogą się różnić :E.

 

Już nic nie pisze promise :P

 

Pisz dla czego nie? Przecież ja od Ciebie też mogę się dowiedzieć ciekawych rzeczy nie ma ludzi wszechwiedzących ani nieomylnych :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pcmonitors w teście tak określili blb w tym monitorze.

 

"We observed a black background in a dark room and could see no obvious backlight bleed."

 

XG2703-GS-backlight-bleed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz dla czego nie? Przecież ja od Ciebie też mogę się dowiedzieć ciekawych rzeczy nie ma ludzi wszechwiedzących ani nieomylnych :).

 

No nasza Polska nacja zawsze wszystko wie najlepiej :hmm: - jeden broni swojego zdania inny swojego - co naturalnie czasami wzbudza wręcz agresję w wypowiedziach/przepychanki - nie lubię tego, ale czasami dam się w wciągnąć i potem żałuje. Dlatego lepiej czasami poczytać niż pisać. Sam święty nie jestem:) No dobra bo robi się niezły off-top ;)

 

Z tego co widać viewsonic może być najlepszym wyborem pod kątem dobrego podświetlenia- swego czasu przecież kosztował nie mało 3700 - więc cena musiała mieć jakieś pokrycie czy to w elektronice czy dobrej matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać viewsonic może być najlepszym wyborem pod kątem dobrego podświetlenia- swego czasu przecież kosztował nie mało 3700 - więc cena musiała mieć jakieś pokrycie czy to w elektronice czy dobrej matrycy.

 

Były takie rozkminki gdzie zastanawiano się czy ViewSonic nie „pożyczył” sobie rozwiązań od Eizo np. tych poluzowanych ramek bez ucisku na matrycę ale żadnej bitwy o patenty nie było więc chyba nie naruszyli własności intelektualnej.

 

PS> Albo kodeks samuraja z zasadami japońskiego Bushidō i załatwili sprawę między sobą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitorek wiele dobrych ocen zbierał podczas testów nawet na np. avforums.

 

"The black levels were excellent, on par or even better in some cases with the Acer monitors along with very good contrast levels. We had no issues with the gamma curve, ghosting or colour banding at both 144Hz and 165hz settings. As this monitor uses an IPS panel, viewing angles were first-rate. Colour reproduction was superb with strong and vibrant images and very clear and crisp text. No dead or stuck pixels and no backlight bleeding of any kind. "

 

https://www.avforums.com/review/viewsonic-xg2703-gs-gaming-monitor-review.15132

 

Jak na IPS to na pewno jeden z najlepszych monitorów na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitorek wiele dobrych ocen zbierał podczas testów nawet na np. avforums.

 

To jest nadal najlepsza propozycja jeśli chodzi o klasyczny IPS bez bajerów typu HDR czy tony LED'ów i innych gimbo bajerów. Ktoś kto stawia na czystą jakość obrazu i wymaksowanie podstawowych parametrów nic lepszego nie dostanie w cenie 2700 PLN z natywnym modułem G-Sync od NVIDII no chyba że cena znowu poleci w kosmos i to tylko chwilowa atrakcja żeby wypromować sprzęt na naszym rynku. Wiele osób nawet nie słyszało nigdy o ViewSonic i jest to dla nich totalna egzotyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...