Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damion20

Pytanie o kierownicę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy jest taka kierownica która jest wogole bez oporu,bo z powodu choroby mam słabsze ręce. Teraz posiadam taka ale jest lekki opór https://m.olx.pl/oferta/kierownica-pc-genius-speed-wheel-3-CID99-IDqXX1x.html ma ktoś z was taka lub miał gdzie można pobrać sterowniki czy jak gry widzą to już nie trzeba pobierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kierownica posiada wyłączenie oporu bo słyszałem ze jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ogłoszenie nie jest już dostępne

 

Jaka to kierownica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść tanie gnioty. Co do oporu, lepsze kierownice dają oczywiście możliwość jego regulacji, że obręczą bardzo łatwo sterować, tzn lekko. Druga sprawa, że granie na tak małym oporze jest cholernie wkurzające, ale ciężko mi się postawić w Twojej sytuacji. Dobrze, żebyś w ogóle uzupełnił wiedzę w zakresie doboru kierownicy, bo skoro zainteresował Cię Genius, to zapewne nie wiesz, że tego typu twory nie są nic warte. Gorzej, jeżeli determinuje to budżet.

Dzisiaj na jakiejś grupie na FB ktoś podlinkował fajny materiał, zostawiam, może się przyda https://www.prorankingi.pl/rankingi/dla-graczy/kierownice-do-gier/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kierownicę kupiłem tanio a to mój początek z kierownicami i chciałem wogole jak to dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem w ogóle nie działa, jak jest martwa strefa lub gry czytają taką kierę jako pada. Po zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Driving force GT już nie ma jako nowej, to są właśnie te g29 / g920 w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile teraz trzeba na Driving force gt? Pewnie ciężko już jakąś dostać w dobrym stanie :( Sam bym kupił ponownie, bo wiele lat temu ją miałem, ale sprzedałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta kierownicę kupiłem tanio a to mój początek z kierownicami i chciałem wogole jak to dziala

 

Jak chcesz żeby lekko chodziła to kup kierownicę posiadającą Force Feedback i go wyłącz, będzie latać jak głupia. Najtaniej to chyba stareńki SideWinder Force Feedback od Microsoftu albo Saitek R220, dalej Logitech Driving Force Pro/GT, Thrustmaster TMX/T150, Logitech G25-G29/920, Thrustmaster TX/T300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opór nie zależy od force feedback, opór reguluje się osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opór nie zależy od force feedback, opór reguluje się osobno.

 

Ale jakakolwiek kierownica bez FF to nieporozumienie. Nie zrozumie tego ktoś kto nigdy na takiej nie grał ale jak raz zagra się na kierownicy z FF to nigdy się nie wróci do sprzętu, który nie ma FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli ktoś ma słabe ręce, to opór mu nie pomaga.

A FF z zerowym oporem jest bez sensu, zbyt duże różnice w siłach. Zresztą FF też autorowi nie pomoże.

 

Co nie zmienia faktu, że powinien kupić coś sensownego z FF w sowim budżecie, choćby używki, i po prostu FF wyłączyć.

Zyska za to dostępny tylko w lepszych modelach kąt obrotu. O ile 900 st. dla mnie nie ma sensu, zresztą trzeba sprawności, żeby tak machać, zwłaszcza w rajdach, to 540-630 jest potrzebne do gier innych niż F1 (tam 270-360 "styka").

 

Opór w takich kółkach z wyłączonym FF powinien być mniejszy niż w tym Geniusie, gdzie pewnie z racji tylko wibracji musi być coś do centrowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech Driving Force Pro/GT, tą wybiorę czy będzie odpowiednia czy da rade ustawić grę bez pedałów?

 

A joystick jakiś dobry znacie do x plane lekki opór. Podobno joystick można wykorzystać jako skrzynia biegów czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile teraz trzeba na Driving force gt? Pewnie ciężko już jakąś dostać w dobrym stanie :( Sam bym kupił ponownie, bo wiele lat temu ją miałem, ale sprzedałem

Moja jest kupiona dosłownie na chwilę przed wycofaniem, jedna wręcz z ostatnich sztuk. Co najlepsze nie wiedziałem wcale o tym, tylko trafiłem na bardzo dobrą promo wręcz pomyłkę w cenie, zakupu wcale nie planowałem. O ile mnie pamięć nie myli, było to na samym początku 2016 albo nawet w końcówce 15, więc nawet najnowsze sztuki są już dość stare. Inna sprawa że po swojej nie widzę żadnego zużycia. Używana normalnie - regularnie, ale nie jakoś bardzo intensywnie, bo nie mam na to czasu. Raczej większość sztuk może mieć większy przelot przez podobny okres, chyba że się kurzy w szafie.

 

 

Logitech Driving Force Pro/GT, tą wybiorę czy będzie odpowiednia czy da rade ustawić grę bez pedałów? A joystick jakiś dobry znacie do x plane lekki opór. Podobno joystick można wykorzystać jako skrzynia biegów czy to prawda.

Z góry przepraszam za pytanie, ale dlaczego chcesz grać bez pedałów? Dfgt ma drążek do zmiany biegów działający sekwencyjnie (+/-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest kupiona dosłownie na chwilę przed wycofaniem, jedna wręcz z ostatnich sztuk. Co najlepsze nie wiedziałem wcale o tym, tylko trafiłem na bardzo dobrą promo wręcz pomyłkę w cenie, zakupu wcale nie planowałem. O ile mnie pamięć nie myli, było to na samym początku 2016 albo nawet w końcówce 15, więc nawet najnowsze sztuki są już dość stare. Inna sprawa że po swojej nie widzę żadnego zużycia. Używana normalnie - regularnie, ale nie jakoś bardzo intensywnie, bo nie mam na to czasu. Raczej większość sztuk może mieć większy przelot przez podobny okres, chyba że się kurzy w szafie.

 

 

Z góry przepraszam za pytanie, ale dlaczego chcesz grać bez pedałów? Dfgt ma drążek do zmiany biegów działający sekwencyjnie (+/-).

Bo jestem niepełnosprawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To lepiej zostać przy padzie. Nie ma już chyba kółek z analogami, a gra bez analogowego gazu i hamulca jest słaba. Wiadomo, da się to podpiąć pod jakieś przyciski cyfrowe, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może Xbox Adaptive Controller z akcesoriami?

 

Z kierownic miałem Logitech G25 kiedyś. Po wyłączeniu force feedback, dało się nią kręcić jednym palcem praktycznie bez oporu. Przy okazji był to bardzo trwały sprzęt - wytrzymała ze mną ~8-10 lat i bez problemów z działaniem poszła na sprzedaż.

 

Na myśl przychodzi mi jeszcze jakiś joystick z przepustnicą. Nie wiem tylko jak w sprzętach tego typu jest z oporem i wygodą użytkowania w tym przypadku.

Grałem na jakimś dosłownie jeden raz w okolicy 2010 roku i akurat był dość sztywny w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...