Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

blackstr8

Która płyta B450 pod Ryzen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomóżcie bo już mam dość, sto przejrzanych stron,opinii i testów i dalej nie wiem którą wybrać,od wieków jestem na gygabyte i bardziej ciągnie w tą stronę,ale czasy się zmieniły i jakość podzespołów też a więc:

 

1.Gigabyte B450 AORUS PRO

czy

2.MSI B450 GAMING PRO CARBON AC

 

Która ma lepszą sekcje zasilania, bo opinie podzielone.Jak z awaryjnością, ktoś w opinii pisał że w gyga. z czasem puchną radiatory, że dysk M.2 się grzeje bo jest pod kartą itd. kiedyś był mniejszy wybór, człowiek złożył kompa na GA-M57SLI-S4 i wieki chodzi, teraz ciężko wybrać płytę żeby się nie naciąć..

Nie chce się bawić w jakieś OC bo nigdy tego nie robiłem,a dwa jak kiedyś będzie za słaby to dorzucę lepszy procek kartę itd. ale żeby to zrobić muszę mieć pewną płytę tyle że nie za milion monet :/

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco powyżej miliona... MSI MEG Z390 ACE

Poniżej... MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC

Jeszcze niżej... MSI Z390-A PRO

Nie będzie problemu z sekcją zasilania. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VoxCordi dzięki ale chodziło mi pod AMDka nie Intela :)

 

Dobra, już na 99 procent MSI tylko teraz znowu,która lepsza,(załamka :lol2: )bo właśnie zauważyłem że MSI X470 GAMING PRO jest tylko 10zł droższe :/ nie wiem tylko czemu ta z x470 ma gorszy układ audio?

 

I podsumowując reszta będzie pasować:

G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)

be quiet! 600W PURE POWER 11 CM (czy wystarczy500?)

Curcial 500Gb M.2 PCIe Gen3 x4NVMe P1(możliwe że starczy póki co tylko na 250Gb ale chciałbym o tej specyfikacji czy polecacie inny?)

AMD Ryzen5 1600X 3.6 GHz

SilentiumPC Grandis 2 XE1436

SielentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Grafa zostaje póki co stara na 2-3 miesiące :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłać 100zł i weź Ryzena 2600, ściągnij ryzen master i ustaw taktowanie ryzena 2600X i bum :)

Do obudowy jak nie kręcisz weź fortisa, 40zł w kieszeni. W sumie to nawet spartan by dał rade, ale może Ci się odwidzieć i będziesz chciał go coś podnieść.

Co do zasilacza, nawet 450W da radę, najlepiej seasonic. Ale mogę Ci też polecić mojego supremo. 550 gold, pół modularny. 5 lat gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK tylko pod którą płytę? hehe supermo tańszy o 70zł plus tańsze chłodzenie więc było by na 2600x :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% msi. Aorus był dobrą alternatywą jak był w cenie ~400zł. Jedyny plus jaki przemawia za kartą od gigabyte to lepszy układ dźwiękowy - AlC 1220. A ja bym się na tym nie skupiał, bo jak chcesz i tak poczuć różnicę, to trzeba kupić osobną kartę dźwiękową. Ogólnie msi bardziej sprawdzona, dobry uefi i sekcja zasilacznia, dobre wsparcie techniczne.

 

Co do 2600X, bierz 2600 i programem pociągnij go do 4.1, szkoda 150zł. To ten sam procek..

 

Nie spojrzałem na płytę do końca, bo to gaming pro.... także dźwięk ten sam.

Jak nie kręcisz, a może będziesz kiedyś coś kręcił to weź:

MSI B450-A PRO lub B450 Tomahawk. Różnią się nie wiele, a bardziej tylko fajerwerkami typy super podświetlenie jak lubisz patrzeć na swojego pceta. Ja lubię, więc dopłaciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, promocja naprawdę spoko, szkoda tylko że nie ma u mnie sieci sferis, bo chciałem złożyć całość w jednym punkcie, w razie czego gwarancje,reklamacje na miejscu a nie odsyłanie w świat, no ale zawsze można zamówić sam procek ;) tak że dzięki raz jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1.Gigabyte B450 AORUS PRO

czy

2.MSI B450 GAMING PRO CARBON AC

 

Która ma lepszą sekcje zasilania, bo opinie podzielone.Jak z awaryjnością, ktoś w opinii pisał że w gyga. z czasem puchną radiatory, że dysk M.2 się grzeje bo jest pod kartą itd. kiedyś był mniejszy wybór, człowiek złożył kompa na GA-M57SLI-S4 i wieki chodzi, teraz ciężko wybrać płytę żeby się nie naciąć..

Nie chce się bawić w jakieś OC bo nigdy tego nie robiłem,a dwa jak kiedyś będzie za słaby to dorzucę lepszy procek kartę itd. ale żeby to zrobić muszę mieć pewną płytę tyle że nie za milion monet :/

Z góry dzięki za odpowiedzi.

MSI ma lepszą sekcję zasilania niż płyty Gigabyte, tu masz link do testu.

Odnośnie awaryjności, stawiałbym na MSI i ASUSa, jeśli chodzi o dobrą jakość.

Jeśli nie zamierzasz się bawić w OC, to możesz równie dobrze wybrać MSI B450A-PRO/Tomahawk itd z płyt b450, mają te same sekcje zasilania co pro carbon i będą wystarczające nawet do OC 2700X ;)

Jeśli chodzi o sekcję to coś lepszego zaczyna się dopiero od np.

X470 Gaming Pro Carbon AC

 

Jak chcesz lepszą dźwiękówkę to nie szykuj podrasowanego Realtek, a coś pod PCI-E.

Nieco powyżej miliona... MSI MEG Z390 ACE

Poniżej... MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC

Jeszcze niżej... MSI Z390-A PRO

Nie będzie problemu z sekcją zasilania. :cool:

Przecie to są płyty pod Intela :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...