Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

redial86

DCP-L2512D vs. SL-M2070W

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich poszukiwaniach zostały mi dwa urządzenia do wyboru:

- Brother DCP-L2512D

- Samsung Xpress SL-M2070W

 

Za Brotherem przemawia dupleks i 3-letnia gwarancja.

Natomiast za Samsungiem wieczny czip.

 

Czy ktoś może się wypowiedzieć? Głównie chodzi mi jak w tym Brotherze z zamiennikami - czy nie ma problemu z czipami?

O skośnym druku czytałem opinie w jednym i drugim urządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku lat model Brother DCP-L2520DW, kupiłem zamiennik firmy Actis. Drukuje bez problemu na tym zamienniku, ogólnie Brother'y nie mają nic do zamienników (lubią się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej poszedłbym w kierunku DCPL2512DYJ1. Główna zaleta to niskie koszty eksploatacji i kompatybilność z zmienikami.

Na plus też serwis i 3letnia gwarancja. Przykładowo toner TN-2411 znalazłem za ok. 50 zł - mowa o zamiennikach, zawsze można sprawdzić ActivJety o podobej wydajności co tonery oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są drogie zamienniki do tego Brothera - przykładowo TN2421 o wydajności ok. 3000 stron kosztuje mniej niż 80 zł.

Ale Samsung jest tańszy w eksploatacji ponieważ można kupić wieczny czip, a wtedy to jeszcze taniej wychodzi niż ten Brother.

 

Ale tak jak pisałem - 3-letnia gwarancja i dupleks chyba bardziej mnie przekonują, a dodatkowo jak się nie "gryzie" z zamiennikami to raczej skłaniam się w stronę Brothera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...