Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Struś pędziwiatr

Zdęcia z efektem ruchu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jak zostały te zdjęcia zrobione ?, mega mi się podoba ten efekt ruchu też chodzę po górach i chciałbym coś podobnego uzyskać ,widzę że ludzie na instagram wrzucają ,czym i jak to robią smartfonem ? ja mam sony xz 2. to jakaś obróbka graficzna czy jak. …

coś takiego

 

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa rodzaje materiału: wideo z ruchem tego, co ma się ruszać plus statyczne ujęcie tego, co się nie rusza. Montujesz jedno z drugim.

Są jeszcze programy, które wprowadzają ruch na statycznych ujęciach - wygląda to jednak trochę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? O czym wy mówicie? Przecież to zwykłe slow-motion puszczone w pętli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że realnie to w pierwszym przykładzie chmury przemieszczały się jeszcze szybciej i dopiero na slowmotion uzyskały obecnie widoczną prędkość? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty chcesz powiedzieć, że uzyskano ten efekt przez jakiś montaż 2 rodzajów materialu wideo? Przecież to jakieś 3 sekundowe nagranie (nagrane z dużą ilością fps) puszczone w pętli z nałożonym efektem przejścia. A to czy to jest wolniejsze czy szybsze niż w rzeczywistosci.. co to zmienia? Na pewno uzyskany efekt nie ma nic wspolnego z tym co napisales. A przykład drugi to już w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, precyzyjnie mówiąc, to (chyba) najprościej byłoby nagrać po prostu filmik, a następnie zamaskować to, co ma zostać np. z pierwszej klatki w jakimś sofcie.

W teorii można by to ogarnąć nawet na poziomie komórki - co najwyżej malowanie paluchem maski nie byłoby precyzyjne.

 

Co do slow motion, czyli tego, czego się czepiłem wyżej. Chyba się dalej totalnie nie rozumiemy: nagrywasz w powiedzmy 240fps te chmury. Przez przykładowe 3 sekundy. Dostajesz, po jakiegoś grzyba 720 klatek, z których potrzebujesz kilka. Po co slow motion?

Druga sprawa: chmury. Jak długi dystans się przemieszczą w trakcie 3s? Będzie to chociaż jeden piksel? :E

Potrzebujesz czasu wystarczającego, żeby chmury przeleciały kawałek po niebie.

 

Drugi przykład: woda w wodospadzie ma to do siebie, że teraz, jak i za 10 minut, będzie wyglądać podobnie. Nie potrzebujesz konkretnie slow motion, żeby pokazać efekt z pierwszego posta, chociaż taka forma nagrania może się przydać. Potrzebujesz jedynie kilku klatek, które będą się różnić.

 

Nie wiem, czym zostały zrobione te pliki. Pierwszy na pewno potrzebuje jakichś klatek zmieniających się w czasie. Drugi być może tylko morphingu. W takim przypadku potrzebne byłoby tylko jedno ujęcie. Kiedyś zostałem zapytany, czy nie użyczę swojej pracy do splash screena tego typu programu. Odmówiłem (miało być za darmo, za kreditsy buhahaha), ale może to jest efekt z tego właśnie konkretnego programu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...