Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KeroN

Problem z powtórną instalacją programu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Mam problem z instalacją programu. Już kiedyś miałem ten problem i go rozwiązałem czyszczeniem rejestru jak dobrze pamiętam, ale teraz nie do końca pamiętam jak to się robiło,

bo kod błędu się nie wyświetla :/.

Otóż miałem zainstalowany program na dysku (D), którego już nie mam.

Mam nowy dysk(U), ale program nie pozwala zainstalować na nim, tylko próbuje na D, i wypisuje że lokalizacja sieciowa lub dysk nie są dostępne...

Pytanie, jak znaleźć rejestr do takich przypadków, bo na liście zainstalowanych programów nie występuje.

Ewentualnie jak zmusić instaler do możliwości zmiany dysku.

GoG games, duke nukem 3d - program, jeżeli komuś to pomoże.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób na dysku u tzw wirtualny dysk d, i niech się uparciuch zainstaluje - taki dysk to w rzeczywistości folder, ale widziany jako osobny dysk

 

albo prościej, urwij trochę miejsca z u (cały dysk?, w windows litery mają partycje, nie dysk), utwórz partycję, i nadaj literę d, wszystko możesz zrobić w zarządzaniu dyskami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

To jest obejście problemu, myślałem nad takim pomysłem, ale jednak szybciej i mniej inwazyjnie by było pozbyć się informacji o wcześniejszej "instalacji" i problem tak samo powinien się rozwiązać.

Póki co pobrałem inną wersję, natomiast problem pozostaje ciągle żywy.

Dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na grach się nie znam - ale często zostawiają swoje pliki także w folderze na koncie dla ustawień programów, tzn w appdata (dane aplikacji) albo local albo roaming\appdata w folderze konta; ewentualnie także w folderze common albo public, bo tam są programy zainstalowane dla wszystkich kont, i także foldery appdata; appdata w roaming\local może być ukryty; co do rejestru - często tworzą klucze i foldery z nazwą firmy, nie nazwą gry; mogą być także w folderze installer w windows - ten folder jest chroniony, czyli trzeba odsłonić w opcje folderów - widok, tam także zaznacza się pokazywanie ukrytych; w rejestrze szukaj tylko w kluczach software

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...