Forum PCLab.pl: Ból pleców po MC - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Ból pleców po MC skopana technika Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Kamiyan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 26 Luty 2019 - 14:52

Cześć.

Robiłem w zeszłym tygodniu nowy plan treningowy, w którym podkusiło mnie dorzucić martwy ciąg, którego wcześniej za bardzo nie robiłem.
Ostatnio miałem dobry progress, więc chyba zbyt ochoczo podszedłem do tego ćwiczenia. Słaba rozgrzewka, od razu większe obciążenie w pierwszej serii, no takie podstawowe błędy (aż dziw).

Ale generalnie było tak – odchyliłem się z tym większym ciężarem lekko do tyłu (tak jak na instruktażu z KFD) i od razu poczułem dól pleców (lędźwie, ból po lewej stronie). Nie wiem, czy to się naciągnęło, czy zerwało, w każdym razie żadnego "trzaśnięcia" nie było. Ot, po prostu zaczęło boleć.

Przeleżałem w domu od czwartku do niedzieli. Wygrzane plastrami, posmarowane kremami, środki przeciwzapalne zażyte. Najgorzej było w pierwszy dzień, bo nie mogłem nawet się podnieść z łóżka (chyba rwa kulszowa).

Ale teraz do sedna – mamy już wtorek, a jeszcze nie do końca przeszło. Mogę w miarę normalnie chodzić i pracować, ale dłuższe wypady odpadają (plecy zaczynają boleć). Jak trochę posiedzę, to już nie jest się tak łatwo wyprostować (cały prosty się robię dopiero jak trochę poleżę na wznak, no i wtedy jak potem wstanę, to trochę mi doskwiera ten lewy bok).

Czy to normalne, że ta kontuzja się już przeciąga na 5-6 dzień? Czy może lepiej iść od razu do jakiegoś fizjoterapeuty?
Pzdr.

Ten post był edytowany przez Kamiyan dnia: 26 Luty 2019 - 14:53

#2 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Marzec 2019 - 20:18

Jak masz wątpliwości, to wiadomo wizyta u specjalisty.
Kiedyś jak zrobiłem inną głupotę (opadnięte drzwi na balkon próbowałem zamknąć podciągając je do góry z całej siły), też nie słyszałem żeby coś strzeliło ale ból był konkretny. Pierwsze kilka dni było ciężkich (nie miałem luksusu wyleżenia tego), w sumie ciągnęło się to przynajmniej ładnych kilka tygodni (wybacz nie notowałem ;) ).
Czy to normalne nie wiem ale po swoim przykładzie mogę powiedzieć, że potrafi się to ciągnąć długo.

#3 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Kwiecień 2019 - 09:32

typowy uraz ledzwi, fizjo terapeuta powinien dac Cie rade nastawic, przerabialem to pare razy z do MC teraz podchodze z szacunkiem mu naleznym :E

#4 Użytkownik jest niedostępny   Kaczkofan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Kwiecień 2019 - 11:19

Łatwo się przeforsować, oj łatwo ;) Mnie wczoraj na treningu barków (kalistenika, nie dźwigam żelastwa) poniosła fantazja i zaraz po handstand shoulder taps próbowałem stać na jednej ręce - było ok, do momentu, aż nie utraciłem równowagi po kilku sekundach i nadwyrężyłem biodro prawe - nogi i tułów zaczęły mi uciekać, zamiast walnąć o matę treningową odruchowo próbowałem nogami i plecami równowagę złapać. Chodzę dość pokracznie dzisiaj, ale plaster rozgrzewający + masaże pomagają. Dobrze, że dzisiaj tylko brzuch i cardio :E

Strona 1 z 1