Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asuslap

Drukarka do 350 złotych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu zepsuła się moja drukarka HP DeskJet 2545, dlatego szukam zamiennika. Nie zależy mi na niczym specjalnym, musi być Wi-Fi i skaner, w miarę tani tusz. Drukuję dosyć często +/- 2-3 razy na tydzień, dużo materiałów do szkoły. Na pewnej stronie dostałem propozycję drukarki Epson WorkForce WF-2750DWF. Co o niej sądzicie? W temacie drukarek jestem totalnym laikiem, bo ostatnio drukarkę kupowałem chyba z 4 lata temu. Cena maksymalna to 400 złotych, nie więcej. Proszę o doradzenie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja się zastanawiam nad WF-2750DWF.

Podoba mi się to, że jest drukowanie dwustronne i tusze nie takie drogie, ale ponoć nie są wydajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze drukarki warte uwagi to modele Brothera - niestety minimum 500 PLN. Plusy - dobra jakość, tanie materiały eksploatacyjne (szczególnie zamienniki) - mam już kupę lat atramentówkę DCP-195C i chodzi na tuszach Dulina jak burza (kilkanaście TYSIĘCY wydrukowanych stron). Znajomym też ostatnio polecałem nowsze modele z WiFi i również byli zadowoleni. Za 300-400 to można dostać "niedzielne" drukareczki jak ktoś drukuje kilka stron tygodniowo - albo drogie tusze, albo zapychają się przy złych zamiennikach, albo rolki padają, generalnie trzeba mieć sporo szczęścia. Przy dużej ilości drukowanych dokumentów - tylko EPSON lub Canon z CISS albo Brother. Warto szukać mniej "chodliwych" modeli na znanych portalach aukcyjnych (cena często stówkę mniej) lub ostatnich sztuk w mniejszych sklepikach internetowych - często można dostać dobrą cenę, a do DOBRYCH modeli tusze produkuje się niezmiennie od lat.

 

Znakomitym przykładem jest DCP-J140W, nic jej nie brakuje, "duchowy" spadkobierca 195C, ma WiFi, tusze tanie i dobre, niestety już ich nie produkują i nie sprzedają. Ja jak kupywałem 195C to znalazłem gdzieś u "prywaciarza" w jakimś małym sklepiku internetowym ostatnią sztukę (nie produkowali ich od jakiegoś czasu) i kosztowała chyba 300-400 PLN gdzie nowsze kosztowały 500-600 PLN. Warto pójść tym tropem. Niestety przerabiałem "tanizny" i po prostu - nie warto.

 

Jeśli drukujesz natomiast sporo dokumentów czarno białych, nie ma co myśleć tylko warto kupić laserówkę poleasingową np. Kyocera seria FS - posiadam już chyba 7 lat FS1030D z duplexem, do której toner kosztuje - uwaga - 28 PLN i pozwala wydrukować 7200 stron przy 5% pokryciu. W praktyce - co najmniej 2 do 3 kartonów z papierem na niej wyjedziesz zanim toner zmienisz. Bęben ceramiczny niewymienny (stąd tanie tonery, gdzie kupujesz tylko proszek), ale one "robią" nawet do 200-300 tysięcy stron więc jeśli nie jest uszkodzony, możesz tańszą sztukę nawet za 100 PLN (lub mniej) w ciemno kupić. Do wydruków roboczych/czarno białych nie ma nic lepszego - sprzęt dosłownie nie do zaje$@#ia :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...