Skocz do zawartości
slawkor

Dobór karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zbudowałem sobie taka konfigurację:

Gigabyte Aorus Z390 Pro

2x8 Gb G.Skill 3200 RGB

I5 9600K

Noctua nh-d15s

W budce Silentium PC Armis 7 TG RGB

 

Obecnie włożyłem karte GTX 770 4GB.

 

Chciałbym kupić coś bardziej wydajnego do 2500zł i zastanawiam się co wybrać. Czy do grania w 1080p lub 1440p wystarczy RTX 2060 lub RTX 2070 czy szukać może jakiejś GTX 1080?

Może wystarczy cos pokroju GTX 1660 Ti?

Do 4K 2070 chyba będzie za słaba... Mam tv 4k i może udałoby się tez pograć na TV.

Poradźcie co kupić i z jakiej marki.

Na chwile obecna ten GTX 770 daje rade w 1080p w detalach średnich/wysokich, ale chciałbym coś lepszego.

 

Czy może kupić coś pokroju RTX 2060 i dołożyć NVME? Czy to coś poprawi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx770 to zaskakująco udana konstrukcja. Sam byłem zszokowany, kiedy już dawno temu z niego korzystałem.

 

U ciebie pytanie jest przede wszystkim takie, co dla ciebie oznacza "wystarczy"?

Do 4K powinieneś mieć 8GB pamięci graficznej. Na dzisiaj by starczyło z 6, ale jak i tak już wywalasz furę siana, to głupio by było mieć od razu jakieś problemy.

Sam bym w tej sytuacji brał używkę 1080. Mają świetny stosunek ceny do jakości. rtx2070 jest oczywiście bardzo dobra, ale cały czas jeszcze dopłacasz za nowość, a ray tracing naprawdę zaczyna się od 2080. No i zresztą wcale jakimś wielkim cudem nie jest.

 

nvme nie daje wydajności ani w zasadzie niczego, czego nie dostaniesz w zwykłym SSD. Do domu nie ma większego sensu tego kupować. Dobry SSD jest wystarczająco szybki. Zaoszczędzone pieniądze lepiej wrzucić w grafikę.

 

1660ti raczej sobie daruj, skoro masz pieniądze na lepszy sprzęt. Z tym budżetem moim zdaniem tylko 1080. A która? Niech się wypowiedzą ci, których realnie stać na takie zabawki i je kupują. Ja tam jadę na 1060 i jestem bardziej niż zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompie mam SSD Samsunga Evo 840 na system także nieźle lata. Czyli raczej szukać jakiejś 1080 8gb, ale czy 2070 nie jest troszkę bardziej wydajna pomijając Ray Tracing i inne ficzery?

Zgadzam się, że gtx 770 4gb daje jeszcze radę, ale jak zmieniać to na całego.

 

Swoja drogą mam tą kartę na sprzedaż wersja Gigabyte 3 x Windforce oraz 4 x 4gb DDR 3 od G.skill 1600 Mhz za dobre pieniądze.Pamięci na gwarancji dożywotniej.

Padła mi płyta i to mi zostało ze starego kompa + buda Zalman Z3 bez okna też na sprzedaż.

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi dobrać kartę do tego zestawu. Cały czas waham się między RTX 2070, RTX 2080 i GTX 1080TI. Myślę, że ten procek podkręcony da sobie radę z ta kartą w nowych grach w 1080p lub 1440p.

Najbardziej leży mi coś ze stajni Gigabyte Aorus lub półkę niżej Gigabyte Gaming OC.

Może ktoś ma coś na zbyciu w dobrej cenie?

Moja karta już ma nowego nabywcę, zostały mi tylko pamięci ze starego kompa 16GB 4X4gb 1600mhz XMP G.Skill Ripjaws i budka Zalmana Z3 bez okna, jeśli ktoś potrzebuje za dobre pieniądze.

Pchanie się w GTX 1660Ti chyba nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

SSD Samsunga Evo 840 na system także nieźle lata.

Naprawili wkoncu te dyski ? sam miałem kupowac ale zrezygnowałem po tej sprawie z tym wolnym odczytem i nie wiem jak to sie skonczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4k bierz najwydajniejsza na jaka możesz sobie pozwolić. Do 1440p rtx2070 będzie wystarczająca karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do FHD RTX 2060 to bedzie bardzo dobra karta, 1440p to juz trzeba isc w RTX 2070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Zotac Amp Rtx 2080 jest teraz w dobrej cenie 2900-3150zł lub Aorus extreme rtx 2080 z outletu 700zł taniej za 3100zł?

Może ktoś poleci jakąś sprawdzoną jednostkę z serii rtx 2080 lub dopasioną rtx 2070?

A może ktoś posiada Radeona 7 i podzieli się opinią?

 

Nie mogę się na nic zdecydować...

 

Najlepiej w okolicach 3100zł lub lekko powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz179

 

Chciałbym kupić coś bardziej wydajnego do 2500zł ?

Trzymaj sie tych 2500zl i nie dodawaj ciagle kasy zachłannej nvidi bo skonczy sie tak ze 3080 bedzie w dobrej cenie 5000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie najlepiej wypada Zotac Amp w cenie około 3100zł na morele ale może się mylę... Dobra cenę ma też windforce około 3200zł tylko trochę się grzeje. W odpowiedzi na Aorusa z ole ole outletowego zero informacji- nie zależy im na sprzedaży... Może ktoś ma lekko używanego w dobrej cenie? W zasadzie rtx 2070 dał by radę. ale kusi 2080...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem sobie takie modele RTX 2080:

Aorus bez dopisku extreme - nie wiem czym sie rózni od wersji Extreme (różnica 200zł) ok 3500zł

Msi Gaming X Trio 3550zł

Msi Duke 3500zł

Gigabyte Gaming OC ok 3450zł

może cos innego polecicie i dlaczego akurat taką...

 

Mogę kupić też nową ale od kogoś i podobno jest problem z gwarancją bo potrzebna jest korekta faktury i cesja w X-KOM-ie ????

Mam też używkę z Komputronika ale tez nie wiem jak z gwarancją na fakturę

 

pomóżcie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem jednak w promocji MSI rtx 2080 X TRIO zobaczymy co to potrafi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gtx770 to zaskakująco udana konstrukcja. Sam byłem zszokowany, kiedy już dawno temu z niego korzystałem

 

Gdyby nie pobór prądu i przez to jej masowe odsyłanie na gwary to owszem, jedna z bardziej udanych kart NVIDII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem jednak w promocji MSI rtx 2080 X TRIO zobaczymy co to potrafi...

Bardzo dobry wybor, mialem ja 2x u siebie i z czystym sumieniem moge polecic tego potworka ;) Tylko zadbaj o wentylacje w obudowie bo ta karta zrobi ci maly piekarnik poprzez swoje gabaryty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...