Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Morrowind

Jak działa aktywny HUB USB?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :-)

 

Wiem, że w standardzie USB jedno urządzenie jest nadrzędne, drugie podrzędne, ale co jeśli HUBem doprowadzimy do podłączenia dwóch urządzeń nadrzędnych? HUB to Unitek Y-3090, z osobnym zasilaniem i na chipsecie Realteka. Czy w ten sposób uzyskam poprawną komunikację drukarki z laptopem? Szczegóły na grafice.

eafc3c79e321.jpg

Uprzedzając złote rady - nie mam jak tego sprawdzić, bo w tym celu musiałbym nabyć kabel USB M/M dla laptopa - jest to pytanie hipotetyczne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto hipotecznie biorąc to na "chłopski rozum" to pewnie w najgorszym scenariuszu coś po lewej stronie twojego schematu pójdzie z dymem.

Złącze rozszerzeń w laptopie raczej nie jest przystosowane do pobierania prądu tylko do jego oddawania...

W mniej czarnym scenariuszu HUB po prostu "zgłupieje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysto hipotecznie biorąc to na "chłopski rozum" to pewnie w najgorszym scenariuszu coś po lewej stronie twojego schematu pójdzie z dymem.

Złącze rozszerzeń w laptopie raczej nie jest przystosowane do pobierania prądu tylko do jego oddawania...

W mniej czarnym scenariuszu HUB po prostu "zgłupieje".

 

Dzięki a odpowiedź. Wydaje mi się, że ten HUB miałby o tyle zabezpieczenie przed zgłupieniem że ma swój osobny chipset więc (chyba?) rozróżnia linie wejścia i wyjścia. Taki zwykły HUB miałby tu chyba gorzej.

 

W sumie to nawet nie brałem pod uwagę uszkodzeń sprzętowych, ale chyba to faktycznie osiągalne :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się do huba podpiąć 2 PC . Przynajmniej nie pozwalają na to kable i gniazda . Podłączyć drukarkę po USB do jednego kompa i kompy spiąć Ethernetem . Na komputerze z drukarką udostępnić drukowanie i tyle . ALbo drukarka sieciowa czy z wifi lub router z serwerem wydruku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wlazł na strone uniteka zamiat na pclaba to w mniej niż 1 minutę dowiedziałbyś się, że:

Safety standard: Protection against over voltage, over charging and short circuit

(zaznaczyłem, co właściwie chcesz zrobić)

ale....

Unitek to taka firma, że gdyby była czarna lista firm od akcesoriów to pewnie by się tam znalazła.

i....

zabezpieczenie może zadziałać tak, że spali ci dwa kompy ale na całe szczęście uratuje huba :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną opcją połączeń USB M-M jaką kiedyś przypadkowo znalazłem bylo użycie takiego urządzenia :https://m.aliexpress.com/item/32886698122.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32886698122&productSubject=NEW-USB-Smart-KM-Link-PC-TO-PC-Keyboard-Mouse-KVM-Sync-Data-Link-Connection-Cable

Są jeszcze podstawki chłodzące pod laptopa - one najczęściej używają tego dziwnego kabla :)

 

Nie da się do huba podpiąć 2 PC . Przynajmniej nie pozwalają na to kable i gniazda . Podłączyć drukarkę po USB do jednego kompa i kompy spiąć Ethernetem . Na komputerze z drukarką udostępnić drukowanie i tyle . ALbo drukarka sieciowa czy z wifi lub router z serwerem wydruku .

Myślałem że bardziej niż tych przewodów to wina standardu USB (z tego co kojarzę w każdym transferze danych przez USB musi uczestniczyć CPU - stąd jedna jednostka musi być nadrzędna)... Jakkolwiek Twój pomysł z udostępnieniem drukarki po sieci chyba będzie najlepszym wyborem (drukarka nie ma wi-fi, a router jest zbyt daleko by robić z nim połączenie do drukarki).

 

Gdybyś wlazł na strone uniteka zamiat na pclaba to w mniej niż 1 minutę dowiedziałbyś się, że:Safety standard: Protection against over voltage, over charging and short circuit(zaznaczyłem, co właściwie chcesz zrobić)ale....Unitek to taka firma, że gdyby była czarna lista firm od akcesoriów to pewnie by się tam znalazła.i....zabezpieczenie może zadziałać tak, że spali ci dwa kompy ale na całe szczęście uratuje huba :>

Czemu jesteś taki nieprzyjemny? :) Wszedłem tu bo na stronie Uniteka nie spodziewałem się znaleść odpowiedzi, a Twój cytat pokazuje, że i tak bym jej nie zrozumiał :) Czyli ten "krótki obwód" to zapewne zwarcie chcesz powiedzieć? Skoro masz takie zdanie o Unitek, to jaki aktywny HUB USB 3.0 byłby Twoim zdaniem bezpieczny? Bo nigdy nie spotkałem się żeby ktoś na tą firmę narzekał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka chłodząca to inna bajka.

Takiego kabla używają przeważnie w najtańszej chińskiej tandecie.

(Nie ma tam praktycznie żadnego układu scalonego a z całego kabla używane są tylko 2 przewody + i - doprowadzające zasilanie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...