Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wallec

Podstawka am4 do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chcę złożyć komputer na am4, który będzie wystarczający na obecne czasy ale z możliwością przyszłej rozbudowy jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Uda się coś lepszego niż ryzen 5 1400 + 8gb ram + płyta na b450?

Części nowe bądź używane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sferisie ryzen 1700 póki masz promocje. Płytę MSI B350 cabron Pro lub B450 mortar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/373046-plyta-glowna-socket-am4-msi-a320m-pro-vh-plus.html

+ Ryzen 1600x

https://www.x-kom.pl/p/456066-pamiec-ram-ddr4-adata-8gb-3000mhz-xpg-gammix-d10-black-cl16.html

 

+ 8GB ram , 1000 z kawałkiem ... tylko 2 ósemkę trzeba będzie kupić ...

lub :

https://www.x-kom.pl/p/263000-pamiec-ram-ddr4-patriot-8gb-3000mhz-viper-4-cl16-2x4gb.html

 

1057 / 1103 zł

 

Na ram Adaty 3000 CL16 8GB gdzieś był kod by go kupić za 199zł w x-kom, ale nie pamiętam jaki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie coś od kumpla w zestawie za 1000zł?

Ryzen 5 1500x

As rock b450m pro 4

Ram Hyperx 2x4gb 2666mhz cl15 1.2v ale mówi, że chodzą na 2933mhz

 

Chyba nie znajdę nic lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli musem jest cena poniżej 1K chyba lepiej się nie da ... choć tu jest CPU 4R/8W ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez inna plyte gowna od msi albo gigabyte i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-5-1600-6-core-3-2ghz-19mb-am4-unlock-7860891609

 

+ Płyta główna MSI A320M PRO-VH PLUS z mor ele.net

 

i Pamięć HyperX Fury, DDR4, 8 GB,2666MHz, CL15 (HX426C15FBK2/8) z mor.ele lub Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 8 GB,3000MHz, CL16 (PV48G300C6K)

 

= 1011 / 1001 zł

 

Płytę by było dobrze dać :

 

https://www.mor ele.net/plyta-glowna-gigabyte-b450m-ds3h-4141320/?gclid=EAIaIQobChMI1ridufnU4AIVUuaaCh1ucwQvEAYYASABEgI5S_D_BwE

 

Płyta główna Gigabyte B450M DS3H

+ 50 zł i masz niezłą bazę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta aukcja ryzena 5 1600 za 440zł nowego z coolerem śmierdzi wałkiem na kilometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się na:

AMD ryzen 5 1500x BOX Nowy, 455zł

ASRock B450M Pro4 Nowa, 359zł

HyperX Fury Black 8GB [2x4GB 2666MHz DDR4 CL15 DIMM] Nowe, 269zł

 

Jeżeli ram uda się ustawić na 3000mhz to zestaw w miarę optymalny.

Wciąż wystarczający procesor z płytą, która bez problemu obsłuży nowe ryzeny.

 

Koszt przesiadki z i7 3770 = 83 złote :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 1700 w sferis z -10pln za newsletter 630pln

 

b450m ds3h w zadowolenie z -10pln za nwesletter 260pln

 

zostaje 110 na ram. celuj w jedną szybką kość z możliwością dokupienia w najbliższym czasie drugiej bo do ryzena dual must have

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 1700 w sferis z -10pln za newsletter 630pln

 

b450m ds3h w zadowolenie z -10pln za nwesletter 260pln

 

zostaje 110 na ram. celuj w jedną szybką kość z możliwością dokupienia w najbliższym czasie drugiej bo do ryzena dual must have

 

Dzięki za radę.

Sprzęt już kupiony z odbiorem osobistym więc nie poniosłem dodatkowych ~60zł kosztu przesyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taka zmiana z 3770 nawet za 83zł jest bez sensu.

4C/8T na 4C/8T o tak naprawdę podobnej wydajności. Ile rzeczywiście zyskałeś na wydajności? 10-15%?

Było czekać na premierę ryzen 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Relativy

 

A jaki problem sprzedać 1500X i wsadzić Ryzena 3000?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Relativy

 

A jaki problem sprzedać 1500X i wsadzić Ryzena 3000?

Było poczekać do premiery ryzena 3000.

Wtedy tak samo byś się przesiadł. I płyty były by tańsze, ram też A gdyby ryzen 3000 byłby za drogi. to ryzena 5 2600 byś kupił w cenie 1500X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać można równe dobrze do 2021, na premierę Zen 3 :E

 

I płyty były by tańsze

Bzdura, płyty nie tanieją znacznie.

 

ram też

Tu zgoda mają jeszcze tanieć do końca roku, aczkolwiek ile ta kostka 8GB pójdzie w dół 20-30 zł? Po pół roku czekania :)

 

Ryzena 5 2600 byś kupił w cenie 1500X

Śmiem wątpić, Ryzen'ów pierwszej generacji trochę naklepali i musi się to też sprzedać.

 

Podsumowując 455 zł, to bardzo dobra cena za tego 1500X.

Jak będzie brakować mocy, to upgrade BIOS'u na płycie i zmiana na Ryzen 3000.

 

Relativy, ja widzę, że ty to jesteś z tych co przy kwocie ~1000 pln, będą czekać pół roku na obniżkę 50zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem taka zmiana z 3770 nawet za 83zł jest bez sensu.

4C/8T na 4C/8T o tak naprawdę podobnej wydajności. Ile rzeczywiście zyskałeś na wydajności? 10-15%?

Było czekać na premierę ryzen 3000.

 

No dokładnie, np. i7 2600k@4.5ghz jest szybszy niż podkręcony r5 1400/1500/1500x bo to te same procki praktycznie.

 

Mój link

 

Ogólnie takie zmiany są bez sensu, jeśli ja miałbym zmieniać platformę to min ryzen 3000 8c/16t żeby to miało ręce i nogi.

 

Zmiana z i7 3770 na r5 1500x to chyba przyrostu wydajności żadnego nie da, jedynie więcej opcji upgradu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyskałem na wydajności tyle, że sprzedałem stary sprzęt w dobrej cenie i teraz mam nowoczesny na gwarancji.

1500x nowy kupiłem w takiej kwocie że sprzedam go bez straty o ile zajdzie potrzeba zmiany na 3 gen.

 

Gram w 1080p 60fps więc nie oczekuje żadnej poprawy ot. czysta kalkulacja kosztów i patrzenie w przyszłość.

 

Jak wyjdą ryzen 3 to stare intele jeszcze bardziej potanieją i będzie trudniej je sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relativy, ja widzę, że ty to jesteś z tych co przy kwocie ~1000 pln, będą czekać pół roku na obniżkę 50zł :D

Jak bym siedział na 3770 i miał zmienić na 1500X.

To tak czekał bym i rok, bo wydajność te procesory mają prawie identyczną.

Co innego, gdyby autor nie miał kompa, albo siedział na phenomie X2, ale tak?

Za pół roku, miałby już nie 1000zł na zmianę tylko więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się chwilę w o/c i udało się osiągnąć 3965mhz na napięciu 1.28v.

Jakbym miał lepszy cooler to cisnąłbym do oporu ale na stocku po 2h occt pokazuje 79 stopni więc już trochę ciepło.

W grach dobija do 70.

 

Pamięci poszły na 2866mhz.

Przy 2933mhz niby occt i reszta programów nie zgłasza błedów ale czasem płyta nie chce wstać za pierwszym razem. Może za mało prądu? Ustawione na 1.35v

 

Ogólnie syntetyki względem i7 3770 dają bardzo duży przyrost.

CB i7-3770 to 682pkt vs 900 po podkręcaniu ( stock 810 )

3d mark overall score skoczył z 11500 na 12400 a cpu z 9500 na 13100.

W grach bez różnicy bo i tak mam vsync 60fps.

 

qb83ndm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ileś lat temu sprzedałem phenoma x2 i płytke gigabyta i kupiłem I3 2120 i H61.

Jemu chodziło żeby miec nowszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wallec

 

Jakie masz kości w pamięciach?

Jaki odczyt i zapis w AIDA64?

Jakie Vram, Vsoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie syntetyki względem i7 3770 dają bardzo duży przyrost.

CB i7-3770 to 682pkt vs 900 po podkręcaniu ( stock 810 )

3d mark overall score skoczył z 11500 na 12400 a cpu z 9500 na 13100.

 

W syntetykach nawet fx 8300 się dobrze sprawuje ;)

 

w grach już to "trochę" inaczej wygląda.

 

I7 3770 można podbić do ok 4.2ghz na płycie p67/z77/z68 i będzie wydajność zbliżona do i7 2600k@4.5ghz który sprawuje się np. tak w w3 w miejscu procesorowym Mój link

 

Na Twoim miejscu czekałbym aż 4c/8t nie będzie dawać rady i wymienić wtedy platformę na ryzen 3000 8c/16t minimum i walnąć OC.

 

No ale już po fakcie, ważne że jesteś zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • LG TV mają port sieciowy, wifi i obsługują wake-on-lan. Jest taki program LGTV Companion, gdzie przez GUI konfigurujesz bez problemu włączanie i wyłączanie TV przy włączaniu/wybudzaniu i wyłączaniu/usypianiu peceta. Do tego LGTV Companion ma możliwość komunikowania się z TV z poziomu lini poleceń. Ja dzięki ww. funkcjonalnościom w ogóle nie używam pilota i ewentualne zmiany jasności, kolorów, kontrastu itp. obsługuję skrótami klawiaturowymi - bardzo wygodne rozwiązanie. Skrypty wrzucałem tu i w innym wątku, mogę je powtórzyć jak będą komuś potrzebne.    
    • Rozglądam się za laptopami do gier (tak, laptopem, bo jest wygodniejszy, zajmuje mniej miejsca, mogę go nosić między biurkiem a TV, i po prostu chcę to kupić w jednym miejscu na wygodne raty 0%). Dokładniej, rozglądam się za ofertą Acerów, bo mają obecnie fajną akcję promocyjną, gdzie przy zakupie laptopa gamingowego, można dostać za darmo Chromebooka. Laptop ma służyć oczywiście do gier. Obecnie gram głównie na XSX, także laptop to druga opcja do grania przy biurku, czy po prostu grania w to, czego na konsoli nie ma, działa gorzej (np. Starfield i jego 30 fps), czy wygląda/jest zoptymalizowane gorzej (bo mobilny RTX 4070 powinien pozwolić na więcej, niż konsola, tym bardziej w grach obsługujących DLSS) Wybór padł na dwa modele, oba z RTX 4070, taką samą fajną matrycą 16" i optymalnym 1600p, jednak kluczowa różnica to CPU z kompletnie innych lig, a różnica w cenie dość znikoma  - Nitro z Ryzenem 7840HS oraz Predator Helios Neo z i9-13900HX. Bez dwóch zdań procesor Intela jest wydajniejszy - więcej cache, więcej rdzeni, wyższe taktowania maksymalne...jednak to jest laptop. Obawiam się mocno o throttling na modelu z Intelem i finalnie i tak może to wyjść podobnie. Druga kwestia, laptopowy RTX 4070 to żadna bestia, tym bardziej że planuję czasem grać na TV 4K, więc będę starał się wyciskać co się da z tego GPU, żeby zachować 60 fps i optymalną jakość. Nie wykorzystam nigdy tej wielowątkowości Intela i większej wydajności, bo zresztą i tak ten Ryzen jest na papierze solidny. Tak więc pytanie - czy wybór Predatora z i9 to nie przesada? Czy jednak Ryzen może czasem ograniczać tego 4070?
    • @Recon_tv, polecam darmowy program HWiNFO. Sprawdzisz nim odczyty z czujników temperatury na płycie głównej, chociaż u ciebie chyba nie ma czujnika na VRM. Możesz też sprawdzić aktualną przyczynę ograniczenia wydajności procesora, dostępną w sekcji Performance Limit Reasons.
    • Takie coś już jest   
    • Ciekawa sprawa, grafika nie wygląda jakoś oszałamiająco a gra nie będzie wydana na XONE S|X? Szkoda, że tą serią nie zajęło się studio Mimimi Games. Desperados i Shadow Tactics wyszło im wyśmienicie.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...