Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kowal821

Jaka karta dla mnie do 1300zł ? Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że ostatnio zakupiłem komputer https://www.x-kom.pl/p/433150-desktop-x-kom-home-office-200-i5-8400-16gb-1tb.html szukam odpowiedniej karty graficznej od Nvidii (może być używana). Zasilacz będzie dokupiony lepszy, jeżeli macie jakieś pomysły to proszę podsyłać

 

Mam na oku gtx1070ti MSI Aero za 1250zł używaną, nie wiem czy to dobra opcja...Czy może inne niereferenty nadadzą się bardziej ?

Myślałem też o nowej 1660Ti ale na razie cena zbyt duża patrząc na wydajność.

Właściwie tylko te dwa modele wchodzą w grę w moim budżecie, nie będę dopłacał więcej do gtx 2060, bo ona mnie nie interesuje.

 

Nie jestem obeznany w temacie, więc bardzo proszę o pomoc i przedstawienie argumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

a nie lepiej 1070Ti z normalnym chłodzeniem i wiekszą pamiecią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej 1070Ti z normalnym chłodzeniem i wiekszą pamiecią ?

 

Czyli jakie modele na przykład ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używki 1070ti z normalnym chłodzeniem i długą gwarancja. Będzie wydajniejsza niż 1660ti + wiecej ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używana 1070 ti z długą gwarancją. O to nietrudno, bo najkrótsze gwarancje mają 1,5 roku (dla kart z 36 miesiącami gwarancji w momencie kupna przez 1-szego włąściciela, czyli dla większości). Celuj w MSI Gaming lub Asus Strix. Po podkeceniu będą wydajniejsze niz referencyjna gtx 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, że za 1600 mam RTX 2060 z BFV, więc jeszcze muszę przemyśleć opcję tego dopłacania :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatnio zakupiłem komputer https://www.x-kom.pl/p/433150-desktop-x-kom-home-office-200-i5-8400-16gb-1tb.html szukam odpowiedniej karty graficznej od Nvidii (może być używana). Zasilacz będzie dokupiony lepszy, jeżeli macie jakieś pomysły to proszę podsyłać

Nie jestem obeznany w temacie, więc bardzo proszę o pomoc i przedstawienie argumentów.

 

Nvida gtx 1160 ti potrzebuje zasilacza o minimalnej mocy: 450 wat, tak jak gtx 1070.

Przykład: Zasilacz be quiet! 500W PURE POWER 11 80+Gold za 277zł.

 

Przed zakupem nowej karty graficznej sprawdz, jak długą kartę będziesz mógł zmieścić w obudowie, bo największe modele GTX-ów potrafią zajmować prawie trzy sloty, a ich długość może wynieść aż 30 cm. Do tego doliczyć należy odstęp pomiędzy innymi podzespołami, pozwalający na swobodną cyrkulację powietrza.

Np. Karta graficzna, którą obecnie posiadam ma 24 cm długości, oraz zajmuje dwa sloty.

 

Najlepiej poczekać na promocję gtxa 1070.

Sam jestem ciekawy, czy sklepy będą wyprzedawały nowego gtxa 1070 w okolicy 1300zł.

Polecam śledzić promocję na stronie https://www.pepper.pl/grupa/karty-graficzne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaną GTX 1080 za około 1400 też możesz wziąć pod uwagę, jeśli myślisz o dopłacie do RTX 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvida gtx 1160 ti potrzebuje zasilacza o minimalnej mocy: 450 wat, tak jak gtx 1070.

Przykład: Zasilacz be quiet! 500W PURE POWER 11 80+Gold za 277zł.

 

Przed zakupem nowej karty graficznej sprawdz, jak długą kartę będziesz mógł zmieścić w obudowie, bo największe modele GTX-ów potrafią zajmować prawie trzy sloty, a ich długość może wynieść aż 30 cm. Do tego doliczyć należy odstęp pomiędzy innymi podzespołami, pozwalający na swobodną cyrkulację powietrza.

Np. Karta graficzna, którą obecnie posiadam ma 24 cm długości, oraz zajmuje dwa sloty.

 

Najlepiej poczekać na promocję gtxa 1070.

Sam jestem ciekawy, czy sklepy będą wyprzedawały nowego gtxa 1070 w okolicy 1300zł.

Polecam śledzić promocję na stronie https://www.pepper.pl/grupa/karty-graficzne

Nowe GTX 1070 w w dobrych wersjach za 1300 pln to byłby hit. Ale już się pojawiają okazje, np. ten Zotac AMP Extereme Edition za 1459 pln. W tej cenie, albo i wyższej, są dobre wersje 1660 ti, a tu mamy 2gb pamieci więcej.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-amp-extreme-core-8gb-gddr5-zt-p10700q-10p-4143789/

 

usuwa link, ale to sklep Morele, można sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe GTX 1070 w w dobrych wersjach za 1300 pln to byłby hit. Ale już się pojawiają okazje, np. ten Zotac AMP Extereme Edition za 1459 pln. W tej cenie, albo i wyższej, są dobre wersje 1660 ti, a tu mamy 2gb pamieci więcej.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-amp-extreme-core-8gb-gddr5-zt-p10700q-10p-4143789/

z tym, że w takiej cenie kupię najlepszego Ti używkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym, że w takiej cenie kupię najlepszego Ti używkę

Też bym brał używanego 1070ti lub 1080 mając do wydania taką kwotę. Ale niektórzy biorą pod uwagę tylko nowe karty, czezmu się nie dziwię - brak ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvida gtx 1160 ti potrzebuje zasilacza o minimalnej mocy: 450 wat, tak jak gtx 1070.

Przykład: Zasilacz be quiet! 500W PURE POWER 11 80+Gold za 277zł.

 

Przed zakupem nowej karty graficznej sprawdz, jak długą kartę będziesz mógł zmieścić w obudowie, bo największe modele GTX-ów potrafią zajmować prawie trzy sloty, a ich długość może wynieść aż 30 cm. Do tego doliczyć należy odstęp pomiędzy innymi podzespołami, pozwalający na swobodną cyrkulację powietrza.

Np. Karta graficzna, którą obecnie posiadam ma 24 cm długości, oraz zajmuje dwa sloty.

 

Najlepiej poczekać na promocję gtxa 1070.

Sam jestem ciekawy, czy sklepy będą wyprzedawały nowego gtxa 1070 w okolicy 1300zł.

Polecam śledzić promocję na stronie https://www.pepper.pl/grupa/karty-graficzne

 

a ten będzie w porządku pod 2060/1070ti ? bequiet system power 9 500w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie sobie poradzi z tymi kartami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już myślisz o dopłacie to RTX2060 + Gra jest bardzo dobrą opcją.

Do tego rozpoczęta implementacja DLSS zamiata podłogę pascalami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ekipa, decyduję się na Palita rtx2060 z bfV w kwocie 1600zł i zasilasz bequiet za 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

To było odrazu mówić ze 1600 a nie 1300zł nastepnym razem przemysl ile chcesz wydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już myślisz o dopłacie to RTX2060 + Gra jest bardzo dobrą opcją.

Do tego rozpoczęta implementacja DLSS zamiata podłogę pascalami.

dlss nie pozamiata podłogi, bo jak by miał to zrobić to by to zrobił. A tak mamy dwa tytułu gdzie ta technologia pogarsza jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlss nie pozamiata podłogi, bo jak by miał to zrobić to by to zrobił. A tak mamy dwa tytułu gdzie ta technologia pogarsza jakość obrazu.

 

W metro to już przeszłość. Efekt mydła odszedł w zapomnienie i wydajność skoczyła dość dobrze.

 

Czekamy na łatkę w BF V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlss nie pozamiata podłogi, bo jak by miał to zrobić to by to zrobił. A tak mamy dwa tytułu gdzie ta technologia pogarsza jakość obrazu.

Właśnie tak jak pisze @Czeryboj już nie do końca, Metro wygląda dobrze z DLSS, jak widać tydzień zabawy z AI wystarczył, ciekawe co będzie za miesiąc.

Ja bym kupił 1660 Ti - po pierwsze fabrycznie nowa, po drugie ZAWSZE lepiej jest kupować CPU czy GPU z nowszej generacji nawet gdyby sama karta była dzisiaj nieco wolniejsza, już się co do tego przekonałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1160ti nie jest wolniejsze od 1070. W innym temacie ktoś zapodał linka z wynikime do time spy na 1660ti i miał minimalnie lepszy graphic score niż ja na podkręconym 1070 :) Do tego 1160ti będzie miała dłuższe wsparcie sterownika. Jeśli ma być po taniości to 1160ti, jeśli jednak masz 1600zł na wydanie to nie ma co się zastanawiać i trzeba polować na rtx 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...