Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamiyan

Ból pleców po MC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Robiłem w zeszłym tygodniu nowy plan treningowy, w którym podkusiło mnie dorzucić martwy ciąg, którego wcześniej za bardzo nie robiłem.

Ostatnio miałem dobry progress, więc chyba zbyt ochoczo podszedłem do tego ćwiczenia. Słaba rozgrzewka, od razu większe obciążenie w pierwszej serii, no takie podstawowe błędy (aż dziw).

 

Ale generalnie było tak – odchyliłem się z tym większym ciężarem lekko do tyłu (tak jak na instruktażu z KFD) i od razu poczułem dól pleców (lędźwie, ból po lewej stronie). Nie wiem, czy to się naciągnęło, czy zerwało, w każdym razie żadnego "trzaśnięcia" nie było. Ot, po prostu zaczęło boleć.

 

Przeleżałem w domu od czwartku do niedzieli. Wygrzane plastrami, posmarowane kremami, środki przeciwzapalne zażyte. Najgorzej było w pierwszy dzień, bo nie mogłem nawet się podnieść z łóżka (chyba rwa kulszowa).

 

Ale teraz do sedna – mamy już wtorek, a jeszcze nie do końca przeszło. Mogę w miarę normalnie chodzić i pracować, ale dłuższe wypady odpadają (plecy zaczynają boleć). Jak trochę posiedzę, to już nie jest się tak łatwo wyprostować (cały prosty się robię dopiero jak trochę poleżę na wznak, no i wtedy jak potem wstanę, to trochę mi doskwiera ten lewy bok).

 

Czy to normalne, że ta kontuzja się już przeciąga na 5-6 dzień? Czy może lepiej iść od razu do jakiegoś fizjoterapeuty?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wątpliwości, to wiadomo wizyta u specjalisty.

Kiedyś jak zrobiłem inną głupotę (opadnięte drzwi na balkon próbowałem zamknąć podciągając je do góry z całej siły), też nie słyszałem żeby coś strzeliło ale ból był konkretny. Pierwsze kilka dni było ciężkich (nie miałem luksusu wyleżenia tego), w sumie ciągnęło się to przynajmniej ładnych kilka tygodni (wybacz nie notowałem ;) ).

Czy to normalne nie wiem ale po swoim przykładzie mogę powiedzieć, że potrafi się to ciągnąć długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typowy uraz ledzwi, fizjo terapeuta powinien dac Cie rade nastawic, przerabialem to pare razy z do MC teraz podchodze z szacunkiem mu naleznym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się przeforsować, oj łatwo ;) Mnie wczoraj na treningu barków (kalistenika, nie dźwigam żelastwa) poniosła fantazja i zaraz po handstand shoulder taps próbowałem stać na jednej ręce - było ok, do momentu, aż nie utraciłem równowagi po kilku sekundach i nadwyrężyłem biodro prawe - nogi i tułów zaczęły mi uciekać, zamiast walnąć o matę treningową odruchowo próbowałem nogami i plecami równowagę złapać. Chodzę dość pokracznie dzisiaj, ale plaster rozgrzewający + masaże pomagają. Dobrze, że dzisiaj tylko brzuch i cardio :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...