Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chiri

Solidny laptop 13-14"

Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

Proszę o pomoc w wyborze laptopa, który posłuży jako uzupełnienie desktopa. Sprzęt będzie wykorzystywany głównie w pracy (programy biurowe, excel, poczta, internet), ale też okazjonalnie do obróbki zdjęć w lightroomie (czy może nawet częściej po podłączeniu monitora). Przede wszystkim zależy mi żeby sprzęt był poręczny - wyjazdy, przemieszczanie się z komputerem między pomieszczeniami. Biorąc też pod uwagę edycję zdjęć oraz możliwość robienia szybkich notatek zastanawiam się też nad dotykowym ekranem z dedykowanym penem.

 

Kryteria wyboru:

- ekran 13-14"

- wyświetlacz matowy/antyrefleksyjna powłoka, ewentualnie wysoka jasność ekranu umożliwiająca korzystanie z poczty/excela na zewnątrz

- solidna jakość wykonania i kompaktowe wymiary

- dotykowy ekran + pen

- min. 8gb ram, ssd 256 gb, 2x USB, hdmi

- mile widziany modem LTE i czytnik kart SD

 

Póki co w oczy rzuciły mi się modele Lenovo yoga 370, x1 yoga. Microsoft Surface na papierze prezentuje się ciekawie, jednak z 1 portem USB wygląda jak kastrat.

Czy inni producenci mają w ofercie coś ciekawego? Jesteście w stanie coś polecić biorąc pod uwagę wymienione kryteria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz matowy i pen praktycznie się wykluczają. Jak chcesz mieć dotyk i pena, to nie masz matowej matrycy.

Microsoft Surface Pro 6 i5/8GB/256SSD/Win10H za 5899zł

Ja bym na pewno wybrał nowego Surface Pro. Najlepszy sprzęt jeżeli chodzi o mobilność i użytkowanie go z penem. Świetnie wykonany, ekran 267ppi bardzo dobrej jakości. Możesz go używać jako tabletu, jako laptopa i podłączyć również pod monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoga 370 występuje z matowym wyświetlaczem i posada dotykowy ekran. Widzę jednak, że to rzadkie i kosztowne połączenie więc nie będę się upierał przy tym matowym, zależy mi jednak by coś było na nim widać jak słońce zapuka przez okno ;)

Surface macałem w sklepie i zupełnie mi nie leży - kastrat jak makintosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo YOGA 530-14 i7-8550U/8GB/256/Win10 MX130 - 4149zł

W tym budżecie warto zerknąć na laptop Lenovo Yoga Y530. Ma dotykową matrycę IPS FULLHD 14" i jest dobrze wykonany. W wersji pw. Yoga ma procesor i7, oraz dedykowaną kartę graficzną MX 130, która przyda się przy obróbce zdjęć.

Lenovo Active Pen 2 - 299zł

W przypadku Yogi Y530 Rysik nie wchodzi w skład zestawu i trzeba dokupić go osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z matowa matrycą nie dostaniesz dobre urządzenia hybrydowego.

ASUS ZenBook UX331UN i7-8550U/16GB/512PCIe/Win10P MX150 5699 zł

Matoa matryca FULL HD IPS dobrej jakości, procesor 8 generacji, 16 GB ram i dysk SSD PCIe, podświetlana klawiatura, lekki mobilny w aluminiowej obudowie w eleganckim designu, całkiem niezłe głośniki jak na Ultrabook.

 

Jeżeli chodzi o urządzenie 2 w 1

Lenovo YOGA 530-14 i7-8550U/16GB/256/Win10 4 299 zł

Matryca FULL HD IPS dotykowa wysoki współczynnik kontrastu, solidna stylowa obudowa, wydajny procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, 16 GB ram i dysk SSD PCIe w cenie, dobre wyniki pracy na baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad budżet, ale kompletnie wyposażony model od Lenovo:

Lenovo YOGA C930-13 i7-8550U/16GB/512/Win10 Szary za 7499zł

Solidnie wykonany i dobrze wyposażony laptop z najwyższej serii Lenovo. Jest lekki, a ma przy tym pojemny akumulator zapewniąjcy długie czasy pracy z dala od gniazdka. Na wyposażeniu jest też actywny rysik z dedykowanym miejscem do schowania w laptopie. Jest tu trochę nietypowa bo 13,9" matryca FHD IPS.

Nieco taniej jest wersja z 8GB pamięci: Lenovo YOGA C930-13 i7-8550U/8GB/256/Win10 Szary za 6699zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...