Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Monster88

Jaki linux do usb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam laptopa bez dysku i chciałbym zainstalować system na pendrive i traktować go jako "dysk twardy" tak aby po zamknięciu systemu dane nadpisywaly sie na pendrive (nie live cd) jak to zrobić i jaki linux polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że pendrive 16 gb i jest jeden problem czy będzie działał mi modem huawei E173? Jest to modem na kartę sim. Na mincie ten modem pójdzie? I czy jest mint w polskim języku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomoca Unetbootin rowniez stworzy persystentny live usb. Nada sie idealnie np. Linux Mint, Fedora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam laptopa bez dysku i chciałbym zainstalować system na pendrive i traktować go jako "dysk twardy" tak aby po zamknięciu systemu dane nadpisywaly sie na pendrive (nie live cd) jak to zrobić i jaki linux polecacie ?

 

Nie napisałeś jak mocny to jest komputer. Jeśli spełnia podstawowe wymagania na stronie kubuntu, to polecam Ci ich wersję liveUSB. Startuje szybko, w wyglądzie podobne do Windowsa, łatwe i przyjemne. Sam używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowałem na pendrive ubuntu 18.10 - wersje podstawową, komputer core i3 8gb ram - system działa tragicznie. Powoli zamula. Szukam czegoś co będzie miało bufor dyskowy w pamięci ram lub sposobu na przyspieszenie ubuntu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Możesz zainstalować coś lekkiego np nasza rodzima dystrybucja Mabox fajnie działa na wolniejszych maszynach.

Jak jesteś początkujący w linuxie polecam Ubuntu tylko działanie z pendrive to trochę katorga :-(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowałem na pendrive ubuntu 18.10 - wersje podstawową, komputer core i3 8gb ram - system działa tragicznie. Powoli zamula. Szukam czegoś co będzie miało bufor dyskowy w pamięci ram lub sposobu na przyspieszenie ubuntu

Bo GNOME3 jest ciężkie. Sprawdź coś lżejszego np. Linux Mint Mate lub coś z LXDE. Pamiętaj, że pendrive demonem prędkości w odczycie/zapisie nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...