Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kris74

ssd a via vt8237

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam bardzo stary komputer, oparty jeszcze na platformie k7. Płyta asus a7v600-x z kontrolerem sata1 w mostku vt8237. Póki działa nie interesuje mnie wymiana na nowy, ani rozbudowa o dodatkowe kontrolery sata. Posiadam dyski sata1 i sata2 od WD. Oba pracują w macierzy 0 bezbłędnie. Ten na sata2 wymagał jednak mechanicznego wymuszenia pracy z prędkością 150MB/s, inaczej nie był wykrywany.

Ostatnio ceny ssd spadły na tyle, że zastanawiam się na zakupem. Ciekawi mnie czy ktoś eksperymentował z taką lub podobną konfiguracją, ze szczególnym naciskiem na ten kontroler vt8327 od VIA. Podobno posiada wadę uniemożliwiającą negocjację prędkości sata czego wynikiem jest brak wykrycia przez bios (wikipedia). Widziałem jednak też screeny które to podważały. Czy najnowocześniejsze dyski omijają jakoś ten problem? Proszę o pomoc i doradzenie jaki ewentualnie wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka plyte, moge w sumie sprawdzic w wolnej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taka plyte, moge w sumie sprawdzic w wolnej chwili.

Byłbym bardzo wdzięczny. Z jakim ssd mógłbyś to przetestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloma, dam znac w ciagu paru dni. Chodzi tylko o to czy BIOS je widzi, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloma, dam znac w ciagu paru dni. Chodzi tylko o to czy BIOS je widzi, tak?

Dokładnie tak. Jeśli masz dostęp do kilku modeli to już w ogóle super! Kupiłbym pewnie najtańszy 120/240GB, czyli aktualnie adata su650 czy patriot burst, ale jeśli wśród tych, które sprawdzisz zadziała jeden, padnie na tego. Nikt inny mi już chyba nie odpisze, więc Twoja pomoc będzie rozstrzygająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX500 nie zadziałał, tzn BIOS się zawiesza. Kilka innych sprawdzę do końca tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX500 nie zadziałał, tzn BIOS się zawiesza. Kilka innych sprawdzę do końca tygodnia.

Źle się zaczęło, tym bardziej że to nie najtańszy model.

W każdym razie dzięki że nie zapomniałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro MX500 nie zadziałał, to pewnie inne z kontrolerami Silicon Motion też nie będą działać. Phison podejrzewam, że też może sprawiać problemy. Zostaje Marvell czyli Goodram CL100 Gen2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro MX500 nie zadziałał, to pewnie inne z kontrolerami Silicon Motion też nie będą działać. Phison podejrzewam, że też może sprawiać problemy. Zostaje Marvell czyli Goodram CL100 Gen2

Phison jest w najtańszych pny cs900, patriot burst i chyba też w adacie su650, więc pewnie masz rację. Dość dużo modeli. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że problemy mogą pojawić się też później, nawet jeśli któryś zostanie poprawnie wykryty.

Nie wiem na jakim kontrolerze pracują ssd Corsair (SandForce?). To jest jedyny potwierdzony przypadek wykrycia i poprawnej pracy z via vt8237 jaki znalazłem w sieci. Niestety to był jakiś starszy model 60GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADATA SU650 ma kontroler Maxiotek MK8115. Corsair chyba nie produkuje SSD innych niż z interfejsem NVMe, więc nawet nie ma co patrzeć na tę firmę w Twoim przypadku.

 

/EDIT: W kilku sklepach jest 3-letni model Corsair Force LE200 (chyba ostatni na SATA) i ma kontroler Phison S11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A kto powiedział, że mają zmieniać walkę na taką z asasyna? Wcześniej podałem przykład ciekawego systemu walki. Sto razy przyjemniejszego od tego badziewia w jedynce KC w którym brak płynności, polotu, feelingu i funu. 
    • Komputer do 10000 zł to już prawdziwa stacja robocza, ale również bardzo solidny zestaw dla graczy. Główne skrzypce gra tutaj najnowszy i potężny procesor Intel Core i7-14700K – jednostka wyposażona w aż 20 rdzeni. Wspierają ją 32 GB najnowszej pamięci DDR5 oraz szybki, dwuterabajtowy SSD PCI-E 4.0. Całości dopełnia bardzo szybki GeForece RTX 4070 Ti, który świetnie radzi sobie zarówno w grach jak i zastosowaniach kreatywnych oraz profesjonalnych. Za kulturę pracy odpowiada tu chłodzenie cieczą oraz ogromna obudowa. https://tiny.pl/d9cvd
    • Przecież te karty co posiadacie to kropla w morzu. Chodzi bardziej jaki procent posiadaczy ma problem ze sterownikami / aplikacjami. Tego nie jesteśmy w stanie określić sami. Więc w jaki sposób to możemy ocenić? Tylko na przykładzie własnych doświadczeń. Wyżej krzysiak przesiadł się na 6950xt i ma pozytywne doznania więc następnym razem pewnie też kupisz kartę amd. Z kolei mój brat miał złe doznania i po przesiadce na rtx 4070 doznał świętego spokoju więc następnym razem nie będzie brał amd w ogóle pod uwagę. Proste. Teraz żeby odzyskać zaufanie mojego brata i innych podobnie myślących użytkowników nie będzie łatwo. Jedyna szansa amd to kuszenie klientów lepszą wartością wydajność/cena. Patrząc po tym jak dużo ludzi na steam posiada NV to będą musieli stosować taką politykę cenową.
    • Fluctuss jak sssie przez kratkę to robi hałas. Moim zdaniem to te nacięcia na śmigłach robią jakieś dziwne zawirowania i odgłosy kiedy zbliżają się do przeszkody. Najbardziej nie lubią chyba tego plastra miodu co masz po środku frontu.  Pytanie nr1, czy te zaślepki wszelkiej maści da się odkręcić czy musisz ciąć budę. Albo cięcie, albo wymiana, albo będzie lipa. jeszcze możesz dodać dystanse-shroudy ale i tak warto wywalić złom w dolocie który blokuje przepływ. sprawdź 3 strony wcześniej:   
    • @sniperwolf Bardzo dużo zależy od gry. Są takie, gdzie tego praktycznie nie widać, a w innych od razu oczy bolą. Przykładowo u mnie; Deus Ex Human Revolution, gra stara już i sprzęt się przy niej nudzi. Cały czas max FPS i migocze niemiłosiernie. Z drugiej strony Deus Ex Mankind Devided, gra o znacznie wyższych wymaganiach i zero mrugania. Alien Isolation podobnie, gra stałe płynna na max i mruga okrutnie. Także zależy.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...