Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

panicz patryk

Ciężki wybór. Samsung LC27HG70QQUXEN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W ciągu kilku ostatnich dni spędziłem łącznie parę godzin na poszukiwaniu odpowiedniego dla mnie monitora. Znalazłem kilka ciekawych pozycji, ale głównie to przyswoiłem sporo informacji na temat monitorów. Niestety info te spowodowało kocioł w głowie i sam już nie wiem jaki monitor sprosta moim skromnym wymaganiom. Przedstawiają się one następująco:

 

Rozmiar - 27 cali

Rozdzielczość - 1440p

Odświeżanie - 60? 75? 120?

Możliwość zmiany wysokości

Możliwość pochylenia przód/tył

Możliwość obrotu prawo/lewo

 

Od kilku dłuuugich miesięcy gram coraz mniej. Jednocześnie wiem ile wolnego czasu miałem przed narodzinami najwspanialszego dziecka na świecie - mojego syna). Ostatni raz grałem tydzień temu. Jeżeli już gram to zazwyczaj w DayZ SA, ARMA 3, Wiedźmin 3, Company of Heroes, ostatnio RE2 - wolne gierki.

 

Jakiś serial w przeciwieństwie do filmu wolę oglądnąć na monitorze. Sporo siedzę w necie, czytam, oglądam YT. Czasami pobawię się w obróbkę zdjęć czy filmików (nic konkretnego, nie mam nawet IPS).

 

Obecny monitor to 9 letni, piszczący ze starości 24 calowy Samsung TFT, a grafa to EVGA 1060 6 GB FTW+.

 

Teraz uwaga,

 

wbrew temu, że mało gram w niewymagające gry nie znaczy, że nie będę chciał zagrać w coś innego czy nowego, np CP2077, BF czy innego dorsza. Dlatego też planuję zmienić grafę na 2070 jak tylko sprzedam obecną.

 

Wydaję mi się, że jeden z poniższych monitorów będzie odpowiedni i wiem, że każdy z nich jest lepszy od aktualnie posiadanego.

 

iiyama ProLite XUB2792QSU-B1

 

BenQ PD2700Q

 

iiyama G-Master GB2760QSU-B1

 

A może jakiś z VA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor samsunga jest ciekawy i z tych, które podałeś wziąłbym właśnie ten model. Różnica w cenie jest spora ale to pewnie przez HDR i QD.

 

 

Zmieńmy listę i dodajmy samsunga.

 

 

iiyama ProLite XUB2792QSU-B1

 

Samsung C27HG70QQUX

 

iiyama G-Master GB2760QSU-B1

 

Który z powyższych kupić? Wiem że sam powinienem odpowiedzieć sobie na to pytanie, ale: nigdy nie miałem monitorów z powyższymi matrycami, nigdy nie grałem z odświeżaniem większym od 60 Hz i nigdy nie miałem zakrzywionego ekranu. A mój Samsung SM2433BW prosi żeby dać mu już spokój i zastąpić nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o jakość obrazu: Samsung > Dell > iiyama ProLite > iiyama G-Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat, bo też szukam monitora do około 2 tys.

 

Ten samsung C27HG70QQUX teraz wychodzi 1999 zł, więc patrząc na to, że ma

144 hz

27 cal 2560 x 1440

freesync

HDR - różne opinie o tym HDR w tym modelu są. Raz czytałem, że słaby, a w niketórych reckach, że po najnowszej aktualizacji wyciąga nawet 600 nitów.

 

To chyba warto? Czy celować w coś innego? Monitor tylko pod gry, bo seriale/filmy oglądam na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Ludzieeee!

 

Przed chwilą sprzedałem swojego starego kompa. Mam 2 dni na kupno nowego monitora. Czy jest tu ktoś z odpowiednią wiedzą i potrafi rzeczowo doradzić, który monitor wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Ludzieeee!

 

Przed chwilą sprzedałem swojego starego kompa. Mam 2 dni na kupno nowego monitora. Czy jest tu ktoś z odpowiednią wiedzą i potrafi rzeczowo doradzić, który monitor wybrać?

AOC CQ32G1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem monitor. Temat mozna zamknac.

 

Co kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - jak wrażenia? :)

 

Jeszcze nie wiem. Paczka ma być dostarczona do piątku. Jak już wszystko porobię to opiszę wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor przyszedl wczoraj. Szybko podlaczylem zeby sprawdzic czy wszystko dziala. Znalazlem 8 bad pixeli, podswietlenie wycieka naprawde bardzo delikatnie w lewym dolnym rogu. Te bad pixele to widoczne z paru cm, rozrzucone po calosci. Mozliwosci manipulacji monitorem sa naprawde swietne. Obraz super hiper duper fajny. Przynajmniej w porownaniu do poprzedniego monitorka. Dzisiaj ma przyjsc grafa wiec napisze bardziej konkretnie po przebadaniu monitora na normalnej grafie, nie integrze. Moze jakies fotki wstawie.

 

Wiem juz, ze ten monitor oddam jak tylko przyjdzie nowy. Ten sam model, ale mam nadzieje ze bez badow i wycieku. W sumie wyciek jest naprawde malutki, ale za taka kase bede wymieniać do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rano kilka fotek. Czarne tło z max i min jasnością, to samo z białym tłem i w kilku grach (korektor czerni to coś naprawdę zajebistego). Zdjęcia wrzuciłem na kompa i okazało się, że format i jakość zdjęć był ustawiony na średnią jakość. Wieczorem znowu zrobie z odpowiednim ustawieniem.

 

Macie jakieś wskazówki w jaki sposób zrobić fotki, na jakich ustawieniach aparatu i samego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w szukaniu monitora bez żadnego wycieku. Mission impossible.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w zakrzywionych pewnie będzie ciężko. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wrzucić wczoraj, ale wczoraj była sobota i.....

 

 

 

Zdjęcia nie odwzorowują tego co widać w realu.

 

Niektóre zdjęcia są robione na ustawieniach nocnych, niektóre na auto.

 

DSC00018.jpg DSC00019.jpg DSC00020.jpg DSC00021.jpg DSC00022.jpg DSC00023.jpg DSC00024.jpg DSC00025.jpg DSC00026.jpg DSC00027.jpg

 

 

DSC00028.jpg

 

Normalnie takiego rozlewu nie widziałem a na zdjęciu jest...

 

DSC00029.jpg DSC00030.jpg DSC00031.jpg DSC00034.jpg DSC00035.jpg DSC00036.jpg DSC00037.jpg DSC00038.jpg DSC00039.jpg DSC00040.jpg

 

DSC00041.jpg

DayZ nocą ze standardowym ustawieniem jasności w ustawieniach gry

 

DSC00042.jpg

DayZ nocą ze standardowym ustawieniem jasności w ustawieniach gry z korektorem czerni ustawionym na 1

 

 

DSC00043.jpg

 

 

DSC00044.jpg

Korektor czerni na 1

 

DSC00045.jpg

a tu na 20

 

DSC00046.jpg DSC00047.jpg DSC00048.jpg DSC00049.jpg DSC00050.jpg DSC00051.jpg DSC00052.jpg

 

 

Szkoda że wcześniej nie kupiłem sobie nowego monitora i "jechałem" na Samsungu z 2009 roku... :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mordę jeża. Kupiłeś nowy monitor z 8 bad pixelami??! To iiyama sprzedawała na outlecie monitory z 1 bad pixelem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś to norma. Kontrola jakości polega tylko na sprawdzeniu czy monitor świeci ( a i to chyba nie zawsze). Na 3 kupione przeze mnie monitory (w ciągu miesiąca) każdy miał wady matrycy. Oczywiście zawsze się znajdzie ktoś komu nie będzie to przeszkadzać i na to liczą producenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bady nie sa widoczne. Dzisiaj przysłali mi nowy monitor, zaraz go sprawdzę :)

 

 

 

Nowy monitor ma jakiś paproch jakby pod matrycą. Bardzo widoczny na białym tle.

 

DSC-0002.jpg DSC-0003.jpg DSC-0004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko...

 

Właśnie pokazywałem dziewczynie bad pixele i z ośmiu, które wcześniej znalazłem został tylko jeden (1). Czy to możliwe, że pixele same się naprawiły?

 

 

Z innej beczki, też na szybko:

 

Próbowałem "dostać" kolejny monitor (pierwszy monitor nadal mam, drugi monitor odesłałem bo miał syf widoczny na matrycy), ale amazon nie respektuje drugiej wymiany. Głupie to, ponieważ mogę zamówić drugi (ogólnie trzeci monitor) i odesłać pierwszy (jeżeli trzeci jest najlepszy) dostając przy tym zwrot pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @aureumchaos Nie używam nigdy G-sync, bo nie widzę żadnej różnicy. Freesync styka. 
    • Jasność SDR powinna być około 280 nitów przy ustawieniach APL SDR (100% biały ekran).
    • A migotanie z gsync Ci nie przezkadza?
    • Tak jak Stefan napisał, ciężko znaleźć taki lekki smukły laptop z dobrą specyfikacją i wydajnym systemem chłodzenia do 5500 zł. Znalazłem takiego smukłego Acera o wadze 1.8kg i wyglądzie standardowego laptopa z podświetlaną klawiaturą, Windowsem i czytnikiem linii papilarnych, natomiast Acer'y nie słyną z dobrego chłodzenia, dodatkowo RTX 3050Ti to nie jest powalająca karta a w połączeniu z 4 rdzeniowym prockiem doświadczenia będą średnie tym bardziej jeśli twoja dziewczyna chce obrabiać zdjęcia czy wideo, w FHD na medium powinna wyciągnąć 54 fps w Valhalli, 51 fps w CP 2077 czy w Cywilizacji 6 około 59 fps. Ostatnia kwestia to cena, w promocji z kodem gsm-laptopy kosztuje 3 333 zł zamiast 3 449. Druga mocniejsza opcja wychodząca poza budżet to 16 calowy Lenovo Slim z 8 rdzeniowym R7, na DDR5 (16GB) oraz RTX 4060, taka konfiguracja spokojnie wystarczy pod wydajne granie. Dodatkowo do obróbki zdjęć/wideo przyda się jasność 500 nitów oraz rozdzielczość 2560 x 1600. (zerknij również w temat rabatów, zawsze coś urwiemy  )    
    • Hej, wracam z tematem swojej obudowy Regnum RG2 i wentylatorów. Ostatecznie będę montował jakieś 120mm. Mam 2x Fluctus ARGB 2xArctic P12 PWM 2x Stratus 120 PWM. Chce je zamontować 1x tył, 1 na Fera 5, 2x przód. Jeżeli chodzi o wentyle z przodu to zauważyłem, że od wewnętrznej strony obudowy przy kratce praktycznie każdy jest b głośny ;/ Odsunę go trochę od kratki i jest już ok ale na samej kratce to bardzo głośno słychać. Jeżeli zamontuje je z drugiej strony tak jak pokazane na fotce front to jest dużo ciszej ale też jakby słabiej wieje przez te kratki. Zastanawiam się jakie będzie najoptymalniejsze ustawienie tych wszystkich wentyli i co robić z przodem? Podobno pull ma być ciszej niż push a u mnie jest ewidentnie dużo głośniej. Dać 2x wewnątrz z mniejszymi obrotami w środku czy na zewnątrz z większymi? wg producentka powinny być na zewnątrz. tutaj 1 testowo był od wewnątrz https://imgur.com/QiXuKbq
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...