Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mati-0101

Problem z odpaleniem komputera z karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio w czasie przeglądania internetu komputer mi się wyłączył, poszperałem i wychodzi na to ze cały komputer działa, jedynie karta graficzna odmawia posłuszeństwa. Karta jest podłączona w slocie PCIE, gdy tylko próbuje podłączyć zasilanie do karty graficznej komputer się wyłącza. Jak wyłącze komputer a później podłączę zasilanie do karty graficznej komputer poprostu się nie odpala i przez 1 sekundę wyświetla się na płycie głównej błąd CPU. Myślicie ze to problem z karta graficzna czy płyta główna komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze reset biosu nic nie daje, nie mam też zintegrowanej karty graficznej.

Mój set:

RYZEN 5 2600

msi b450m pro-m2

2x4gb corsair vengeance 3000mhz

Silentiumpc vero m2 600w

Toshiba p300 1tb

Adata su800 256gb

 

Nie podałem karty graficznej:

Asus rx470 mining 4gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pora odsyłać na gwarancję. Naprawią i za trzy tygodnie będzie z powrotem. W tym czasie musisz sobie zorganizować "zastępstwo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze po podłączeniu karty do slotu PCIE swieci się czerwona dioda która sygnalizuje ze nie ma zasilania i w dodatku zielona która nie wiem co oznacza. Jak podłączam zasilanie do grafiki czerwona i zielona dioda wyłącza się zapala biała ale przy ty wyłącza się komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i czy jesteś pewny czy grafika padła? Bo dla mnie jest dziwne ze jak wlaczam kompa kiedy jest włożona grafika swieci się na sekundę dioda CPU. Może z płyta główna coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i czy jesteś pewny czy grafika padła? Bo dla mnie jest dziwne ze jak wlaczam kompa kiedy jest włożona grafika swieci się na sekundę dioda CPU. Może z płyta główna coś nie tak?

Dioda cpu na czerwono jest też wtedy jak komp nie odpala/nie przechodzi ekranu post i jest tylko czarny ekran, więc jeśli twoja karta jest uszkodzona to ma prawo tak się dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poleciałeś na "taniość' jak typowy Janusz Cebulak, jak zobaczyłem w emag-u , że na te karty tylko 3 miechy gwary (nowe) to wiedziałem , że to dziadostwo, jak napisałem o tym w kilku tematach, żeby tego gówna nie brać to jeszcze zje..y dostałem, a teraz popatrz sobie ilu ludziom już to gówno padło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak padła mi karta graficzna to i padła strona Neonetu, przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neonet sobie radzi super, nie wiem skąd ty żeś takie dyrdymały wyciągnął :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile był jakiś problem. Mam jeszcze pytanie jedno. Bo jak włączam komputer bez grafiki to nadal przez sekundę swieci się biała dioda od procesora, może to naprawdę przez płytę główna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...