Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wobbler

Użycie procesora 100% w non stop w bezczynnośći

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden proces nie zużywa mi procesora podczas gdy w spoczynku mam ciągle 100% użycia. Gdy wchodzę np. do gry to MSI pokazuje mi normalne zużycie na poziomie 30% i wszystko działa jak należy, ale gdy procesor nic nie robi to wskakuje w Windows 10 na 100%. Bardzo dziwny sprawa, nigdy takiego czegoś wcześniej nie doświadczyłem. Nie znalazłem też odpowiedzi na to pytanie online, a przynajmniej solucje nie pomogły.

 

Bardzo proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić procesy za pomocą programu "Process Explorer", . System Explorer", lub Process Hacker" Może one pokażą coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem MSI Dragon Center (taka sugestia z innego forum) i po naciśnięciu "tryb podkręcania" wszystko wróciło do normy. Gdy wyłączę program to procesor znowu wskakuje na 100%.

 

Problem ten się pojawił gdy wczoraj sprawdzałem OC komputera w 3D marku i podczas testu komputer się zrestartował i po wczytaniu Windows już było 100%. Dodam, że Bios ustawiłem do wartości nominalnych , ale dopiero Dragon Center pomogło.

 

Nie chcę ciągle mieć włączonego Dragon Center więc proszę o dalsze sugestie oraz co może być domniemaną przyczyną. Wiemy już na pewno, że to nie jest wina jakiegoś procesu w tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden proces nie zużywa mi procesora podczas gdy w spoczynku mam ciągle 100% użycia. Gdy wchodzę np. do gry to MSI pokazuje mi normalne zużycie na poziomie 30% i wszystko działa jak należy, ale gdy procesor nic nie robi to wskakuje w Windows 10 na 100%. Bardzo dziwny sprawa, nigdy takiego czegoś wcześniej nie doświadczyłem. Nie znalazłem też odpowiedzi na to pytanie online, a przynajmniej solucje nie pomogły.

 

Bardzo proszę o pomoc jak rozwiązać ten problem.

Windows 10 ma wbudowaną funkcję pod nazwą "użytkownik nic nie robi, czas na katalogowanie/defragmentację dysków". Najpierw jednak sprawdziłbym czy nie masz zaśmieconego czymś systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 ma wbudowaną funkcję pod nazwą "użytkownik nic nie robi, czas na katalogowanie/defragmentację dysków". Najpierw jednak sprawdziłbym czy nie masz zaśmieconego czymś systemu.

 

Gdy w Dragon Center włączę "tryb podkręcania" to wszystko użycie CPU spada do ciągłego 1%. Sprawdzałem antywirusowym programem i nic nie wykryło

 

Myślę, że 3D mark coś mógł namieszać podczas CPU testu i przełączył go w jakiś dziwny tryb, a podczas restartu komputer ciągle pamięta ten tryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś temat bo szukasz pomocy, czy potrzebujesz blogo-podobnej przestrzeni do pisania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 ma wbudowaną funkcję pod nazwą "użytkownik nic nie robi, czas na katalogowanie/defragmentację dysków". Najpierw jednak sprawdziłbym czy nie masz zaśmieconego czymś systemu.

 

Nic nie defragmentuje. System czysty od virusów / mailware.

 

Coś jest nie tak z aplikacjami do "turbo". Dragon Center pomaga pozbyć się problemu. Pytanie dlaczego ?

 

Założyłeś temat bo szukasz pomocy, czy potrzebujesz blogo-podobnej przestrzeni do pisania?

 

Co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiadasz na pytania, nie dostarczasz żadnych konkretnych informacji (posty 2 i 3)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...