Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukka_harry

Karta graficzna pod AMD Ryzen 5 1600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poszukauję odpowiedniej karty do zestawu:

AMD Ryzen 5 1600,

MSI B450m gaming plus

Goodram 16 Gb iridium

Goodram 128 Gb SSD

Silentiumpc vero l2 500W

 

Kwota 1200 zł - 1400 zł

 

Przeczytałem i obejrzałem kilka recenzji, testów. Teraz nadszedł czas żeby was się poradzić.

Najbardziej odpowiada mi MSI RX 580 gaming x 8Gb. Ładnie komponuje się z płytą główną. Niestety karta jest już nie dostępna a do używek nie mam zaufania.

Kolejne karty jakie rozważałem to są Sapphire RX 580 Nitro+ 8Gb oraz MSI GTX 1060 gaming x 6 Gb. Niestety w tej ostatniej 6 Gb ram jest mało przyszłościowe.

 

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynek weszła GTX 1660 Ti - https://www.x-kom.pl/p/480232-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1660-ti-ventus-xs-oc-6gb-gddr6.html / -https://www.x-kom.pl/p/480514-karta-graficzna-nvidia-gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-windforce-oc-6gb-gddr6.html wydajnościowo dogania GTX 1070. Nic innego bym nie rozważał w tym budzecie z nowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynek weszła GTX 1660 Ti - https://www.x-kom.pl/p/480232-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1660-ti-ventus-xs-oc-6gb-gddr6.html - wydajnościowo dogania GTX 1070. Nic innego bym nie rozważał w tym budzecie z nowek.

Kolega napisał że boi się że 6gb nie ma przyszłości. W takim wypadku jest jeszcze opcja aby spróbować upolować Vegę 56 po obniżce więcej w tym newsie z przed dwóch dni: https://pclab.pl/news79985.html i dodają do tego jeszcze trzy gry, chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko oczekiwać od karty za 1300 zł żeby była przyszłościowa.

 

Vega jak faktycznie w Polsce stanieje też ciekawa opcja chodź będą gry gdzie w połączeniu z Ryzenem dojdzie kwestia mocnego obciążenia CPU przez sterownik od Radeona, no ale to głównie sandboxy Ubisoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad Vegą. Podobno rekomendowane są duże zasilacze, rzędu 650 W.

 

Gdyby mieli byście wybór miedzy MSI GTX 1060 gaming x 6gb a Sapphire RX 580 Niotro+ 8Gb to co byscie wybrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zasilacz da rade:

 

power_load.png

 

Czemu wykluczasz 1660 Ti? RX 580 czy GTX 1060 w obecnych cenach są niezbyt oplacalne i wydajnościowo już też nie porywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z innego tematu zapodał wynik z Time Spy 1.0 na gtx 1160ti click, dla porównania zrobiłem tego bencha na 1070 click, mimo większych zegarów na 1070 i tak miałem gorszy graphic score od 1160ti. Więc warto ją rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GTX 1660 Ti i Sapphire RX vega 56 pulse fajnie wyglądają. Niestety obie karty przekraczają mój budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

W tej cenie ventus polecany wyżej jest najsensowniejszy.

Mój link

 

Mocno oszczędzili na złomie no ale nic innego nie ma.

m419tijaomp4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GTX 1660 Ti i Sapphire RX vega 56 pulse fajnie wyglądają. Niestety obie karty przekraczają mój budżet.

Podałeś budżet 1200-1400 zł, ja ci podałem link do GTX 1660 Ti za 1340 zł - to gdzie budżet jest przekroczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tej ostatniej 6 Gb ram jest mało przyszłościowe.

 

 

Bardzo mnie to bawi. Średnia półka ma być przyszłościowa? Co takiemu RX580 po 8GB VRAM, skoro GPU już jest za słabe żeby ciągnąć gry, które zapełniają chociażby w 70% ten VRAM. Zresztą takiemu RTX2060 6GB Vram w zupełności wystarczy, żeby w 1440p i nawet 4k wyprzedzać 8GB 1070ti i czasem 1080., to 1660ti do fullhd zabraknie?

 

GTX1660Ti i wybór czegoś innego z nowych w kwocie ~1300zł, to skrajny debilizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty MSI GTX 1660Ti gaming x i sapphire RX vega 56 pulse przekraczają kwotę 1550 zł

Co z tego, że podałemś mi "GTX 1660Ti" jak firm które produkują te karty jest kilka a mi głównie chodzi o MSI lub Sapphire.

Czeryboj trochę mnie oświeciłeś. Kupiłem NOWA kartę MSI GTX 1060 gaming x 6Gb za kwotę 1089 zł z przesyłką.

 

Zaoszczędziłem ponad 350 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty MSI GTX 1660Ti gaming x i sapphire RX vega 56 pulse przekraczają kwotę 1550 zł

Co z tego, że podałemś mi "GTX 1660Ti" jak firm które produkują te karty jest kilka a mi głównie chodzi o MSI lub Sapphire.

Czeryboj trochę mnie oświeciłeś. Kupiłem NOWA kartę MSI GTX 1060 gaming x 6Gb za kwotę 1089 zł z przesyłką.

 

Zaoszczędziłem ponad 350 zł :D

https://www.x-kom.pl/p/480236-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6.html

 

z cena troszke przesadziles.

 

Nie zaoszczedziles tylko po prostu nie wydales wiecej bo oszczedzic to mozna kupujac ten sam produkt przykladowo w innym sklepie taniej a nie dwa rozne produkty w dodatku rozniace sie sporo wydajnoscia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym modelem, niestety nie przypadł mi do gustu.

Niech stracę na wydajności z 10% ale zapłaciłem prawie 1/3 mniej za podobną nową kartę.

 

1479 zł - 1089 zł = 390 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym modelem, niestety nie przypadł mi do gustu.

Niech stracę na wydajności z 10% ale zapłaciłem prawie 1/3 mniej za podobną nową kartę.

 

1479 zł - 1089 zł = 390 zł

 

między 1060 a 1660Ti w TimeSpy średnio jest ponad 20% przepaści tak że nic nie zaoszczędziłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem NOWA kartę MSI GTX 1060 gaming x 6Gb za kwotę 1089 zł z przesyłką.

 

Zaoszczędziłem ponad 350 zł :D

 

To żeś zrobił deal. Lepsza wersja chłodzenia FPS ci nie doda.

Wydałeś 1000zl a na starcie będziesz zmuszony ciąć detale.

1660ti to 25% mocniejsza karta, i jak coś się zmieni to tylko na niekrozysc 1060.

 

Do fullHD 1660ti jest optymalna w tym momencie i przez jakiś czas tak pozostanie, bo to nowość i deweloperzy oraz sterowniki będą wspierać tą konstrukcje, aby się sprzedawała i dawała radę w fullHD.

 

Optymalizacja topowych Pascali się zacznie kończyć, a co tu mówić o 1060 która pójdzie w zapomnienie i za rok różnica między 1060 a 1660ti może sięgnąć 40% wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno, za 3 lata wymienię na coś nowszego. Teraz zostanie mi hajs na inne cele.

 

Ogólnie dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś zrobił deal. Lepsza wersja chłodzenia FPS ci nie doda.

Wydałeś 1000zl a na starcie będziesz zmuszony ciąć detale.

1660ti to 25% mocniejsza karta, i jak coś się zmieni to tylko na niekrozysc 1060.

 

Do fullHD 1660ti jest optymalna w tym momencie i przez jakiś czas tak pozostanie, bo to nowość i deweloperzy oraz sterowniki będą wspierać tą konstrukcje, aby się sprzedawała i dawała radę w fullHD.

 

Optymalizacja topowych Pascali się zacznie kończyć, a co tu mówić o 1060 która pójdzie w zapomnienie i za rok różnica między 1060 a 1660ti może sięgnąć 40% wydajności

 

Bzdura,na fullhd ja jeszcze zadnych detali nie cialem na tej karcie, zawsze wszystko puszczam na ultra ale maniakiem 60fps nie jestem np AC:odyssey mialem srednio kolo 50fps ale gralo sie plynnie wiec nie widze problemu.Pewnie w nowych grach np Metro Exodus cos tam trzeba bedzie dac nizej ale prawda jest taka ze przy graniu roznica miedzy ultra a high jest praktycznie niweidoczna.Ale nieprawda jest twoje stwierdzenie ze na tej karcie od razu bedzie musial ciac detale w kazdej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura,na fullhd ja jeszcze zadnych detali nie cialem na tej karcie, zawsze wszystko puszczam na ultra ale maniakiem 60fps nie jestem np AC:odyssey mialem srednio kolo 50fps ale gralo sie plynnie wiec nie widze problemu.Pewnie w nowych grach np Metro Exodus cos tam trzeba bedzie dac nizej ale prawda jest taka ze przy graniu roznica miedzy ultra a high jest praktycznie niweidoczna.Ale nieprawda jest twoje stwierdzenie ze na tej karcie od razu bedzie musial ciac detale w kazdej grze

 

Umiesz czytać? Gdzie napisałem że w każdej grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytać? Gdzie napisałem że w każdej grze?

 

"Wydałeś 1000zl a na starcie będziesz zmuszony ciąć detale."

 

dla mnie jest to jasny przekaz ze praktycznie niczego na ultra nie odpali, jakbys napisal ze w "niektorych ( lub najnowszych) grach bedziesz zmuszony ciac detale" to bym sie nie czepial:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane czarno na białym, a ty szukasz drugiego dna.

Ale tak, wiele nowych gier to za dużo dla 1060, a wydając 1000zl chciałbym mieć chociaż przez jakiś czas spokój, że wszystko co wyjdzie przez najbliższy czas moja karta uciągnie z grafiką w pełnej krasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja topowych Pascali się zacznie kończyć, a co tu mówić o 1060 która pójdzie w zapomnienie i za rok różnica między 1060 a 1660ti może sięgnąć 40% wydajności

Bredzisz ;)

1060 pojawiła się na rynku prawie 3lata temu i jakoś Maxwell 980 nadal trzyma formę i po prawię 3 latach relację po między 1060 a 980 są dalej na podobnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak, wiele nowych gier to za dużo dla 1060, a wydając 1000zl chciałbym mieć chociaż przez jakiś czas spokój, że wszystko co wyjdzie przez najbliższy czas moja karta uciągnie z grafiką w pełnej krasie

 

Czeryboj zaprzeczasz sam sobie. Pokaż mi lepszą NOWA karte za 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...